Vystavování dětí na sociálních sítích se vám může vymstít!

Žijeme v době, kdy dokonce několikrát denně používáme některou ze sociálních sítí. Dovedete si ještě představit týden úplně vypustit ze svého programu facebook?

Právě na něm se o nás naši přátelé a známí denně dozvídají vše: co jsme měli k obědu, na jakém filmu jsme právě byli v kině, ale také informace o našich dětech. Stále více maminek své profily téměř denně zahlcují desítkami fotografií svých ratolestí. Každý, kdo je na seznamu přátel tak vidí naprosto každý detail: kam s dítětem chodíte, co má rádo, jak se projevuje. Což už je za hranicí.

Když pominu fakt, že množství fotek cizích dětí už cíleně na facebooku ignoruji, protože mě v tak hojné míře nezajímají, přesto často trnu. Mám jednu spolužačku, která nahrává snad denně dokumentaci z odpolední procházky se svou dcerou. Následně obrázky komentuje a posílá mi na ně linky. Její Viktorka je sice opravdu sladká, ale vidět ji na svém monitoru každou hodinu nemusím. Proto jsem před pár dny přistoupila k radikálnímu řešení. Dotyčnou šílenou maminku jsem prostě zablokovala. A mám pokoj!

Opravdu se někdy divím, kolik lidí své děti na facebooku vystavují jako nějaké malé trofeje. Neuvědomují si, jak může jejich chování dítěti ublížit. Nikdy nevíte, kdo se na ně ve finále bude koukat. I když máte dobře nastavené soukromí, zneužití se téměř nedá zabránit. Fotky, které uveřejníte, proto podrobte přísnou selekcí. Nikdy nepochopím, jak je možné, že tolik rodičů dává na internet obrázky svých dětí ve vaně a tak dále. Vždyť média neustále varují před útoky pedofilních únosců. Nechci vypadat, že trpím nějakým stihomamem, ale stát se může cokoliv.

ČTĚTE TAKÉ: Nej tatínka máte doma možná právě vy - Fotosoutěž jde do finále

Já osobně fotky svého syna na facebook nedávám. Když mě s ním někdo označí, velmi dobře uvážím, zda to tak nechám. Kdo chce Edu vidět, nechť přijde na návštěvu. Často je mi můj postoj vytýkán, ale mě je to jedno. Jeho fotky si raději ukládám do soukromého rodinného alba.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nemáte problém s pohybováním se z místa na místo, což váš nadřízený ocení větší várkou služebních cest. Užívejte si příjemné vytržení…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci