Maminka.czDiskuze

časopis maminka srpen 2010

18. 7. 2012 9:04:54
{{photo?uid=j2zt4m4F}}Když jsem v roce 2010 začínala s kurzy „Hravé malování“, tak jsem vůbec netušila, jaký to bude mít dosah na děti a jejich rodiče. Věděla jsem, že je to aktivita, která zde chybí, a která posune vývoj dětí někam vpřed. Moje předpoklady se potvrdily. Dnes toho vím však mnohem více… Ráda pozoruji maminky a jejich ratolesti při práci. Krásně se zde zrcadlí jejich vzájemný vztah, vzájemné souznění, vzájemné naladění. Přítomnost maminky dodává dítěti jistotu v neznámém prostředí. Později je pro něho kotvou v prostředí již známém. Počáteční nesmělost a nedůvěra k novému objektu – barvám se u dětí rychleji vytrácí, pokud jim ukazuje cestu maminka. Proto začínám pracovat nejdříve s matkou. Přirozená zvědavost dětí se projeví velmi rychle. Děti si chtějí vyzkoušet to stejné jako jejich maminka… V průběhu šesti lekcí se u dětí prodlužuje doba, kdy dítě udrží pozornost a aktivně pracuje. Postupně si také projde malováním všemi barvami. Naučí se zpracovávat celou plochu papíru. Vzhledem k tomu, že používáme velké formáty, je dobré si uvědomit, že dítě pomaluje papír, který je často tak velký jako ono samo. A to vše za pouhých 45 minut. Je to velký fyzický výkon, při kterém děti vydají množství energie a tak je třeba ji rychle doplnit. Maminky kromě čistého oblečení a ručníků jsou připraveny se svačinkou a někdy je třeba dětem poskytnout i odpočinek formou spánku. V závěru kurzu je patrný posun v přístupu dětí. Otevřou se jako květinky. Mizí úzkost, bojácnost, nesmělost, uzavřenost… Nastupuje důvěra, sebedůvěra, klid, pozornost…. Proto stojí za to věnovat svým dětem krásné, nestandartní zážitky.
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Diskuze

Doporučujeme