Závody dračích lodí na Vltavě se kvapem blíží

4. ročník charitativního závodu dračích lodí pod záštitou Rotary klubu Prague International se uskuteční 1. června 2013.

Závod dračích lodí Rotary klubu Prague International je jednou z nejviditelnějších jarních charitativních akcí
v Praze. Letos proběhne již 4. ročník závodů, tentokrát na Smíchovské pláži. V roce 2012 se pro místní charitativní organizace podařilo vybrat 550.000,- Kč.

Jedním z charitativních partnerů bude i letos Nadace Naše dítě, která už 20. rokem pomáhá týraným, zneužívaným, handicapovaným, ohroženým a opuštěným dětem, které se ocitnou v obtížné životní situaci. „Moc si vážíme aktivit Rotary klubu Prague International ve prospěch dětí. Z loňského výtěžku jsme pomohli desítkám dětí, které se musejí poprat se svým handicapem nebo nepřízní osudu,“ děkuje Zuzana Baudyšová, ředitelka Nadace Naše dítě. Jedním z podpořených dětí byl i osmiletý Tomášek, který utrpěl popáleniny 3. stupně. Díky finančnímu příspěvku mohl strávit 10 dní rehabilitace u moře, která byla úspěšná a Tomášek se vyhnul jedné z mnoha operací.

Závody dračích lodí jsou unikátním spojením živé zábavy pro veřejnost, akcí pro rodiny s dětmi a příležitostí pro teambuilding zúčastněných firemních týmů. Výtěžek akce pak poslouží charitativním účelům. Závod každoročně přitahuje množství Pražanů a návštěvníků Prahy, kteří bouřlivě povzbuzují posádky dračích lodí. V letošním roce bude soutěžit více než třicet týmů, Rotary tým podpoří také skifař Václav Chalupa.

Pro rok 2013 jsou hlavními charitativními partnery organizace Nadace Naše dítě, která pomáhá dětem v obtížných životních situacích, a Život 90 pečující o seniory. Tak jako loni se závodu účastní i občanské sdružení Múzy dětem, které se věnuje dětem z dětských domovů, a které přijde na Smíchovskou pláž podpořit řada osobností z umělecké branže. Závod se koná o Mezinárodním dni dětí, na místě tedy budou pro veřejnost připraveny atrakce, jako je soutěž pro děti, vystoupení žonglérů, možnost nechat si pomalovat obličej bodypainterem, či se projet v dračí lodi. Po skončení závodu si návštěvníci budou moci poslechnout koncert rockové kapely Stormin.

Smysl celé akce nespočívá pouze ve vlastním závodu, i když to je ta nejzábavnější část programu. Stejně důležitý je fundraising finančních prostředků, určených pro místní dobročinné organizace, které odvádějí skvělou a velmi prospěšnou práci při pomoci potřebným.

www.rotarydragon.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Býváte v posledních dnech často bezradná a připadáte si bezbranná i v situacích, které byste normálně snadno zvládla? Přimkněte se k…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci