Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Termín porodu ŘÍJEN 2010

Všem čerstvým těhulkám dodatečně moc gratuluju a přeji pohodové těhotenství Já sama mezi ně patřím, termín porodu máým stanoven na 1.10.2010... Našla by se tady těhulinka, co by měla rodit taktéž v říjnu 2010 jako já?
Celkem 1144 odpovědí Zobrazit jako strom
@Antoanet no ty brďo, to si pak spolu pěkně pohrajou super, super! ale fakt obdivuju, já bych teď asi neměla síla
Odpovědět To se mi líbí0
@Uncle Diky, zase nas prcek predbeh, chteli sme se zacit snazit na podzim . Vypada to na 15 mesicu, takze to budou takova skorodvojcatka <3
Odpovědět To se mi líbí0
@Antoanet Ahojky moc gratuluji k těhu a obdivuji kolik budeš mít mezi prckama?
Odpovědět To se mi líbí0
@Antoanet jéé, tak hlavně moc gratuluju k těhu, obdivuju, já bych do toho tak rychle nešla s tím kakáním to je fakt věda, nejhorší na tom je, že se to změnilo ze dne na den. no ale díky moc, snad to bude v pořádku..
Odpovědět To se mi líbí0
@Antoanet jeste sem zapomnela napsat, ze Dr na vylucovani Sarinky nevidi nic neobvykleho a tohle sem k tomu kdysi cetla na babyonline: 5. Stolice po podávání nemléčných příkrmů.

Nemléčné příkrmy (zelenina, maso, ovoce atd.) se podávají u uměle vyživovaných dětí od 5. měsíce věku a plně kojených po dovršení 6. měsíce věku. Tím stolice mění svou barvu do hněda, má hnilobný zápach, někdy s příměsí hlenu, většinou je kašovitá, denní počet je individuální, v průměru 2-3, někdy ale také jen 1. Ve stolici jsou často patrné zbytky zeleniny – často mrkve (celulosa je nestravitelná), což mnohé maminky mohou zpočátku považovat za krev. Rozšiřováním sortimentu a také objemu jednotlivých jídel v průběhu prvního roku života připomíná již stolice svou konzistencí a zápachem stolici starších dětí.
Odpovědět To se mi líbí0
@ My mame sem tam zelenou z kojeni, sem tehu, takze ma asi jine slozeni, ale co, do roka to jeste vydrzime a pak ji budu ladovat syry a tvarohem apod, protoze umele mleko do ni opravdu nedostanu ani omylem. Nevim, Sarinka taky kadi 3krat denne a hustota se dost odviji podle toho jak moc pije a nic nenormalniho mi na tom neprijde. Moje mala segra, co chodi na prvni stupen taky tak, takze bych to zas tak neresila, pokud prcka neboli brisko. Treba ma rychly metabolismus. A zapach, dyt zacinaji mit vyzralou stolici, tak cemu se divis, uz to neni to vykojene miminko a pry to bude smrdet cim dal hur Kazdopadne prujem bys rozhodne poznala... Jinak kdyz Sarince rostly zuby, tak kadila tak nejak porad
Odpovědět To se mi líbí0
jo a ještě jedna věc - má občas to hovínko i zelený, ale dycky jenom jednou a pak zase pár dnů nic a znova. z jídla to nemá, tak nevím, z čeho by to mohla mít..? nemáte někdo zkušenosti? 15. jí bude 11 měsíců.
Odpovědět To se mi líbí0
holky, prosím, pomoc, jak jste na tom s kakáním :) mně totiž Anežka od 10. měsíce začala mnohem víc kakat, začalo to nějakým průjmem, toho jsme se zbavili a od té doby kaká klidně 3 x denně. už nekojím. nejdřív jsem si myslela, že to má z nutrilonu od 10. měsíce, tak jsme ho vysadili a koupili bebu, ale taky furt kaká. někdy klidně i 5x, jako není to průjmová voda, ale spíš taková kašovitá stolička, ale strašně páchne. ještě vydržím přes víkend a pak asi navšívíme mudr. taky je možný, že to má od zubů, který jí teď nahoře vyrostly, ale to by to snad neměla tak dlouho..? achjó :( ale teda - to je téma
Odpovědět To se mi líbí0
@agnesf No,je ho kus, ale jeho tatka ma pres 180, tak asi proto Jinak, on je fyzicky sikovnej, uz sam stoji a okolo nabytku beha, ale s tou reci je to takovy dost nic moc Kdyz ja uz bych nejradsi, aby mluvil v souvetich, protoze ho obcas fakt nechapu, co po mne chce
S usinanim jsme na tom od zacatku dost spatne.Malokdy usne sam v postylce, vetsinou usne v tom houpacim lehatku...snad v nem nebude do patnacti
A mas pravdu, uteklo to strasne rychle, deti rostou, ale tak hlavne, ze my mladnem,ne?!
Odpovědět To se mi líbí0
@agnesf s tim spanim to ted taky mame tak. Prijde mi, ze se boji, aby ji neco neuteklo, proptze ma vzdycky problem zabrat, hned jak ji polozim, tak se otaci, vstava a chce ven, no proste boj.Snad se nam to brzo srovna , ja zatim na zadny zlepsovak neprisla
Odpovědět To se mi líbí0
pro:LUCALUC: teda pěkný kusanec, no ale vždyť je to kluk, tak ať se o něj v budoucnu dokáže ženská pořádně opřít je teda fakt dost dlouhý,ale zase k míře váhu nemá hroznou,tak si myslím,že v poho,ne???my byly taky na 10m.prohlídce,malá má 72cm a 8,10kg,jinak nás doktorka pochválila,že je šikovná,je fakt,že holky jsou asi opravdu oproti klukům rychlejší, sestřenka má stejně starýho kluka a tomu se taky nic moc nechce,ale zase na druhou stranu to je asi v dětech,ta naše malá je hrozně zvídavá,stále na něco ukazuje,tak ji říkáme,ano to je blik(když ukáže na světlo), tik tak (hodiny),strašně brzo začala říkat táta,to ji jde teda perfektně,pak přišla na řadu bába a teprve cca před 14dny se ji podařila máma,ale když řeknu řekni máma,tak jak když se mě vysmívá a říká táta,potvůrka jedna,ale jinak je to zlatíčko,dělá pokroky den za dnem,minulý týden opatrně vstávala u sedačky na nožky,dnes je jak trysk,už si i ze stoje sedne (ale musí se teda ty sedačky přidržovat) a už udělala pár krůčků kolem sedačky,fakt je ten,že den co den ji to jde líp a ani se nenadějem a bude chodit sama, ach jo,kdepak jsou ty miminka,nějak rychle nám vyrostly,ale zase je to sní fajn,směje se celý dny,je k sežrání, jen to usínání se nám nějak nedaří,musím u ní být než usne (ještě že to netrvá tak dlouho,většinou do max.10min.),ale dřív jsem ji uložila do postýlky,řekla pohádku,pohladila,dala pusu a usnula sama,ale nyní nevím proč,vyžaduje mě,a to i ráno,když jdu dělat mlíčko,tak ji musím z postýlky vzít,položit do obýváku a to je v poho,můžu jít do kuchyně dělat mlíčko,ale jak ji nechám v postýlce,řve a řve a nevím proč
Odpovědět To se mi líbí0
@lucaluc ahoj, taky bych to zatím moc neřešila, spíš až po tom 1 roce, ale mi taky nic moc neříkáme, spíš pořád jen hučí , pokaždé v jiné tonině, někdy když se dívám na zprávy tak třeba hučí tak rozlobeně jako kdyby tomu rozuměl, ale spíš si žbleptá takový ty svoje zkomoleniny
Odpovědět To se mi líbí0
@lucaluc já si myslím, že je to naprosto normální, každej to má jinak.. moje Anežka mele občas mamama, bababa, papapa a kakaka (na tata kašle), ale spíš vždycky na něco ukáže a řekne "P". to je asi tak celá naše slovní zásoba :) ani žádný ham neumí :)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, taky jsme uz doslina 10mes. prohlidku. Radimek 9.99kg, 79cm... nooo, je to kusanec Doktorka, rikala, ze je vsechno v poradku, ale mne se teda nezda to jeho nemluveni :( Vsechny pisete, ze aspon neco rikaji, my zustali u HAM a zbytek ukazuje a dela jen ehh ehh =-O Myslite, ze je to normalni? Obcas rekne tata, ale mamu jako by neznal, tomu rikam nevdek
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak uz sme taky byly na 10mesicni prohlidce. Sarinka ma 71cm a 7.5kg, no uz je to kus zensky <3 . Uz taky zacala obchazet nabytek a pry nam asi nepoleze se zvednutym brichem, tak se s tim budu muset smirit. Bravurne predvedla, jak umi pouzivat mama a nene . Jestli ji chci prestat kojit, tak je to pry nejlepsi ted nekdy, protoze je tak unesena ze vsech novych poznatku, ze to ma sanci na uspech, jenze ja se furt bojim, aby ji nechybel vapnik. Basit jenom jogurty, uz muze i lipany a tvrdy syr, tak ji neco pokoupim, ale i tak, bojim =-O Mejte se krasne a at vas prcci moc nezlobi
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky tak Kryštůfek na 10měsíční kontrole 8600g a 71,5cm tentokrát pěkně přibral :) buřtík.Moc byl chválenej obchází nábytek docela dlouho chodí za autíčkem a chodil by i za ruce ale to ho nepotpruju.Ríká tata baba a takový svoje hele a kde je :)A my teprv těd přidáme bílý jogurt tak jsem zvědavá.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, tak mi jsme na tom se šikovností asi podobně, jen teda mi už si sedáme sami asi od 8měsíce, ale doktor se nikdy na nic neptal, taky mě s tím štvě, jen ted se ptal jestli mluví hahaha , max, mama,ham, maumau(kočka), táta ani náhodou , s papáním problém nemáme, naopak, hlasitě se ozve, když mu seberu ožužlanej rohlík nebo dopitou lahev, no ale to hlavní pijeme z brčka a z lahve s cucíkem, je to moje prdelka šikovná , a kaše máme Babylove Bio a jsem s nima nadmíru spokojená, nejsou totiž tak přehnaně slazený jako Hami, který jsou ale taky dobrý
Odpovědět To se mi líbí0
@Antoanet No tak bíli jogurt bez ničeho zase miluje Kryštof. Když mu tam dám sušenky tak nic moc. Jako on mě tu kaši ji taky, když není moc unavenej, to jen já, že bych mu udělala lepší. Si tak řikám. No marmelády jsem si taky nějaké dělala, ale dávala jsem tam ten gelfix a ani jsem se teda nedívala co v něm je. musím se podívat a taky bych mu je mohla dát
Odpovědět To se mi líbí0
@Fina ja prislazuju jenom bily jogurt a to piskotama nebo marmoskou bez konzervantu, kysela kase Sarince nevadi, hlavne kdyz vb ni neni to mliko
Odpovědět To se mi líbí0
@agnesf jojo, šestá nemoc přesně tohle - nejdřív horečky, něco málo přes 39, ale jen jednu noc, pak už přes 38 a po dvou dnech už nic, jenom vyrážka - záda a bříško. ale je to rychle pryč. jinak mi malá spí dvakrát denně - tak od 10 do 11 a pak od jedný do půl třetí. ale dneska třeba vstávala v půl osmý, tak bude spát jenom jednou.. spát chodí v sedm a vstává většinou už po šestý a v noci se zase začala budit, takž eje klidně 4x vzhůru, pohladit, dát čaj a zase se spí, ale je to teda otrava
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme