Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Epidurál ANO - ČI NE?

Ahoj ženy, zajímá mě, která z vás se rozhodla pro epidurál a která ne a proč. Hodně o tom přemýšlím a stále nejsem rozhodnutá. Strašně ráda bych se obešla bez ní a trochu si myslím, že na to i mám, ale ty obavy. Přece jen jsem prvorodička a po vyčerpávajících několika hodinách bych nerada litovala, že jsem si ji nenechala píchnout...Co vy na to?
Celkem 9 odpovědí Zobrazit jako strom
JANEK: Díky, přesně takhle jsem se rozhodla. Nechám si zadní vrátka otevřená. V porodnici mi řekli, že se mohu klidně rozhodnout, až budu otevřená třeba na 7cm...To mi připadá jako dobrá možnost...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, já jsem rodila už třikrát. Poprvé s epidurálem a další dva bez. Musím říct, že jsem měla porody rychlé, takže žádné trápení. Jinak já musím říct, že pro mě bylo lepší rodit bez. S epidurálem mi totiž porod připadal takový, jako když jde mimo mě. Ani jsem nevěděla, kdy mám tlačit. A navíc já bolest snáším docela dobře. Ale všem prvorodičkám doporučuji souhlas podepsat, nechat si tzv. otevřená zadní vrátka. A až potom podle toho jak porod bude probíhat se rozhodnout. Ale věřte mi, že to každá zvládne. Ikdyž je pravda, že já měla všechny tři rychle za sebou. Tak se holky držte. <3
Odpovědět To se mi líbí0
čau maminy. Tak já mám také možnost porovnávat. První porod byl vyvolávaný( podobný případ jako Moja83 ). Porod byl dost bolestivý a trval přez 12 hodin,takže jsem za epidurál byla vděčná ( dopadlo to blbě-ne epidurál,ale malá nám umřela-taky vrozená vada ) . Druhý porod měli také vyvolávat,ale já snad ze strachu začala rodit sama od sebe a bez epidurálu a malý byl za 4 hodiny venku < . Takže teď taky nevím,jak se rozhodnu . No,dnes odpoledne jdu do poradny,tak to zkusím probrat s paní doktorkou. Ale jelikož budu rodit už potřetí,tak si myslím,že to půjde samo . Jen mám strach,abychom stihli dojet do porodnice včas
Odpovědět To se mi líbí0
@Ája AndrušaAjo, zavidim... Ty se mas, za mesic uz budes vozit kocarek, to je krasny!
Moc tedy drzim pesti at to v pohode zvladnes a miminko je zdrave! Pak urcite napis, jaky to bylo. A ja dekuji za pranicko, snad uz se taky dockam, ale ja mam termin az v prosinci
Odpovědět To se mi líbí0
@Ája AndrušaAhoj já ted čekám třetí dítko a sama nevím co bych ti poradila.Když jsem rodila první)2006) tak jsem vůbec o epidurálu neuvažovala a taky na to že byla vyvolávaná tak to bylo docela v pohodě.Ale u chlapečka to bylo horší toho jsem rodila před dvěma lety a dva dny trvaly kontrakce epidurál jsem si nenechala protože mi pořád slibovali že pujde císařem a nic bylo to opravdu hrozny.Tak ted jsem si řekla že už ode dveří budu řvát že chci epidurál,ale ted už to vypada snad že nic vyvolávat nebudou tak to zase zkusím bez epidurálu.
Odpovědět To se mi líbí0
@Moja83Moc děkuji za zkušenost. Moje sestra už má dvě velký ratolesti. A první rodila bez epidurálu a druhé s. Takže má možnost srovnání. Ona, si epidurál docela chválila, protože oba porody trvaly okolo 15 - 18 hodin a nebyla to legrace. Zatím shromažďuji informace...Tak moc díky a držím ti palečky, ať je miminko zdravé a ty také. Já už to mám za pár...Ještě 2 - 3 týdny a miminko bude s námi. Porodu se zatím vůbec nebojím, ale uvažuji, zda ten epidurál ano, či ne.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Ajo, ja jsem letos v lednu rodila s epiduralem. U me slo bohuzel o vyvolavany porod ve 23.tydnu, chlapecek mel velmi tezke vady srdce. Vyvolavany porod je ale pry o dost bolestivejsi nez prirozeny. Ja jsem mela bolesti cely den skoro po minute Takze jsem si epidural nechala pichnout, bohuzel mi ho pichli 15 min pred koncem, ale kazdopadne mi to pomohlo. Myslim, ze zalezi hodne na tom jak s nima spolupracujes, pichaji to mezi kontrakcema. Musis jim opravdu verit a delat vse co Ti reknou. Nehybat se a jak na Tebe bude prichazet dalsi kontrakce hned to nahlasit, aby jsi se jim nepohla. Trva to chvilicku a v tech bolestech jsi rada, ze Ti daji neco co Ti pomuze. Ja jsem ted opet tehotna a modlim se aby tentokrat dopadlo vse dobre a pokud budu rodit prirozene, bez vyvolavacky, tak bych to chtela asi zkusit bez epiduralu. Ale to rikam ted....
Odpovědět To se mi líbí0
@LilianJá se ani tak neobávám, jen nevím, kterou variantu vybrat. Ale zítra jdu na předporodní kurz a tam bych se mohla dozvědět, jak přesně to v té mé porodnici chodí. Měla bych mít totiž podepsaný souhlas s epidurálem už při příjmu. Ten papír už jsem dostala. Navíc manžel měl v práci kolegu a jeho žena zůstala po nepovedeném epidurálu částečně ochrnutá. Vím, že to je odstrašující případ, který nastává jen velmi málo kdy a ta pravděpodobnost je strašně malá, ale tím, že to znám ze svého okolí, tím mě to trošku odstrašuje.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, jsem taky prvorodička, čekám mimi na začátku června. Myslím si, že teď se rozhodneš třeba proti epidurálu, ale že během porodu to pak můžeš vidět úplně jinak Aspoň co jsem slyšela od některých, které už rodily, nejdřív chtěly rodit přirozeně bez jakýchkoli zásahů a medikací a po pár hodinách byly rády, že jim doktor píchl cokoli proti bolesti. Takže bych asi počkala, jak to budem zvládat.. Třeba bude potřeba, třeba ne, každá to má jinak. Já se ale epidurálu nebráním. Mívala jsem dost příšerné menstruace, kdy jsem se půl dne svíjela v křečích a bez prášku na bolest, někdy i vícera bych to nezvládla. A v naší porodnici je myslím epidurál jediná volba, jinak pouze nefarmakologické tlumení bolesti. Jak se znám, to mi na celý porod stačit nebude, pokud by teda náhodou neproběhl rychle.
Čeho se na epidurálu obáváš, že ublíží miminku-že bude "nadrogované" nebo tobě-že ho špatně aplikují? Já si tohle radši nepřipouštím..
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme