Opět "Medvídek"po dlouhé době

   
Můj deníček
   
   
Správa kategorií
   
   
Přidat zápisek
   
Deníček: petronella | Počet zápisků: 13 | Kategorie: Nezařazeno | Všechny zápisky čtenářky
petronella

Opět "Medvídek"po dlouhé době

Vytvořeno: 20.5.2012 21:34

Milé maminky,všechny Vás opět zdravím a až teď koukám,že už jsem dlouho nepsala své zážitky,dojmy,starosti i radosti z mé školičky.
Už bude školičce tři roky a konečně můžu říct,že vydržet se vyplatilo.Školička je průběžně plná,jesličky-zvládla jsem si udělat další živnost-jsou na pořadník.Ale samozřejmě není jen začátek těžký,ale těžké ke vydržet nebo spíš udržet standart,který jsem si na začátku nastavila.
Mám plno starostí a hodně málo času na jiné aktivity,ale jsem šťastná,že mohu dělat takovou práci.Děti jsou úžasné,milující a upřímné bytosti.Ráno ,když jedu do školky,se už těším na své malé miláčky.Na jejich pohlazení,úsměv a třeba i pusinku.
Ano,je to vyčerpávající.Ne každý den je růžový,občas je pláč,vztek ,vzdor,záchvaty hysterie.Ale to k tomu patří a mně to dodává paradoxně energii.Občas mi tu energii berou rodiče.
Všeobecně mi mrzí přístup některých rodičů.Chtějí pro své děti maximum,veškerý nadstandart-kroužky,jazyky,individuální přístup....
Po osobních zkušenostech vím,že není nutné a potřebné ,aby dítě umělo ve třech letech anglicky,chodilo tančit a zpívat,mělo každý den nějaký kroužek.Děti potřebují hlavně naší lásku,pohlazení,komunikaci.Není bohužel zcela běžné,že dětem čteme pohádky,že je vyslechneme,když je potřeba nebo že si společně hrajeme.
Jsem také matka dvou dětí a opravdu pracovně vytížená,ale tyto věci jsou pro mě na prvním místě.
Žehlení či úklid počká/paní na pomoc v domácnosti nemám/,uvařit zvládnu i s pomocí dětí-také dobrá činnost pro děti,ale bez pohádky či společné hry si večer před spánkem neumím představit.
Prostě si jenom někdy nalháváme,co naše malé bytosti potřebují,bez čeho nemůžou být,ale je to tak snadné... Proč to vlastně vše píšu?Protože přesně tak to cítím a tak se snažím vést „Medvídka“ Blíží se léto,prázdniny budou pracovní,školička bude plná.Program už je připravený,dětičky se mají na co těšit.
Já se těším na týden dovolené a pak opět na své malé miláčky.
Krásné a pohodové léto všem.Petra

   

Poslední komentáře (0/0)

Nebyl vložen žádný komentář.
   
PŘIDAT KOMENTÁŘ
   
   
VŠECHNY KOMENTÁŘE
   
REKLAMA
Další weby Mladé fronty
DIALOG
nápověda
Potvrzení
   
   
   
   
zavřít
Upozornění