Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Březen 2011

Ahoj, tak jsem tu našla únor a pak až duben 2011. Najde se nějaká těhu, kerá čeká mimčo v březnu. Já začínám dnes 10tt a celý den je mi nějak divně. Bude to moje první mimčo, tak jsem jak Alenka v říši divů.
Celkem 188 odpovědí Zobrazit jako strom
Tak já byla s malou na kontrole a ULT minulý týden a MUDr. nám posunula termínek na polovinu března. Na kontrole jsem byla v 30+4 a malá měřila 1600g, tak nevím jestli je to tak normál váha nebo jestli je to hodně a budeme mít velikána.Jinak taky kopeme, někdy míň, někdy víc. V noci se mi spí docela dobře, sem tam mě vzbudí WC nebo nějaký divný, nesmyslný sen. Dneska jsme byly plavat a bylo to bezva odreagování od všeho. Příští týden jdeme na další kontrolu, tak už se těšíme.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminy, právě jsme byli u p. dr. tak nám dělal UTZ na novém přístroji i v 3D provedení a jako bonus nám to vypálil na CD a nic za to nechtěl - prý dárek od p. managera, co ho to tam na tom učil Mrňousek byl krásně vidět, otáčel i očičkem, viděli jsme krásně drdíčko, ledviny.... dokonce mu p. dr. změřil velikost nožičky, prý abychom mu mohli koupit botičky raději prý o číslo větší (měří 6,6cm) a prý je to celý tatínek Vážíme 1780 g jsme 31+5 tt) a od začátku těhu jsem přibrala 8 kg. Což jsem strašně spokojená, že to není víc. Mamka i sestra přibrali skoro 30 kg, tak jsem z toho měla docela obavy, abych to neměla taky tak, naštěstí mi roste jen ten pupíček. Tak si je taky pěkně pohlaďte a mějte se sluníčkově .
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak máme 33 týd.nachystáno skoro vše asi, jen porod vložky a jednor.kalhotky, postýlka připravená, kočár taky, věcičky skoro vyprané, ale tašku ještě nebalím. kdyby mě to chytlo dřív, tak to tam stihnu naházet, jinak je čas. Ve čtvrtek jdu ka kontrolu, nevím jestli ještě bude dělat ULZ nebo co, hlavičkou dolů asi ještě furt nejsme, ale dělá mi fajn boule na břiše, jak tam sebou mele a snaží se prokopnout močák.No je to krása, kdyby mě nestrašil porod, tak snad štěstím lítám!!!!!!!!!!!Stršně se těším, až bude venku, mlíko (mlezivo) mi teče už teď! Tak se mějte a PA
Odpovědět To se mi líbí0
Čau holky, tak jak jste na tom s přípravama?? My už z oblečení máme snad všechno - podle manžela tak na tři děti,,,ale známe chlapy-ty tomu nerozumí Každopádně není to sranda odhadnout kolik čeho pořizovat...navíc každý mi radí něco jinýho, Nejvíc mě vytáčí rady typu "nic nekupuj, dyť to mimino ze všeho hned vyroste" To je fakt rada za všechny prachy.
Byla jsem v lékárně pro všechny ty věci do porodnice-koupila jsem poporodnické vložky, tamponky do podprsenky, jednorázové spodní kalkotky, líh na pupíček, buničitou vatu, Bepanthen mast, vlhčené ubrousky, dětský mycí přípravek, pak jsem ještě zašla pro jemný toal papír, balení jednorázových plenek, papírové kapesníky, zaoblené nůžtičky na nehty a nechala tam 1500Kč..No....co se dá dělat,,,jsem ráda, že už je to všechno doma..taky už jsem vyprala tašku do porodnice a všechno to tam zabalila,,,jak tak koukám na ten seznam, tak sice toho v tašce ještě dost chybí, ale víceméně už je to všechno to, co mám doma..takže už nebudu muset nic kupovat. V unoru ještě chystáme s maminama zátah do Ikey pro přebalovák, komodu, nějaké povlečení osušky atd....a až bude všechno tohle připraveno, tak už budu konečně v klidu a budem už jen čekat na porod
Odpovědět To se mi líbí0
Čau holky, tak jak jste na tom s přípravama?? My už z oblečení máme snad všechno - podle manžela tak na tři děti,,,ale známe chlapy-ty tomu nerozumí Každopádně není to sranda odhadnout kolik čeho pořizovat...navíc každý mi radí něco jinýho, Nejvíc mě vytáčí rady typu "nic nekupuj, dyť to mimino ze všeho hned vyroste" To je fakt rada za všechny prachy.
Byla jsem v lékárně pro všechny ty věci do porodnice-koupila jsem poporodnické vložky, tamponky do podprsenky, jednorázové spodní kalkotky, líh na pupíček, buničitou vatu, Bepanthen mast, vlhčené ubrousky, dětský mycí přípravek, pak jsem ještě zašla pro jemný toal papír, balení jednorázových plenek, papírové kapesníky, zaoblené nůžtičky na nehty a nechala tam 1500Kč..No....co se dá dělat,,,jsem ráda, že už je to všechno doma..taky už jsem vyprala tašku do porodnice a všechno to tam zabalila,,,jak tak koukám na ten seznam, tak sice toho v tašce ještě dost chybí, ale víceméně už je to všechno to, co mám doma..takže už nebudu muset nic kupovat. V unoru ještě chystáme s maminama zátah do Ikey pro přebalovák, komodu, nějaké povlečení osušky atd....a až bude všechno tohle připraveno, tak už budu konečně v klidu a budem už jen čekat na porod
Odpovědět To se mi líbí0
Mě otékaly nohy hrozně, když jem byla po1.těhotná v létě, teď jen tak lehce, zato mě jakoby mrtví ruce od zápěstí a prsty. Dej si na nožky studený obklad a nahoru snima, raději bych zašla k doktor. nebo mu aspoň zavolej, když Tě to až svědí.Jinak blahopřeju ke klučinovi, můj měl ve 30.t. 1660g!!!!!!!!!!!!!!!Podle dr. je hlavičkou dole, ale já mám pocit, že ne. Dává mi rány spíše dolů do moč.., pod žebra nedloube vůbec, myslím, že se asi pořád točí nebo je zadečkem dolů!!!Dělá se po 30,t. ještě ULZ?Jinak je vše O.K.Tak, abychom nešli na sál a nerodili zadeček!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět To se mi líbí0
@danca69Tak já se zkusim zeptat v tý lékárně, jestli mi něco nedoporučej, jinak se snažim chodit (nestát na místě) a nohy nahoru dávám taky, ale povim vám, že to je dost nepříjemný - skoro jsem se ráno neobula Jinak záda mě bolej taky na ty trpim i normálně a ještě teď s tou zátěží co nosim

Ohledně kosmetiky zatim rozhodnutá nejsem, přesně jak píšeš je toho na výběr tolik a taky si s tim moc nevim rady.
Odpovědět To se mi líbí0
@VerKrJá jsem 33tt a taky jsme ještě hlavičkou nahoře, prý ale nemám být znepokojená, že je ještě čas,,,tak snad ano, Paní doktorka mi vyprávěla, že se dokonce stalo, že se nějaké mamince mimi otočilo hlavou dolů až cestou výtahem na porodní sál..
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj těhulky, tak dnes mám za sebou kontrolu v 30týdnu. Dle ULZ váží brouček 1580g, už je to kus chlapa. Také jsem konečně viděla jeho chloubu, tak už věřím, že to bude chlapeček. Jediné co mě trápí je, že je ještě hlavičkou nahoru, doktorka říká, že má ještě čas ale =-O Jinak poslední dny mám nohy také oteklé, zřejmě na to nic není, jen dlouho nestát, nesedět a často nohy nahoru. Jinak už mám v průkazce zaznamenáno CS 1, musím pohledat, co to vlastně znamená. Mějte se hezky a pohlaďte bříška
Odpovědět To se mi líbí0
@Zuzunka85S otoky bohudíky zatím problémy nemám (mě zas chytají záda), ale obecné doporučení na otoky je často nohy nahoru - lehce nad úroveň pasu, při zápalu můžeš studený obklady a v lékárně ti určitě doporučí i nějaký ten gel proti otokům. A méně solit - sůl zadržuje vodu v těle. Jinou radu nemám.
Holky, jakou kupujete pro mimísky kosmetiku? Je toho tolik a já jsem nějaká ztracená
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo problém s otejkánim nohou???? Mě to začalo včera a neni to vůbec příjemný, jeto bolestivý, svědí to a mam nohy naprosto vařicí, tak jenom jestli nevíte co stim??????
Odpovědět To se mi líbí0
teď mě to napsalo jako anonym, tak se omlouvám.
Odpovědět To se mi líbí0
Tašku jěště nebalím, pomalu žehlím a chystám věci do prádelníčku, ale už tak nějak mám asi vše i kosmetiku, mastičky, oprášila jsem odsávačku. Třeba plínky a vložky jsem si objednala na netu, vyšlo to levněji!Měla bych zkompletovat kočár, ale tak do konce ledna v klidu aopravdově začnu blbnout až v únoru.Ukecávám sama sebe, že je času dost, vždycky jsem přenášela, tak na to hřeším.S tím epidurálem. poprvé jsem to neměla, po 2 když vím, do čeho jdu, tak jsem si o něj řekla, celkem se divili, že při 2 porodu ??? : Chtěla jsem to zkusit, dr,co mě napichoval do páteře říkal, ať počítám, že to utlumí, ale něco cítit budu.Ono pak asi ani člověk neví kdy má tlačit podle mě.Každý na to má jiný názor, někdo je s tím spokojený.Ale když jsm to rozdýchala 2 krát, tak mi snad nějaká síla ještě zbyla!!!!!!!!!!!!!abych to zvládla.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky tak mi to mame uplne to sami fotbalovy treninky vcera byla u me kadernice a myslela jsem ze se zblaznim malej se mi zasekava pod zebra a neni to moc prijemne,ale zvladli jsme to a stim chozenim na zachod v noci to neni sranda potze se mi malej vdy probudi a kdz ja chci pak spat tak malej proste ne a ne taky mi uz obcas prijde ze by chtel ven kdyz takhle zlobi obcas ale pak si rikam ze se pak nevyspim vubec a kor jestli jeste budeme kojit.mi uz na zadny ultrazvuk nejdem jen pri vaznych komplikacich.a co uz mate nakoupeno vse do porodnice?balite si uz nejaka tasku?pro sebe i miminko,a pripravene vse na prichod maleho nebo male?POHLADTE BRISKA a poslete pusinku
Odpovědět To se mi líbí0
@pavlikovavendaTaké nad tím přemýšlím, čím tlumit bolest. Ráda bych to zvládla bez injekcí a chemie,... ale nevím, jestli je to v mých silách. Ještě jsem nerodila, tak nevím, co to obnáší. A jak moc to bolí mi taky nikdo neřekne. Tajně doufám, že mi pomůže teplá sprcha, masáže a tak. Po epidurálu si hodně ženský stěžují, že je pak často bolí záda v místě vpichu, navíc riziko ochrnutí tu je taky - i když malé. Takže ten pomalu taky zavrhuju, ale až přijde na věc, :-S možná mi bude ještě dobrý...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj mamči, a budete chtít epidural při porodu? Já ho zkusila, měla jsem napíchlou páteř a všude ty hadičky, jenže synáček se tlačil ven sám tak rychle, že mi to tam nestihli stříknout tu anestezii a byl venku, tak jsem pak 2 dny čekala, až to ze mě zase sundají, akorát mě šíleně bolela hlava!!!!!!!!!!!!!!Tak už to nechci , ale pomýšlím na ten porodní gel Dianatal, asi si ho objednám.Naklepla jsem to manželovi, že sice 2500.- ale prý je to fakt lepší. Tak nevím, uvidím, co mi řekne dr.jaké s tím mají u nás zkušenosti.
Odpovědět To se mi líbí0
@pavlikovavendaTak jsem ráda, že nejsem s takovejma pocitama a bolestma (kopancema) sama a s tim kadeřníkem - chystám se tam taky, ale nějak se bojim, jak kvůli čůrání, tak i kvůli tomu kopání, jelikož jakmile já si sednu, nebo lehnu tak se prcek začnej rozjíždět s fotbalovejma tréninkama tak uvidim, snad to já i kadeřnice přežijeme ve zdraví
Odpovědět To se mi líbí0
Jo holky naše noci, všichni spí jenom my ne! Žádná rada není, ráno jsem nevyspalá jen z toho, že v noci jdu několikrát na Wecko. Když prcek moc vyvádí, klepu si prstama na břicho nebo lehce zatřesu, ono ho to houpe a " prý" zklidní. Jinak máme kouzelný režim, když já vstávám, je v klidu a včera u kadeřnice jsem myslela, že snad vyskočí ven a já odejdu ostříhaná- neostříhaná.Teď zrovna asi neví, kam se otočit, jdu se projít po domě, třeba ho uspím. pa
Odpovědět To se mi líbí0
@kacikkkTak tu radu bych docela taky ocenila, jelikož si stim už nevim rady, dokonce sme s přítelem začaly pouštět co máme připravený hrající strojek a nebo hudbu ze sluchátek, ale nepomáhá, mam spíš pocit, že ho to kolikrát ještě víc nabudí do kopání a protláčování se mi bříškem ven
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminky my máme termín 30.března a jsme ve 29 týdnu. Je to už docela síla jak kopeme,je to až bolestivé V noci mě prcek nenechá pořádně spát,mám pocit,že jsem pořád vzhůru a chodím neustále na wc. Máte ty samé zkušenosti? Nebo někdo nějakou radu jak se v noci v klidu vyspat?
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme