Vaše Adéla: Vytvořte svému dítěti originální kapsář do pokojíčku!

Zařizujete svému dítku nový pokojíček nebo ho chcete jen trochu osvěžit a už máte dost uniformních dekorací z IKEA či jiných řetězců? Zkuste trochu popustit uzdu své tvořivosti! Vyrobte barevný a účelný kapsář na míru vašim potřebám...

Nedávno jsme se přestěhovali do nového bytu, kde náš syn dostal svůj vlastní pokojíček. Lámala jsem si hlavu s tím, jak využiji velké prázdné plochy na zdech. Nábytek už stál na svých místech, ale pořád to tam vypadalo jako v nemocnici. Procházela jsem tedy všelijaké obchůdky s dekoracemi a plakáty, nenašla jsem však nic, co by mě chytlo za srdce.

A najednou mě to trklo: vzpomněla jsem si na svůj vlastní dětský ráj. Na zdech mi viselo několik barevných kapsářů, do kterých jsem si moc ráda ukládala své oblíbené hračky a skrývala tajné poklady. Vyrobila mi je moje velmi zručná a kreativní maminka. Proč bych to samé neudělala pro své dítě i já sama?

Popadla mě tvůrčí euforie, vlítla jsem do nejbližší galanterie a nakoupila vše potřebné: různé barvy pevnější látky, obří knoflíky na ozdobu, plyš a několik stužek na lemy. K tomu jsem přidala ještě barevné fixy a zásoby byly kompletní. Vyšlo mě to na pár stovek! Mamka mi půjčila svůj starý šicí stroj a instruovala mě, jak s ním mám zacházet. No, přiznávám, že právě tenhle moment celé akce byl pro mě nejtěžší... Nikdy jsem s něčím takovým nepracovala a bála jsem se, že spíš než látku prošiji své vlastní prsty!

Nakonec jsem to zvládla, přeci jen nešlo o žádnou vysokou krejčovinu. Stačilo jen pár vodorovných švů, které jsem si navíc předem narýsovala, abych věděla kudy mám pokračovat. A vše, co šlo, jsem na kapsář přidělala lepicí pistolí.

Nakonec vznikl skutečně originální kousek, který bych určitě nikde nesehnala. Můj syn ho miluje a zatím je mu jedno, že ten pejsek na obrázku vypadá spíš jako... mýval. Věřím, že až se do tvorby pustím příště, budu šikovnější! Jděte do toho také a uvidíte, že pokojík vašeho dítěte získá osobitost!

Vaše Adéla

Čtěte také: Vaše Adéla: Hračky, které nemůžeme vystát, ale děti je milují...

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Máte dojem, že se vše opakuje a že stereotyp vás vysává každý den zas o něco víc? Snažte se zmobilizovat své síly, abyste se mu…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci