Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Březen 2011

Ahoj, tak jsem tu našla únor a pak až duben 2011. Najde se nějaká těhu, kerá čeká mimčo v březnu. Já začínám dnes 10tt a celý den je mi nějak divně. Bude to moje první mimčo, tak jsem jak Alenka v říši divů.
Celkem 188 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahoj, ja jsem ve 12tt a je to moje prvni, partner by chtel kluka, ja holku:)Do ted mi bylo porad hrozne spatne, ale ted uz je to lepsi. Ted mam pro zmenu navaly place a kriku. Dokazu se rozbrecet u vecernicku nebo reklamy .Zitra jdeme na kontrolu k panu doktorovi, tak se tesim, co noveho nam povi a snad uz nam vystavi tehotenskou prukzku
Odpovědět To se mi líbí0
Dobré ránko, já s oznámením rodičům, také ještě vyčkávám. Plánujeme jim to říci v žáří, jak se vrátí z dovolené. Už teď ale přemýšlím, jak jim to řeknem :-[ Mojich rodičů to bude první vnouče, tak přemýšlím, že jim koupím hrníček s nápisem babička a dědeček. Co myslíte? Manželovým rodičům to řekněm asi jen normálně, neb už to bude jejich 3 vnouče. Jak se to vlastně má rodičům říkat, když s nimi nemáte až tak úplně vztah že byste si říkali o všem?
Odpovědět To se mi líbí0
Já byla na ultrazvuku asi před 2 týdny. Aby se těhotenství potvrdilo, malí jsem viděla. Byla to taková malá myš (to bylo to první co mě napadlo) a tlouklo jí srdíčko.
Pachy mi poslední dobou taky nedělej dobře a pořád větrám, přijde mi že mám málo vzduchu.
Nevím jestli to do března vydržím už se moc těším. Všude je tolik krásných věciček, no ještě si chvilku počkám.
Já jdu k panu doktorovi koncem měsíce a pak snad bude i průkazka a budu to moct říct rodičům.
Zatím jsme si to nechávali pro sebe protože bratránek taky čekali rodinu a o mimčo přišli, tak jsem se dost bála.
Odpovědět To se mi líbí0
Mně teda jednu dobu bylo fakt zle, nemohla jsem se dokonce ani podívat na letáky s jídlem, protože mi z některých potravin bylo na zvracení...a ta přecitlivělost na nejrůznější pachy to je taky něco najednou nemůžu cítit např. levanduli, kterou mám za normálních okolností strašně ráda, to samý s bazalkou.....snad to časem přestane, koupelnu mám totiž zásobenou levandulovýma olejíčkama asi na 5 let dopředu
Minulý týden jsem byla poprvé na poradně, ale jen u sestřičky-odběr krve, vážení, měření tlaku,vypsání průkazky....těšila jsem se na ultrazvuk a nic musím počkat až do příště, to jdu na konci měsíce a už se nemůžu dočkat...naposledy jsem byla, když měl mrňous 9mm a teď už by prý měl mít tak 4cm, tak jsem zvědavá a nedočkavá.

Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, já jsem také prvorodička a cca v 10. týdnu (dle poslední MS o 2 týdny pozadu). Ve čtvrtek jdu už na první poradnu, odběry krve, moč, tlak,...A snad bude i průkazka Již jsem byla na kontrole v 7 týdnu, jen ultrazvuk, kde zjistila Dr. těhotenství a tlukot srdíčka a udělala mi stěr čípku. Už se čtvrtka nemůžu dočkat, až ho zase uvidím. Jinak mám drobné nevolnosti, ale nezvracím, jen je mi někdy mdlo asi z hladu, musím častěji jíst; také mě bolí bradavky, auau a únava mě často trápí. No a poslední dny mám asi problémy i s tlakem, je mi občas na omdlení. Holky hlavně pohlaďte bříška, ať o vás prcek ví <3
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, já ještě průkazku nemám, dnes jsem byla na odběrech krve a za 14 dní jdu na genetický ultrazvuk.
10tt to je počítané od poslední menstruace. Termín jsem si zatím zjistila jen tady a vychází na 12.3.2011, pan doktor není moc sdílný. Já jsem naštěstí nezvracela, jen mám občas žaludek na vodě. Často chodím na záchod i v noci a ráno mě brní ruce. Ještě je mi pořád vedro a to jsem byla dost zimomřivá. Martina
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj ja mam planovany poro tehotenstvi na 6.3 Nebo 7.3 bude to taky moje prvni mimco strasne moc se na nej tesim ,ja sem zadne tehotenske priznaky nepocitala jen unavu a caste chozeni na zachod ,takze jsem to taky zatim snesna v pohode a jsem rada..tak hodne stesti maminky
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, taky čekám první mimi, termín nám vychází na 6.3.2011 a měla bych být v 11tt-přiznám se, že v tom mám trochu bordel..podle data prvního dne poslední menstr. bych měla být ve 13. ale v průkazce, kterou jsem min. týden dostala mám uvedený 10tt...takže ani nevím musím to pořádně vyzvědět, až pujdu na další kontrolu..Já navíc znám přesně datum početí, podle toho mi vychází 10tt..takže na tom budeme tak stejně.
Mně začalo být špatně už někdy v 3tt a zhruba před dvěma týdny mi nevolnosti zkončily, takže jestli mě ještě nějaké nečekají, tak jsem z toho vyvázla dost dobře.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme