Změna sexuálního apetitu po porodu

Bude sex stejný jako před porodem nebo se něco změní? Tak tuto otázku si položila snad každá nastávající maminka. Odpovědět na ni ale není snadné, protože sexuální prožitek obecně je velmi individuální záležitost…

Změna sexuálního apetitu se většinou dostaví už během těhotenství - některé ženy o intimní chvilky s partnerem ztratí zcela zájem, jiné jsou v tomto období náruživé víc než kdykoliv předtím. Za všechno může rozbouřená hladina hormonů, ale také nejistota a strach o miminko. Ale co se s vaším libidem stane, když konečně porodíte?

Během šestinedělí se ženám sex příliš nedoporučuje, protože se vše po narození děťátka musí dát dohromady. Většina žen ale stejně v tomto hektickém období na sexuální hrátky nemá ani pomyšlení. Když potom na povinné gynekologické prohlídce lékař konstatuje, že je vaše tělo v pořádku, milostným aktivitám již nic nebrání.

Pokud vás po šestinedělí stále sex neláká a místo něj dáváte přednost buď spánku, nebo dobré večeři v klidu, nemusíte se obávat, že to tak bude navždy. Tělo maminek je v prvních měsících po porodu naprogramované hlavně na péči o dítě, nikoliv na reprodukci jako předtím. Je tedy logické, že vaše priority jsou najednou jinak. Váš partner by to měl bez výhrad pochopit a netlačit na vás.

Nebojte se! Nestane se z vás žádná frigidní ženština! Časem se váš sexuální apetit vrátí do normálu. Sama jsem si zažila období, kdy bych raději skládala vagón uhlí do sklepa, než abych se milovala se svým mužem. Mohla za to asi kombinace únavy, malé sebedůvěry a milionu nových úkolů kolem mimika, které jsem musela plnit na jedničku. Pamatuji si, jak jsem si v duchu upřímně přiznala: Sex? Proč proboha! Návrat ke starým zvykům ale trval na můj vkus docela dlouho. Začala jsem si připadat divně. Konzultovala jsem svůj problém s kamarádkami, které už byly matkami. Uklidňovaly mě, že se to spraví a měly pravdu. Opravdu se vyplatilo počkat a netlačit na pilu, protože sex po dítěti je opravdu bomba!

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

To, co by vás v jiných dnech nechalo v naprostém klidu a možná byste si toho ani nevšimla, bude dnes na vaše city působit nečekanou…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci