Zázračný bílý šum uspí každého nespavce. Znáte ho?

Přišli jste z porodnice a… od té doby jste se nevyspali. Vaše miminko strašně špatně zabírá, každý nepatrný zvuk ho budí, v noci je neklidné a plačtivé. A vy? Vy už začínáte být plačtiví jakbysmet. Dali byste cokoli za to, aby vaše dítě spalo? Vyzkoušejte bílý šum.

Miminka jsou v děloze zvyklá na neustálý ruch. Vnímají tlukot vašeho srdce, proudění krve, všude kolem nich to šumí, teče a tluče. A pak se narodí a měla by usínat v naprostém tichu? Některá miminka se na tuto změnu adaptují hůře než ostatní a právě takovým může pomoci geniální bílý šum.

Co to vlastně je?

Bílý šum nebo také bílý hluk či růžový šum odborníci nazývají monotónní zvuk – šum, který je tvořen mnoha tisíci tóny. Dohromady vytváří rovnoměrný hluk, který kupodivu dokáže odfiltrovat většinu ostatních zvuků (štěkání psa, startování aut pod oknem, páteční disko).

Představte si to jako třeba vysávání vysavače, foukání digestoře, pouštění sprchy, padání vodopádů či šum oceánu. Konstantní, neměnný a relativně příjemný šum.

Batole | Kojenec | Školák | Předškolák | Praktické rady | Naše tipy

Jak uspat malého křiklouna? Estvillova metoda funguje na 96 %

K čemu slouží?

Bílý šum pomáhá spát nejen miminkům, ale i dospělým a lidé si ho pouští i v kanceláři, když se nemohou kvůli množství různých jiných hluků soustředit na práci. Není to žádný moderní výmysl,ale mnoha rodiči s nespavými miminky vyzkoušená věc. Mrkněte se třeba na toto diskusní forum na našem webu. Určitě tady najdete spoustu postřehů a tipů.

 

„Bez luxu jsme nespali“

 

Dcera Magdalény neusla bez zvuku vysavače: „Adélce jsme bílý šum pouštěli prakticky od šestinedělí. Byla hrozný nespavec. Večer nikdy nemohla zabrat a všechno ji hned probudilo. Přišla jsem ale na to, že jakmile v průběhu dne vytáhnu lux a pustím se do vysávání, spí do dvou minut. Začali jsme to zkoušet i večer a ono to opravdu fungovalo. Bohužel si na to dcera zvykla tak, že bez luxu už odmítala spát. Nahráli jsme ten zvuk na mobil a pak jí nechávali v pokojíčku radši zapnutý telefon než lux. Později jsme měli trochu problém ten návyk odbourat, ale postupně jsme se ho zbavili. Dneska je Amálce rok a dva měsíce a už nešumíme.“

Jak si takový bílý šum opatřit?

Máte několik možností. Buď si můžete koupit speciální přístroj, který disponuje výběrem z několika tipů zvuků: šum mořských vln, děloha, tlukot srdce a podobně. Nebo si tyto různé šumy můžete stáhnout z internetu do mobilu. Nebo si na telefon či na diktafon můžete nahrát opravdovou digestoř, fén či lux.

Novorozenec | Kojenec

Budiž ticho! Test zařízení, kvůli němuž děti přestávají plakat

Další možností je koupit si CD již s hotovými nahrávkami. Či poslední možnost: zapomeňte na všechny audio přístroje a zapněte miminku v pokojíčku na nízký stupeň opravdový vysavač, fén či nenaladěné rádio. Ovšem v případě luxu a fénu si zase hrozitánsky přesušujete vzduch.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Vaše pořádkumilovnost a pečlivost je v mnoha ohledech jistě chvályhodná a vůbec skvělá vlastnost, které si váš zaměstnavatel velmi…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci