Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Březnová miminka-2010

Ahooojky,kdo máte Březnová mimča tohoto roku,tak šup sem,budem si povídat o pokrocích našich nejmalějších zlatíčkách ale i o jejich trablích a problémech,bolístkách atd..... Já se jmenuji Petra a mám holčičku Terezku která se narodila 25.března,...Když jsme se narodily měly jsme 48 cm a váha byla 3400g,ted už měříme 57,5cm a máme 5700g ....
Celkem 58 odpovědí Zobrazit jako strom
To je zas den..Malá má co chvilu žlutou stolici, papat nechce skoro nic.. Mlíko mi prská, oběd po mě skoro "hodila".. no super.. Takže má nějakou střevní virózu nebo co.. Tak ji nemám dávat dneska vůbec mlíko ani zítra.. A dát ji něco na ředění stolice, tak sem zvědavá co ten náš chlap koupí... Jestli vůbec něco.. Zda-li se neopil ze svařáku na vánočních trzích v centru jak já bych šla taky, kdyby se někdo zeptal, že.... :'( A sem zvědavá co budem s malou zítra papat... Když mi všechno odmítá.. Chudinka moje malinká..
Doufám, že Vaši prcci sou zdraví a čilí...
Mějte se a držte se před svátkama.. Jinak přeji hezkej první adventní víkend Papa
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky tak jsme byly v úterý na 8mi měsíční kontrole a paní doktorka s námi byla spokojená :),pochválila terku jak krásně umí hačat a jak se hezky staví na nožky ,a říkala že na lezení máme ještě dost času že se toho nemusíme obávat,tak mi spadl kámen ze srdce,jinak máme 68cm a 9kg :)....

začala se jí tedka hodně vysušovat pokožka,vždycky si to tak drápala jak jí to svědilo až to měla zarudlý...ale vysušuje se jí to jen na bříšku a kolem prsíček,tak nám pani doktor řekla že máme vyhodit ty olejíčky a krémíky co máme od Nivey,a mám jí mazat jen obyč indulonou (tou modrou),nejdřív sem se toho obávala jí mazat něčím obyčejným jako je indulona,ale fakt opravdu jí to ze dne na den pomohlo a jak jí mažu tou indulonou tak se jí to přestalo vysušovat už jí to nesvědí,nic....takže jsem docela koukala,že i ta nejobyčejnější věcička dokáže udělat "zázraky" ,no a mám jí koupat méně než dotedka,tak 1-3krát týdně víc ne......tak se zatím holky mějte....papa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojte maminy..tak sem byla s Lucíkem na 8měsíční kontrole. Tak má 65cm a 6900g.. Nějak mi teď nechce moc papat. Jinak se furt staví na nožky, všude lozí, už je rychlá..takže chvilku je tam, pak zas jinde.. Jen ještě nepřišla na to jak si hačnout..
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranovaTerezka je šikovná holka :)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky,tak terka se začala sama stavět na nožičky......zatím ale vůbec nelezem.....vždycky ze sedu si klekne a když má něco nad sebou za co se může zachytit ručičkama tak se chytne,zvedne se,a stojí ale jen chvilku pak zase hapá na zadeček... trak jsem ráda že nějak pokrok :)
Odpovědět To se mi líbí0
@PaffiBeru přesně tak, jak říká Paffi..Každý mimčo je jiný.. Od kamošky chlapeček má 10 měsíců a už chodí..je prej skoro o 3měsíce dopředu.. No, Lůca se zatím postaví, občas chce udělat krůček, ale musí se držet buď mně nebo nábytku..Včera se jí hrozně zalíbil vysavač pokud ho teda neměla jako odsávačku..
Paffi, když ono je to těžký, mě si třeba malá nesedne sama, ale když se zvedáme ze zad na hačání, tak pak sama sedí..a má i rovný zádíčka.. Ale ona na to za chviličku přijde, zatím se z kleku dokáže posadit na bok, že má jednu nožku pod sebou..
No, ona mi začla lézt po čtyřech asi po měsíci plazení, to dělala taky stříšku a houpala se v kolenách. Před týdnem začla lozit a za čtyři dny si stoupla.. Bere to holka hopem.. Ještě si chci užít toho sladkýho miminka, co moc nic neumí..než aby mi tu začaka cupitat
Berco, opravdu bych se vůbec nebála, že je Terezka pozadu.. Některý děti si dřív sednou, jiný stoupnou.. Vy zas umíte hačat, my ne :)
Paffi, no jo, misky sou nejlepší.. Moje sestřenka, ta psovi taky brala granule.. Jedla jenom je nějakou dobu.. A malá je teď má jako bonbonky..a ručičky jak strká do vody.. Přítel mi vždycky říká, proč ji nedám napít
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranovaNeboj, každé miminko to má trochu jinak. Kamarádky malá začala lézt až v 10. měsíci a pak to všechno rychle dohnala. A pokud by bylo něco v nepořádku, tak by vás na to doktorka určitě upozornila. Možná bych ale chvíli počkala s tím chodítkem. Doktorka nám říkala, že dokud dítě samo nezvládne novou dovednost, tak se mu nemá pomáhat, Takže dokud si samo nesedne, tak neposazovat a dokud samo nechodí, tak nepostavovat atd.
Odpovědět To se mi líbí0
@Paffity jo holky vy je máte tak šikovné....to my zatím nic....... ...začínám se strachovat jestli něco není špatně =-O
Odpovědět To se mi líbí0
@berušákTo snadani není možný, že je lucinka tak šikovná a už se staví na nožky. Elenka zatím jen leze a dělá "střechu" - zvedá se z kleku na napnutých nožkách. A s těma miskama to máme podobné. Jen s tím rozdílem, že to jsou misky kočičí
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranovaAhojky, no tak Lůca už má taky vykloublý dva zoubky, dole vedle sebe.. Nahoře zatím nic moc.. No mě ten rarášek před týdnem začal lézt po čtyřech, tak zkoumá zákoutí bytu hrozná prča..zatím se ji nejvíc líbí misky od psa No a aby toho neměla málo, tak se ve čtvrtek postavila v postýlce..takže teď chce furt stát, ale nechodí..jen stojí :) občas nakopne nožku na krok, ale pak spadnem.. a ještě se sama neposadila, tak sebou vždycky chuděra švihne až je z toho řevu..
A včera v noci se nám vrátila rýma..tak řveme při odsávání soplíků..chjo..
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranovaBerco: Přítel taky chce tu 9-36kg, ale všude narážím, že není dost bezpečná, tahle kategorie.. Otec mi to taky říkal, že byl test v MF Dnes a snad všechny sedačky pohořely že sou dobrý buď pro malý mimi, nebo až pro velký dítko..mezitím prej nic.. Taky sem předtím chtěla tuhle kategorii a dokonce od Britaxu Evolvu 123..
Paffi: Mám vybranou z kategorie 9-18kg od Romeru King Plus.. Je jedna z nejbezpečnějších hned po systému Isofix.. A stojí mězi 4 500- 6 000..záleží kde ji maj jak drahou..Ale malá má zatím tak 7kilo, takže my si ještě počkáme.. A třeba ta kolekce 2010 bude po Novým roce ještě o fous levnější..uvidíme
Odpovědět To se mi líbí0
@Paffimy už máme favorita...ale ted už si nepamatuji jaký to byl název,máme ho vyhlídlí v chiccu na andělu,ale není od chicca,fakt si nevzpomenu na název,v pondělí jí jdu zamluvit takže pak ti můžu napsat jak se jmenuje
Odpovědět To se mi líbí0
@berušákMy teď taky řešíme jakou autosedačku vybrat. Elenka už má 9,2 kg a v autosedačce je už docela namačkaná. Už máte nějakého favorita, nebo teprve řešíte ty kategorie?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holčiny,tak terka už má konečně zoubky :) má dva dole hned vedle sebe a na hoře se jí klube další.... ,ale zatím nelezeme jksme línoučký,ale už jí dáváme do chodítka a na nožičkách se udrží v poho....v tom chodítku řádí jak pominutá,ale zatím se odstrkává dozadu do předu ještě ne.... .....
Odpovědět To se mi líbí0
@berušákAhojky,ty jo vy jste šikulky to my vůbec nelezem.....no a tu autosedačku budem kupovat tu od těch : 9-36kg....
Odpovědět To se mi líbí0
@berušákNasřelila nám je paní doktorka. Dělá se to ale až později než klasické píchání. Tak kolem pátého až šestého měsíce.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak sme s Luckou minulej týden zažily první nemoc.. V nedělu měla 40ky horečky, tak mě to vyděsilo. Tak sem ji rychle dala studenej zábal a satřídala Panadol a Nurofen.. Ještě se mi pak ve finále osypala.. kamarádka mě uklidnila, že je to pátá dětská nemoc a že to hned zmizí..a taky že jo po 4 dnech byla zdravá a mohly sme jít předevčírem opět plavat.. No můžu Vám říct, že Lůca asi nic lepšího nezažila.. Ta v tom bazénku vříská, piští, směje se.. Až se na mě jiné maminky smějí, co že to mám za akční mimčo
jinak mě potvůrka už leze po čtyřech a dokonce chce stát..teda musím ji držet za ručičky nebo v podpaží, ale stojí..
Chtěl jsem se zeptat, co budete kupovat za autosedačku? U nás doma je kvůli tomu dusno.. Přítel chce kat 9-36kg, kdežto já chci 9-18kg a pak 15-36kg.. Tak vůbec nevím..Ale radši asi koupím teď tu do 18kil a za 4 roky další.. Ne?
Odpovědět To se mi líbí0
@berušákNo my už fusak máme,je sice starší není nový,vystřídalo se v něm asi 5dětí ale je pořád funkční a krásně teploučkej a vypadá pořád pěkně,máme dokonce tyhle dva takže to můžeme i střídat ,takže jsme si řekly že nemá cenu kupovat nový když tyhle plní pořád svou povinnost ,a jak jsou krááásně teploučký uvnitř mají krásně teploučkatý kožíšek že bych se tam nejraši nasoukala taky
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranovaAhojky, tak já sem prcka šupla do sporťáku včera, byly sme na plavání poprvé, tak sem si říkala, že to pak budu mít jednodušší. A teď sháním zimní fusak já má taky 3kombinaci, ale Casualplay S4
Odpovědět To se mi líbí0
@berušákAhojky,no já mám malou ve sportáku už od začátku 5tého měsíce,jelikož do korbičky už se nevešla,my máme BABY ACTIVE BREAKER 3kombinace
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme