Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Březen 2011

Ahoj, tak jsem tu našla únor a pak až duben 2011. Najde se nějaká těhu, kerá čeká mimčo v březnu. Já začínám dnes 10tt a celý den je mi nějak divně. Bude to moje první mimčo, tak jsem jak Alenka v říši divů.
Celkem 188 odpovědí Zobrazit jako strom
MY MÁME TERMÍNY POSLEDNÍ 2 DNY V BŘEZNU A MONITOROVAT MĚ MUDR BUDE UŽ PŘÍŠTÍ ÚTERÝ-POPRVÉ! JESTLI TO BUDOU OZVI, NETUŠÍM! LEDAŽE BY MĚL NOVINKU! S MINULÝM TĚHU JSEM BYLA NA OZVÁCH AŽ VE SVÉ PORODNICI! HLAVIČKOU JSME DOLE A UŽ TO TAK ZŮSTANE <
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj těhulky, tak to tu nějak umlklo. Porody nám začínají klepat na vrátka. Jak se cítíte? Já mám termín 19. března a posledný týden mě celkem pobolívá spodek, také zvláštní píchání. Jinak brouček má stále hlavičku nahoře, takže čekám na otočení moc bych si přála rodit přirozeně. V průkazce mám psáno CS 2, takže dole se už opravdu začíná něco dít. Zítra mám další kontrolu, tak jsem zvědavá, co se dole změnilo a také už mi dělají ozvy, zítra už to bude podruhé. Tak se mějte a odpočívejte co nejvíce můžete
Odpovědět To se mi líbí0
@MY MÁME TERMÍN 30. A 31. BŘEZNA A TAKY UŽ DOLE TUKÁME NA VRÁTKA! TAKŽE MÁME POLEHÁVAT :'(
Odpovědět To se mi líbí0
@Ahoj všichni, včerajsme byli zase na kontrole, tak máme téměř spotřebovaný čípek a p. dr. by byla ráda, kdyby tam prcek vydržel ještě alespoň 2 týdny, aby pěkně dozrál.Takže asi taky půjdeme dřív. Termín máme 12.3.
Odpovědět To se mi líbí0
Omlouvám se,napsalo mě to jako anonym..
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminky máme termín 30.3.,ale už teď máme ležet,břicho mi spadlo a vypadá to,že půjdeme rodit dřív. Budeme mít chlapečka a na 32.týdnu mi doktor řekl,že váží 2400g, takže nejspíš zrovna moc malé nebudeme. Nejste některá z okolí HK?
Odpovědět To se mi líbí0
Holky vidím, že to stěhování nás potkalo všechny. Taky si děláme podkroví a bydlíme u mých rodičů. Teď se všechno dodělává, čeká se na nábytek, všechno je na objednávku tak 4 týdny čekání, hrůza. Do porodnice jsem zbalená tak napůl. Oblečení už mám pro mimi skoro všechno vypráno a vyžehleno, jen ještě musíme dokoupit matraci, přebalovák atd.Termín máme 11.3, takže ještě relativně trocha času je na všechno. Nejste některá z Uh.Hradiště a okolí a budete rodit ve Zlíně?
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky, mám chlapečka narozeného v červnu 2010 a nemám už kde skladovat oblečení. Prodávám po něm komplet výbavičku 0 - 6 měsíců, je tam vše, i zavinovačka, spací pytle. A potom mám ještě pro holčičku 0 - cca 3 roky 47ks oblečení za 700 kč. Všechno je pěkné, nezničené, hodně věcí jsme ani nenosili. Pokud byste měli zájem, tak mi napiště na e-mail rimmer.ka@seznam.cz. Pošlu vám i fotky.
Odpovědět To se mi líbí0
@Zuzunka85To máme víc společnejch problémů..nejen, že obě stěhujeme, ale taky máme obě 20kilo nahoře Taky mám teď 75Kg :-S ...doufám, že kojením-jak mě všichni uklidňujou-to půjde dolů...Už se tak těšim na svojí postavu, až se budu moc normálně oblíknout, spát na břiše , obout si boty aniž bych u toho funěla, jak mašina, až se budu moc přitulit k manželovi, aniž by bylo mezi námi TO BŘICHO Ještě, že je to jen dočasnej stav -to těhotenství- nechtěla bych takhle zůstat na furt
Odpovědět To se mi líbí0
@questXYAhojky holky, tak to já mam termín 23.3. takže mam ještě nějakej čas, ale stejně už se pomalu začínám bát toho co bude jak to bude probíhat a tak, jsem taková bolístka a hroznej nervák, hlavně když nevim co mě bude čekat. Jinak ten můj prcek má 1774g a já mam nato, že mívám normálně váhu 55kg, tak jsem při poslední prohlídce měla 75kg, takže si přídu trošku jak velryba , nohy mam neustále oteklí a kolikrát mě to v noci i budí, docela dost nepříjemnej pocit, ale doktor mi dělal testy a řikal, že je všechno v pořádku, tak ještě že tak. Jinak mam podobnej problém jako questXY, jelikož se s přítelem taky stěhujeme, teď sme nějakou dobu bydleli u našich a postupně si zařizovaly domeček, takže neustále chodim a někde něco uklízim, vyklízim, předělávám a mam toho docela dost plný zuby, už abych byla přestěhovaná a měla klid. Jinak ještě chodim do práce, ale prej už mě pan doktor taky pošle na mateřskou, tak jsem zvědavá co to semnou udělá, jelikož jsem byla zvyklá neustále někde něco dělat a hlavně jsem měla i tři práce, jsem takovej malej workoholik . Jinak nachystáno mam tak napůl, jenom věci do porodnice, zatim nějak neřešim, nebo spíš nestíhám a hlavně doufám, že budu mít kde rodit, jelikož máme rodit na Bulovce, tak snad se doktoři domluvěj, nebo se hlásila příteli, že si bude muset udělat nějakej rychlo porodní kurz a odrodí mě doma . Tak se zatim mějte krásně pohlaďte bříška a hlavně se opatrujte !!!!!!!!
Odpovědět To se mi líbí0
quest- já mám termín týden po tobě 8,3, pokud nebudu zas přenášet! Nachystané mám asi vše- oblečení, kosmetiku, nějaké plínky do zásoby, kočár složený, postýlka nachystaná, věci do porodky taky.Jen mám jěště u švagrové druhou postýlku do obýváku, "vajíčko" a fusak, zatím to využívala ona pro malou, ale není problém to hodit domů, jak budu v porod.Vím, co to je předělávat barák s prckem, byli jsme v 1 místnosti, já nějakou dobu u našich- dělaly se okna-byla jsem nervní, už jsem to chtěla mít hotové, ale přežili jsme to. Hlavně nic nestěhuj a netahej, abys nejela dřív!!!
Odpovědět To se mi líbí0
@jelucijeAhoj, tak já jsem zatím relativně v pohodě...poslíčky teda ještě nemám. Strach z porodu to joo, ale ještě víc mě straší to, že nám toho chybí ještě spousta zařídit- bydlíme v dvougeneračním domku a stěhujem se z vrchního bytu do spodního...takže malovat, stěhovat, přenášet všechny věci zeshora dolů...kvuli tomu nespím, už aby to bylo všechno na svým místě..jsem nervozní, že se to nestihne......i když se uklidňuju, že je zatím čas-termín máme 3.3-takže měsíc, noo... Jak je mimi velké mi neřekli ani jednou,,,,akorát když jsme byli před 14dny na UTZ v nemocnici, tak mi řekli, že malá váží 2049g a že je prý trošku větší, že by měla mít kolem 1900g, ale kolik měří vůbec nevím....A jak jste na tom vy?? Už máte všechno nachystáno nebo taky plašíte jako já??
Odpovědět To se mi líbí0
Zdá se mi, že se to teď nějak zastavili, nějak nepřibírám.Občas mám stavy, že nevím, jestli poslíčci nebo co a dnes v noci jsem myslela, že asi pojedu.Furt si říkám, ještě aspoň 2týdny vydržet!!Jinak nevím, co řekne dokt. za týden na kontrole, jestli bude UTZ??Chtěla bych vědět, jak je prcek velký, už jsem ho dlouho neviděla.Trochu strach mám, spíš mám myšlenky, jak to zvládnu???Taky mě štvou ti doktoři, mohli by se už domluvit, ať se nemusíme stresovat, kde porodíme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky tak se nám ta zazračná chvíle už blíží...máte někdo obavy z porodu? A jak máte velká miminka?
Odpovědět To se mi líbí0
Jo a četla jsem, že někdo měl tak dělohu nachystanou, že druhý den bylo mimi na světě. Tak ať to dopadne!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky my jsme 34, na kontrolu ve 36 týd. asi mě budou taky natáčet.to znamená, že si sedněš u sestry do křesla (aspoň u nás) na bříško Ti připne takové kolečko a pustí Ti nahlas srdíčko mimuška.Jestli je OK nebo se mu to už nelíbí a musí ven dříve. Ještě blíže k porodu se dělá -nevím jestli všude- test s oxytocinem, že natáčí mimi asi 10 min, pak Ti píchnou Oxytocin a natáčí zase a zjišťují, jestli je děloha nachystaná, tím, že začnou slabé kontrakce.
Odpovědět To se mi líbí0
@questXYAhojky, tak to my stěhovali a malovali minulý víkend - byla to zabíračka... skoro nic jsem nedělala, ale utahaná jsem byla, jak kdybych dělala já nevím co. Jinak už máme v podstatě všechno, až na pár maličkostí =-O chránič matrace, opravit postýlku, objednat kočár s autosedačkou a vaničku. To oběháme příští týden. Vyperu pár drobností,... Ještě si upletu pro prďolku svetříček, ponožečky a tak - spíš pro radost. Jinak už snad taky máme všechno a můžeme čekat jen na to naše zlobidýlko, :-[ co chvilku není v klidu ani v tom bříšku...
Odpovědět To se mi líbí0
Čau holky, jsme v 35tt a dnes jsme byli na kontrole. Nejleší zpráva je, že malá je konečně otočená hlavou dolů, to se mi ulevilo Taky mi brali krev a nějaké stěry. Za 14 dní už budou mimi natáčet na monitor, nevím přesně, co si pod tím mám představit,,,no uvidíme.
Dokoupila jsem ještě nějaké blboviny do výbavy...teploměr do vody, anatomicky tvarované uchošťoury, nějaké žíňky a tak..konečně máme taky zamluvenou postýlku, kočár a autosedačku. Čeká nás ještě malování a stěhování...no prostě je toho ještě hodně....já šílím, manžel je v pohodě....klasika. Už aby vše bylo na svém místě a já mohla jen očekávat příchod toho našeho mimina
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, dnes jsem byla na ult a jsem 32 tt malinká měla 1850g, doktor řekl že je naše malinká trošku nadprůměr, ale také mi posunul termín o tyden dříve. Jinak jsme zdraví, vše v pořadku tak jsem rada.
V noci mě budí bolesti v kyčlích, občas wc , ale myslím že to je uplne normální těhu. Už máme celkem 10kg nahoře tak jsem spokojená. Jen síly ubývají a já bych pořad spala...taky že spím protože kdy jindy než ted!!! Odpočívejte maminky .... zdravím
Odpovědět To se mi líbí0
Tak já byla s malou na kontrole a ULT minulý týden a MUDr. nám posunula termínek na polovinu března. Na kontrole jsem byla v 30+4 a malá měřila 1600g, tak nevím jestli je to tak normál váha nebo jestli je to hodně a budeme mít velikána.Jinak taky kopeme, někdy míň, někdy víc. V noci se mi spí docela dobře, sem tam mě vzbudí WC nebo nějaký divný, nesmyslný sen. Dneska jsme byly plavat a bylo to bezva odreagování od všeho. Příští týden jdeme na další kontrolu, tak už se těšíme.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme