Vaše Adéla: Vyberte si správně těhotenskou a kojící podprsenku!

Ženská prsa během těhotenství a kojení můžou několikrát za krátkou dobu změnit svůj tvar a velikost. Proto je třeba o ně dobře pečovat. V tomto hektickém období potřebují těžká ňadra nejen pořádnou oporu, ale také dostatek pohodlí.

Je jasné, že za celý svůj život už máte dobře vychytané, jaký typ a tvar košíčků vám skvěle padne. Jenže když se začnete hned z počátku těhotenství v oblasti hrudníku zakulacovat, klidně dejte své oblíbené sexy kousky na dlouhou dobu k ledu. Můžete směle vyrazit na nákup nových! Ještě než začnete utrácet, měla byste znát pár dobrých tipů!

Sama jsem s podprsenkami zažila malé dobrodružství. Prsa se mi už v prvním trimestru téměř zdvojnásobila a tak jsem strávila hodně času pobíháním po obchodech. A když jsem na prodavačky vybalila, že potřebuji velikost 75 G, většinou zalapaly po dechu a poslaly mě ke konkurenci. Proto je dobré zajít rovnou do specializovaného obchodu a ne do oddělení spodního prádla v nějakém oděvním řetězci. Personál bývá lépe informován a schopen poradit. Výběr velikostí a typů je určitě pestřejší a kvalita nesrovnatelná. Je sice pravda, že místo pár stovek budete muset utratit i 1500 korun, ale jde o dobrou investici. Není nic horšího, než ne padnoucí podprsenka! Mě se osvědčily firmy Anita, Mothercare, Felina a Triumph.

Pokud si neumíte představit, že byste vyšla ven bez podprsenky s kosticemi, v pokročilém stadiu těhotenství budete ze svého standardu muset slevit. Kostice totiž nepříjemně tlačí na rostoucí bříško. Nevěřila jsem, že by moje obří prsa taková podprsenka udržela. A byla jsem mile překvapená! Asi v 7. měsíci těhotenství jsem ji začala nosit a nesundala ji až do porodu. Jelikož jsem si koupila rovnou model s odepínacími košíčky, využila jsem ji ještě během kojení. Prsa se mi ještě o něco zvětšila, ale prádlo bylo natolik přizpůsobivé, že to nevadilo.

ČTĚTE TAKÉ: Zásady správného kojení – rady odborníka

Dbejte na to, aby měla podprsenka širší ramínka, protože když jsou prsa těžší, než jste byla dosud zvyklá, podprsenka vás nebude tlačit. Také si nepořizujte najednou několik kusů, protože se velikost ňader může průběžně měnit.

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Po období střídavých nálad se vaše mysl zklidní a nabude ztracené rovnováhy. Vaši kolegové i rodina si té změny okamžitě všimnou, a…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci