Zabalte si do batohu na výlet lehkou svačinu z kvalitních surovin

Konečně je to tady. Na konci června děti přinesou ze školy vysvědčení a dlouhé dva měsíce prázdnin začínají. A čím je vyplnit? Co třeba vyrazit na pořádný rodinný výlet? Česká republika nabízí mnoho možností, ať už se jedná o hrady nebo zámky, kde si děti budou připadat jako princové a princezny, nebo o přírodní památky.

Na čerstvém vzduchu vyhládne, takže se určitě bude hodit něco k zakousnutí. Dobrá svačina doplní energii pro další objevování. Ideální jídlo s sebou by mělo být dostatečně trvanlivé, mělo by chutnat dobře i za studena. Porce by měla být menší, aby se dala vzít jednoduše do ruky a pohodlně sníst třeba na lavičce pod hradem nebo jen tak na louce. Řízek s chlebem je sice klasika, ale svoji rodinu s ním nepřekvapíte. Nebojte se experimentů a nových lehkých letních kombinací!

Při výběru občerstvení na vycházku se vyplatí sáhnout po těch surovinách, u kterých máte garanci kvality, jako je tomu u potravin se značkou KLASA. Dobré suroviny jednoduše ničím nahradit nelze: nejlepší sendviče připravíte z poctivého českého masa, ovesné placičky budou ještě chutnější, pokud do nich přidáte voňavý lesní med a špenátový štrúdl bez kvalitního špenátu si ani představit nelze.

Přinášíme několik receptů, které vás zasytí během dne v přírodě. Pro snazší orientaci přikládáme i výrobce, od kterých jsme nakupovali. Při výrobě sendvičů jsme sáhli například po libovém krůtím prsním masu od Zelenky, kterým se zavděčíte i těm nejnáročnějším dětem, na sušenky jsme použili výborné a zdravé BIO máslo od EKOMILK a na špenátový závin jsme si vzali mražený špenát od AGRO Jesenice.

Lákavé recepty můžete najít v letní kuchařce S KLASOU na výlet. Ke stažení je na www.eklasa.cz. Přejeme vám příjemný den strávený v přírodě a dobrou chuť!

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Vaše otevřenost a dobrosrdečnost vedou k tomu, že snadno s ostatními uzavíráte kompromisy a ústupky z jejich strany jsou dosaženy…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci