Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Březnová miminka-2010

Ahooojky,kdo máte Březnová mimča tohoto roku,tak šup sem,budem si povídat o pokrocích našich nejmalějších zlatíčkách ale i o jejich trablích a problémech,bolístkách atd..... Já se jmenuji Petra a mám holčičku Terezku která se narodila 25.března,...Když jsme se narodily měly jsme 48 cm a váha byla 3400g,ted už měříme 57,5cm a máme 5700g ....
Celkem 58 odpovědí Zobrazit jako strom
veruško05: nám se na bříšku celkem líbí vždycky se snaži pohnout se někam kope ručičkama nožičkama a pak se rozčiluje že jí to nejde že se nikam nedoplazí ,ona je taková že by chtěla už někam dolézt a vzteká se že jí to ještě nejde ,jinak hlavičku drží krásně...pěstičky rozevírá jak chce,někdy je má ještě zatnuté ale většinou je už otevírá...to jsou ale vedra co???Já malou pořád oplachuji protože je furt zpocená....
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranova tak my na tuberkulóze v nemocnici jenom taky trošičku zakňouraly a dobrý...ale jak sou větší tak je to víc bolí...:( tak nás už prdíky taky skoro vůbec netrápí..ono jak kdy..a jak se malé líbí na bříšku?? nám moc ne...si furt strká ruce do pusinky a i na bříšku je to pro ni to nejlepší a žužle a žužle :) ani pěstičky se jí nechcou rozevřít..i když hlavičku trochu udrží... :-[
Odpovědět To se mi líbí0
@berušák Ahojky,nás prdíky ted už moc netrápí ze začátku nás trošičku trápily ale jen trošku...máme na ně také pupík ale jen to...nám to stačilo....
No ty jo tak to jsem zvědavá na to očkování....jestli bude hodně plakat...
Ale i když jsme byly na očkování proti tuberkuloze tak jen trošku zaknourala ale jinak nic....
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranova Aha, tak to my sme neabsolvovaly.. naštěstí..prdíky nás už tolik netrápí jen sem tam a malé pomůže Pupík, rektární trubička a cvičení z nožkama.teploty neměla ještě vůbec.. a ramínko měla zahojené dobře, tak nám pí doktorka dala Hhexavakcínu hned na tříměsíční kontrole
a s těma naušničkama..moja mamča říkala, že teď na léto je to prý blbý dávat..kór v těc vedrech..takže já dám malé naušnice asi až tak po půl roce..někdy mezi říjnem a listopadem..ale už teď se děsím toho, jak bude brečet..mě i to očkování dere uši..když vidím jak ji to bolí..ale přítel mě vždycky uklidňuje, že si to nepamatuje ani za deset minut..i když já bych si to s ní klidně vyměnila..
Odpovědět To se mi líbí0
@berušák Rotarix je očkování na Rotaviry,je to taková nemoc kterou provázejí silné průjmy,vysoké horečky,nespavost,plačtivost atd. a musí se to léčit v nemocnici....
Ale ta vakcína je novinka takže ještě není vůbec hrazena zdravotní pojištovnou a stojí 4400kč jsou to dvě dávky takže za tu jednu zaplatíš 2200kč a čtyři týdny po tom se musí podat druhá dávka a to je taky 2200kč...My už máme obě dávky za sebou,a nepíchá se to injekcí ale stříkačkou to paní doktorka dává do pusinky a musí to ten prcek spapat...Jinak my jsme ještě hexavakcínu nedostali jelikož se nám nechtělo zahojit ramínko po očkování na tuberkulozu,ale už se nám to zahojilo takže na to jdeme ted 23.7....a ty naušničky se dávají po první dávce Hexavakcíny ale to musíš sama připomenout doktorce že jí je chceš dát...tak se mějte holkiy papa
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranova Prosím Tě, co je to čokování Rotarixu?? My měli ve třech měsících Hexavakcínu, 22.7 jdem na druhou dávku a na první Prevenaru 13.. A naušnice se můžou dávat kdy?.. jinak my už se taky sem tam otočíme na bok, ale na bříško ještě ne, ta ručička kam s ní, viď.. ale my to dřív nebo později zvládneme... teda my sme na 3měsíční kontrole měly 4600..sme teda prcci :-[
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky,tak jsme byly včera na druhé dávce očkování Rotarixu,23.července jdeme na 4měsíční a rovnou dostanem Hexavakcínu...(ramínko už se nám zahojilo)...a pak se domluvíme na naušničkách....jinak už jsme se konečně začali přetáčet na bok ale celkově se ještě nepřekulí,neumí ještě dát tam tu ručičku správně ale to doženem.... ,jinak jsme se včera vážili a máme : 6,280kg takže přibíráme hezky :)
Odpovědět To se mi líbí0
ahojda holky můžu taky sem??? tak nám se narodila 25.3 holčička verunka, na svět šla moc dobře a rychle vážila 3,515kg a měřila 50cm......te´d už máme 6,760 kg a 63cm, roste jako zvody na bok otáčí ,ale ještě se nepřekulí, ale už moc nechybí, musí přijít na to, jak tam dát tu ručku.jinak hulákat umí moc dobře, žvatlání taky umíme a v noci spinkáme krásně až do 4do rána :-[
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranova No já jsem z Brna, a je tu centrum Mamicentrum- tam mají od těhotenství až k porodu všdchno. A našla sem tam i cvičení miminek. Je to na podporu psychomotorickýho vývoje..vlastně formou her a dotýkání se miminek se s nima cvičí, třeba na bříšku, točíme je na bok, štěrcháme jim hračkama aby se na ně koukali..včera sem tam byla poprvé a vcelku dobrý..přítel teda tvrdí, že to je úplně zbytečný vyhazování peněz, že až bude chtít se sama přetočí a tak..jo tak to plavání mám s malou taky v plánu..už se na to těším, jak bude bublat pod vodou
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky,tak minulý týden v pátek jsme byly na tříměsíční kontrole tak máme : 5,97kg a měříme 59cm,na bok se snažíme přetočit ale moc nám to ještě nejde....jinak je vše v pohodě
Veruško05:prosímtě na jaké chodíš cvičení s miminkem?To jsem ani neslyšela,slyšela jsem akorát o plavání s miminkama.
Odpovědět To se mi líbí0
@LOBBY No, prckovi se právě na bříšku moc melíbí, radši mi sedí na klíně a rozhlíží se..jí říkám čučálista :) protože furt kouká co se kde děje..jako to ona se směje taky pořád..žvatle, brble, piští..hlasivky má slušný..akorát hlavičku preferuje v leže na levou stranu:( teď jak ji začínaj zajímat hračky tak ji otočí i na druhou sranu, ale spinká jenom na té levé straně..a nic nepomáhá :(
mě taky přítel říká, že se jednou otočí až bude chtít..však já na ni nespěchám.. zítra jdeme na první cvičení s miminkama tak uvidíme jak se ji to bude líbit :) :-[
Odpovědět To se mi líbí0
@berušák Věruško, mám doma taky březnovýho prcka, tzn. teď mu budou 4 měsíce. On je sice veliký čipera, už se přetáčí sám na bok, na jednu i druhou stranu, přetočí se i na břísko, chytá hračky, žvatlá, směje se..., ale je naprosto normální, že tohle děti umí klidně až v 6.měsíci!!! Dneska jsme byli na kontrole a doktorka mi říkala, že v tomhle věku se požaduje po dítěti to, aby bylo stabilní na bříšku, otevíralo ručičky, uchopovalo hračky. Takže buď naprosto v klidu, každý dítě je jiný, ale nakonec to zvládnou všechny! Některý dítě je třeba línější a na bříšku být vůbec nechce, tak co s tím naděláš?...A tvoje doktorka to jistě všechno sleduje, takže kdyby něco nebylo tak, jak má, určitě tě někam pošle. Spousta mých kamarádek chodí na rehabilitace a není to nic hroznýho!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, tak my sme byly s Luciáškem ve čtvrtek na 3 měsíční kontrole..takže má 55 cm a 4600g..je to takovej malinkej prďola.. :)
zatím se snaží natáčet na bok, i když ji to zatím moc nejde..krásně žvatleme a smějem se na celý kolo..hračky nás začínají také zajímat..Trošku mě trápí, že se moc nesnaží točit se na bok a překulovat se na bříško..ale taky se dočkáme :)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky,to jsem ráda že někdo napsal......tak naše terezka se na boky ještě přetočit moc neumí ale trošku jí to už jde,ale jen trošku.....jinak hračky se snaží uchopit krásně,vžydcky jednu hračku drží v ručičce a povídá si sní ,jinak žvatlání jí jde krásně,¨často žvatla gagaga ,směje se pořád...je to takový náš smíšek,v pátek jdeme na tříměsíční k pani doktorce,takže tedka nevim přesně kolik váží a měří.....Ale pleny už používáme č.3.,jinak já nekojím,ta naše potvůrka mi to nechtěla ani odsáté takže musím krmit nutrilonem,ale i tak je zdravá jako řípa...a ten můj říká "ještě aby nebyla zdravá vždyt byla dobře zapitá"! < ...zatím se mějte.....papapa
Odpovědět To se mi líbí0
Dobrý den, já mám dceru narozenou dvacátéhodruhého března, PV 4,05kg, padesátdva centimetrů. Dnes má 3 mesíce, váží 6kg a meří 63cm. Už se otáčí na oba boky a daří se jí to až na bříško, jen nechává jednu ručenku pod sebou, ale na to má čas. Brouká, na všechny se smeje, chytá po hračkách, vecech, co ji zaujmou. Teď zlobí s papáním, je plne kojená a moc tomu nedá. Má ABKM tak držím přísnou bezmléčnou dietu. Jinak je to velmi hodné miminko. Omlouvám se, že neco píši slovy a bez háčků, ale náš 3letý syn nalil šťávu do klávesnice a teď nefungují nekteré klávesy.
Odpovědět To se mi líbí0
@Dalluc A copak už ten Tvůj klučina všechno umí? To se narodil brzo, ne?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojda tak mě se narodil chlapeček 29.3. měl 1100g a 36cm tak asi budeme možná s pokrokem trosku pomalejsi nez vase deti ale schvalne sem zvedava jak moc....
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, tak já sem 23.3. porodila holčičku Lucinku, měla 2810g a 48 cm. Teďkom má 52cm a 4400g.. :
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme