Vaše Adéla: Mám trauma z porodu!

Jasně, každá z nás (prvorodiček) má ze svého porodu docela obavy. Nevíme do čeho jdeme, slyšely jsme milion strašných historek a v televizi viděly několik div ne umírajících rodících žen vydávat neuvěřitelné zvuky... Ale osobní zkušenost se může od toho všeho hodně lišit.

Jde-li o mě, já svůj první porod považuji za velmi dramatickou událost. A všechny ty seriály s hysterickými rodičkami jsou v mých očích jen slabý odvar pro batolata. Obecně dost špatně snáším bolest, a i když jsem věděla, že kontrakce budou nejspíš bolet trochu víc, jejich síla mě nemile překvapila.

Připadla jsem si, jakoby mě někdo kuchal tupým nožem. Když celý svůj porod sečtu a podtrhnu, vše bylo v pohodě, jen ta šílená bolest se mi vryla do paměti o něco silněji, než poporodní euforie z právě narozeného syna (i když ten pocit konec konců stál za všechno to utrpení).

Po porodu jsem jen lapala po dechu a nevěřila, že ten šílený 23 hodinový maraton skončil a já mám v ruce dítě, které jsem si do té doby jen představovala. V tu chvíli mi bylo jedno, že mě pan doktor šije po nástřihu už asi hodinu. Pořád jsem si v duchu gratulovala: fakt jsem to dokázala. Super! Také jsem chtěla pozlatit člověka, který mi podal na poslední dvě hodiny epidurál.

Osobně si myslím, že jde o skvělý vynález. Bez epidurálu bych se asi nadobro zbláznila. Po jeho aplikaci jsem se proměnila z ječící bestie v klidnou a usměvavou nastávající maminku - všem přítomným se ulevilo.

A jsme u toho... I když jsem nakonec pochopila, že narození dítěte je úžasný okamžik v životě, přesto se mi dodnes vrací ve snech moje přehnaně bolestné prožívání celého procesu. Můj syn je na světě už dva roky a já na to vše nějak nezapomínám. Určitě chci v příštích pár letech mít další dítě, ale stále se bojím samotného porodu.

Kéž by se bolesti daly utlumit již na začátku. Takový preparát by jistě zasloužil Nobelovu cenu! Dokonce uvažuji o nějaké terapii, která by mi můj blok z hlavy vymazala. Pořád si opakuji: zvládlas to jednou, proč bys neměla podruhé? Jedno vím jistě! Prostě to podruhé dám!

Vaše Adéla

====SLEVÍN.CZ - Každý den nové slevy na jednom místě!====

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Pořád jen trávíte čas nějakými malými úkoly či ne zrovna zábavnou dílčí činností, ale na nic velkého se nemůžete vrhnout? Dneska je…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci