Vaše Adéla: Jsem matka, ne slabomyslná slípka!

Říká se, že se ženám po porodu poněkud převrátí hodnoty, priority a názory. Dítě je najednou střed vesmíru a nic dalšího se do obzoru matky nevejde. Čím déle jsem sama matkou, tím spíš si myslím, že jde o neskutečně ošklivé klišé. A přiživují ho většinou bezdětní.

Jasně, je mnoho takových maminek a sama jich pár znám. Ale naštěstí je jich tak málo… Nechci tvrdit, že se po dítěti opravdu nic nezmění. Změní se hodně a život je najednou rozjetý jiným směrem. Podstata osobnosti však ženám většinou zůstává stejná. Některé pouze díky svým dětem poznají něco nového a baví je to. Proč by ne?

Když si vyrazím někam ven za zábavou s (bezdětnými) kamarádkami, často od nich slyším, jak mě obdivují za to, že mi dítě nevymylo mozek a zůstala jsem pořád svá. Vždycky si klepu na čelo. Proč bych se měla vlastně zásadně měnit? Pořád si s nimi chci povídat o stejných tématech jako kdysi. Chlapi, sex, nové drby, super filmy… Že by mě tohle všechno jen kvůli mému potomkovi přestalo zajímat? Dovolte, abych se zasmála. Je sice pravda, že na své koníčky mám obecně méně času, ale když si ho udělám, o to víc si to užiji! Také jsem několikrát zažila upřímný údiv nad tím, že i jako matka vypadám celkem dobře. Hmmm. Bez komentáře!

ČTĚTE TAKÉ: S rodiči, nebo v postýlce?

Jedna moje kámoška kdysi vymetla každý bar a prohlašovala, že se nikdy nevdá a před dětmi vyloženě prchala. Dnes je hrdou matkou dvojčátek a tváří se, jakoby se její minulost nikdy neudála. Když mi vypráví, jak sjíždí trhy s biopotravinami a nesnáší všechny kuřáky a smradlavé pařiče, mohlo by se zdát, že asi zešílela. Ale není to pravda. Změnila sice stoprocentně svůj životní styl, ale i přesto s ní dokážu kecat hodiny o všem možném. Sleduje různé novinky a nikdy neztratila kontakt se svým největším koníčkem, hudbou. Když si spolu jednou za delší čas vyrazíme na koncert, cítím, jakoby to byla pořád ta stejná Káča jako na gymplu. Jen se našla právě v mateřství.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

V posledních dnech se vám nedařilo tak, jak jste si představovala. Důvěra v samu sebe klesla na bod nula. Jestliže se opravdu cítíte…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci