Výstava a koncert v Plzni představí projekt indických a českých škol - již tento čtvrtek!

11. května vyrostla v Plzni v Kopeckého sadech před Západočeským muzeem originální venkovní panelová výstava. Představuje mezinárodní vzdělávací projekt La Ngonpo, do kterého se zapojily téměř 2 desítky českých a indických škol. 12-16letí studenti ze vzdálených částí světa zjišťovali, jak moc se liší život v rozvojových zemích a ve střední Evropě.

Výstava potrvá do 25. května, její vernisáž se přitom uskuteční ve středu 16. května, kdy bude na podporu projektu také uspořádán koncert plzeňských skupin Poitín a Cheers! od 20h v Buena Vista Clubu.

Organizátoři projektu Multikulturní centrum Praha (MKC Praha) zvou všechny lidi se zájmem o rozvojovou problematiku k návštěvě obou kulturních akcí.

Dopisy hrdinům: Dalajlámovi, Einsteinovi i dědovi

„Výstava je vlastně shrnutím celého projektu La Ngonpo. Tvoří jí fotodokumentace a především kreativní práce dětí z obou částí světa. Návštěvníci výstavy si například mohou přečíst dopisy, které psali indičtí i čeští studenti svým hrdinům. Jeden indický chlapec psal Dalajlámovi, český student Einsteinovi a jeden naopak svému dědovi,“ přibližuje venkovní expozici její koordinátorka Lucie Bilderová z MKC Praha.

Vystavené práce glosuje z indického pohledu kreslená postavička chlapce s typickým indickým jménem - Stanzin. „Smyslem výstavy je nabídnout pohled ladackých dětí na to, jak nás vnímají a jak vnímajíí české děti ty ladacké. Ladak je oblast v severozápadní části Indie položená v Himálajích, se zbytkem území je spojen několika vysokohorskými průsmyky. Obyvatelé tohoto regionu zde žijí v odlehlých oblastech a i díky tomu se zde vyvinula jedinečná kultura. Vlivem globalizace a narůstajícího zájmu o region se Ladak posledních pár desítek let otvírá. Smyslem výstavy je přenesení a představení jedinečné kultury a interkulturní výměna mezi českými a ladackými žáky a zprostředkovat české veřejnosti,“ shrnuje.

Panelová expozice je putovní, z Plzně se bude přesouvat na pražské Václavské náměstí a pak na podzim také do Olomouce, Brna a do Vsetína.


Večerní akce začíná ve 20 hodin, organizátoři projektu zde také pokřtí vzdělávací metodiku, uveden bude i trajler k chystanému dokumentu o celé česko-indické spolupráci. Pak už bude dán prostor dvěma plzeňským kapelám, jejichž tvorba byla v obou případech inspirována irským folkem, folk-punkové Cheers! a kapele hrající keltskou hudbu Poitín.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Pořád jen trávíte čas nějakými malými úkoly či ne zrovna zábavnou dílčí činností, ale na nic velkého se nemůžete vrhnout? Dneska je…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci