Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Březňátka 2010

Ahoj budoucí maminky, taky někdo z vás čekáte miminko v březnu 2010? Já mám termín 10.3.2010 a už se moc těším na naše první miminko Samozřejmě mám před sebou ještě dlouhou cestu, ale určitě to bude vše v pohodě a v březnu budeme slavit < Určitě by bylo moc fajn, kdyby se nás tu maminek co se jim dítka narodí v březnu 2010 sešlo víc a mohli si tu společně popovídat, snad se to podaří a už se na vás všechny moc těším
Celkem 925 odpovědí Zobrazit jako strom
@FlapiAhoj, tak sem dala hlas...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj všem. Nabyla jsem tu ani nepamatuju, ale přesto - mohla bych vás poprosit o hlas? Na FB. Musíte dát nejprve "to se mi líbí" celé stránce a pak pod Kubovo fotku. Díky moc
http://www.facebook.com/photo.php
Odpovědět To se mi líbí0
Halo zdravim po dlouhe odmlce:) Od ledna do brezna sem nastoupila zpatky do prace..a tatinek sel na rodicovskou. povim vam..byl to mazec. Nicmene dneska mame rok..a uz chodi asi 2 mesice..mele porad tata tata...a jecak ma tak vysokej ze obcas doma chodime se spuntama v usich:) tak at prospivate a huraaaa uz bude teploooo < < <
Odpovědět To se mi líbí0
@berušákdíky za radu
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranovaBeru, nedávej ji mlíko, rýžovou kašičku, dej ji něco proti zastavení průjmu..my měli smectu, lactobacilky.. a hodně pít..hlavně žádný UM!!
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky,tak terka má průjem ale jakej,jde z ní je barevná vodička a když jí to měju tak strašně pláče asi jak jí to pálí ,a měla dneska zvýšenou teplůtku 37,9 tak vidíme snad se to nezvýší...jestli se to zvýší a nepřestane ten průjem tak zavolám doktorce....nevíte někdo jak na ten průjem???
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranovaJéé Berco, to by bylo fajn se přihodit nějaký recptík pro mimča i když by to chětlo i hlavu na recepty pro velký
Odpovědět To se mi líbí0
@macuahojky já nekojím už od 2měsíce.....neměla jsem pořád mlíko,nechtělo se mi utvářet,terka se nechtěla přisát tak jsem odsávala ale odsála jsm vždycky slabou 20cítku,a terka jak si zvykla na to umělé tak postupem času už nechtěla to moje...a mě se mlíčko potom ztratilo
Receptů mám dost.....až bude víc času tak napíšu nějaké...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak se hlásím po týdnu na horách. Celý týden sluníčko Co vám budu povídat, byla to nádhera. Dovča jak má být, jen s jedním dítětem Učili jsme Ondru poprvé lyžovat, celkem bžunda. Má takové ty první lyže - kachničky No nic. Kája byla u babiček. Nejvíc mne pobavilo, že umí lézt - konečně, ale nedělá to :-X je líná. Prostě se plazí, leze vždycky jen kousek, spíš má tendence si stoupat. Furt nás všechny trápí průjem, dokonce Kája nakazila i babi a dědu, i zvraceli :-$ My na horách teda jen ten průjem, já i Ondra, nakazili jsme další dvouletou holčičku a mou těhotnou ségru. Mazec. POradíte mi, co na to?? Zkoušela jsem Smecta, Hylak --- černý čaj, rýže, mrkev, už fakt nevím .. díky
Odpovědět To se mi líbí0
@macuAhoj, tak my baštíme vcelku všechno, ale taky málo ale co nadělám že.. Kamoška má super knížku s receptama až pro dítka do 3let myslím.. Od té autorky bych si brala to první vydání..s tím, že si ty recepty budem vyměňovat..tak bych sem pak mohla něco šupnout..bo Vám to poslat na mail..
Já sem teď malé dělala rizoto:
RIZOTO S MRKVÍ, SÝREM A RAJČATY
25 g nasekané cibule
15 g nesoleného másla
100 g dlouhozrné rýže
150 g mrkve nakrájené na kolečka
3 oloupaná a nasekaná rajčata zbavená zrníček
50 g sýru ( středně trvdý)
Na pánev dáme polovinu másla, osmažíme cibulku, přidáme rýži a dobře promícháme. Pak přidáme ještě mrkev. Přelijeme vroucí vodou a vaříme dokud rýže a mrkev nezměknou. Mezitím si na pánvičce rozpustíme zbylé máslo přidáme rajčata a smažíme až z nich vznikne kaše ( 2 až 3 minuty).Vmícháme sýr a počkáme až se roztaví. Voda z rýže by se měla vstřebat., zbyde-li, tak ji scedíme a vylijeme. Směs rajčat a sýru vmícháme do uvařené kaše. (je to toho hodně, mám to v mrazáku.. )


Jinak já nekojím od necelýho 6měsíce, už sem neměla tolik mlíka a malá má Bebu a je spokojená..máme HA ale spíš kvůli tomu, že je tam toho víc než normální BEBA Pro. Stejně tak kašičky, mlíčka s kaší mám od Nestlé..A malé to šmakuje..
Já su teda z Brna
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, taky jsem byly na 10 mesíční kontrole tento týden. Máme 8,290 a 72cm, zdá se všechno v poho, jen by mohla podle mě Marky víc jíst, dost mě trápí, jí jako vrabec, oběd jen několik lžiček, teda pokud to není nějaká omáčka, co vaše děti? Jak jim jde papání? Co vaříte? Mohly bychom si sem napsat pár receptíků a vyměnit si je, co vy na to? Nebo znáte nějaké dobré odkazy?
Jinak jsem byla nadšená z toho našeho srazu,a le opravdu to mám nějak z ruky. Je tu někdo třeba z okolí Zlína?
Holky kojíte ještě? Já jo a chtěla bych přejít na nějaké umělé mléko, ale nějak se mi to nedaří, Marky nechce flašku,co se vám osvědčilo?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, jen sem chtěla přidat že za sebou máme 10měsíční kontrolu a máme 7350g a 67cm.. a byly sme teda už 24.3..
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky tak jsme dneska byly na 10měsíční,máme 9,5kg a 72cm......jinak vše v poho
Odpovědět To se mi líbí0
@berušákJá jsem taky z Brna a mohla bych vzít auto a nalozit osazenstvo z Brna a nebo můžete dojet k nam do Brna, mame velkou zahradu, ale malej chato-domek. Ale myslim, že bude ještě zima a každej nebude hned tak chodit.
Odpovědět To se mi líbí0
@Sarka BartovaTo mám z Brna trochu z ruky
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranovaJojo, až teď sem to objevila
Odpovědět To se mi líbí0
@Mečounektak si to užijte na horách ...jak já bych taky někam jela
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranovajo a ještě jsem zapomněla, jedeme zítra na týden na lyže, tak se odmlčím. Mějte se tu krásně.
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranova jo jo
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranovaahoj holky, je fakt, že bývá zima. Je tam pískoviště, spíš je to dětské hřiště se skluzavkama a jinýma prolejzkama, fakt super, ale na to jsou asi fakt ještě malý.
Občerstvení je prima, dá se sedět i vevnitř, ale tam nemají koutek. židličku mají.
Tak mne napadá ještě jedna věc: Pizza nuova na Náměstí Republiky. Ty tam mají dětský koutek, je i pro malé. Jen tam bývá dost plno, je to hodně oblíbené.
http://www.ambi.cz/ambi_pizzanuova_kontakt.php
Takže tam je to určo na reserve, ale vaří tam super, mají tam i saláty, jídlo pro děti a tak
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme