Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Čerstvé těhulky -porod PROSINEC 2010

Ahoj...zdravím věchny čerstvé těhulky.Já k nim od tohoto týdne také patřím...našla jsem na testíku // K doktorovi jdu až za čtrnáct dní tak snad mi tu radostnou zprávu potvrdí a bude vše v pořádku. Prosím všechny čerstvé těhulky pište své pocity a dojmy.
Celkem 1173 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahoj zdatné matky , koukám, že se tu nic neděje .. jen hlásím , že máme roční narozky za sebou :)) zítra budeme mít velikou oslavu tak doufám, že Ondra bude i zítra tak usměvavý a zlatý chlapeček .. má rád společnost tak snad to zvládne v pohodě A já si za ten rok zasloužím pořádnýho panáka! Ale musím říct , že to byl nejlepší rok v mém životě... fakt !!! holky posílám moc pozdravů a capartům vzdušný pohlazení Mirka
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak Simča se ve středu taky poprvé pokusila do volného prostoru. Překonala 3x asi metrovou vzdálenost a ani si nenabila. Ještě teda slova nemluví (myslím tím nic na určitý přemět), jen žvatlá mamama, dedede), ale už sem tam na něco ukáže a na ruce je taky šikovná. Můžeme být na ty naše batolata moc pyšné. Gratuluju všem k vývojovým pokrokům. Miru moc hezká fotka .
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak jak užíváte prcky? Tak náš Kubíček udělal pár prvních samostatných krůčků v necelých 10měsících, od té doby piluje a piluje, umí se postavit už i bez opory a je s ním docela legrace . S tím nočníkem jste fakt dobrý, ještě jsme to ani nezkusili, ale po zkušenosti se starším synem :-S to asi ještě ani zkoušet nebudem. Mluvit umí akorát mama, tata, a k dokonalosti umí NAM , pak pár žvatlacích. Tak se mějte krásně a pa
Odpovědět To se mi líbí0
@Verča.27Tak to se Verčo máš! Jen ať si to Smiča pěkně piluje v klidu .. Ondráš už chodí a je to mazec .. prostě je rychlej !!!!! Ale je to i sranda:)
Je i docela upovídanej , umí asi 8 zvířátek a krásně říká máma tata hají teta babí atd.. no tak snad mu to půjde i dál :)
To jste dobrý s tím nočníkem :) my ho ještě ani nemáme :))))))

Přeji super dny !



a taky jsem vložila jednu fotku .. kompletní familie :) nedávno jsme byli u foťáka :)
Odpovědět To se mi líbí0
Čau holky, nějak se to tu seklo. U nás zatím žádné velké pokroky, jen Simča častěji a déle stojí bez opory, nebo se v tom stoji snaží přesunout nohu, ale zatím se do volného prostoru asi bojí, páč po jednom kroku spadne na kolena, nebo si kecne na zedek.
Jinak už tak 2-4x chodí na nočník. Už pár dní se nám tam daří nají t bobek, čůraní jen pokud to dobře vychytám a moc se dlouho nezdržuju když se vzbudí, ale mám z toho velkou radost, že to jde aspoň takhle. Přidám sem pár foteček aby jste se kdyžtak mohly mrknout, jak to moje mazlivý pískle roste. Pa <
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminy,
to nám to letí co?? za chvíli našim prťatům bude rok!!!
Tak co ? Kdo už chodí??
Ondra od půl roku leze a stojí .. za ty 3 měsíce to vypiloval k dokonalosti.. po bytě se pohybuje podél nábytku a stěn.. už se snaží o samostatné kroky.. ale ještě se ( naštěstí ) bojí!
dnes jsem koupila první botičky :)
jinak si to jeho blbnutí strašně užívám! Je fakt vtipnej.. jak se snaží napodobovat můj smích a nebo když dělá kukadla na ženský v metru:) a už se konečně mazlí a dává mi pusinky :)
přeji krásnej den ahooooj
Odpovědět To se mi líbí0
@Verča.27Tak už v pohodě. Nakonec jsme jeli na pohotovost a byla tam super doktorka. Viktorka má šestou nemoc, ale nijak se to neléčí. Na druhý den totiž dostala vyrážku. A ten průjem tady teď řádí, takže to chytla obojí najednou bobek. Teplotu měla 39. Taky se mi stávalo, že malá měla jen jednu noc teplotu a pak v pohodě. Kdoví z čeho to prcci mají. A doktorku měníme, protože tahle vážně stojí za prd! Díky za radu
Odpovědět To se mi líbí0
@RAdka22Ahoj těžko se radí. Jak velký má prďolka teploty? Nám vždycky pomohly paralen čipky, než třeba Nurofen (ten dávám spíš na bolest). Dítě se nemá přehřívat, takže ji moc nebal a dávat hodně pít, ale to určitě víš. My jsme zatím se zoubkama v pohodě, žádný komplikace, ale za dobu 4 měsíců měla Simča 3x 40 stup. horečky bůhví z čeho,takže už mám zkušenosti i se schlazováním ve vaně. Jestli ti doktorka nevhovuje tak jděte k jiný ne? Nebo je tam u vás jediná? Nějakou megeru co mě neujistí, že je zkušená, bych asi nevystála. Držím pěsti
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, malá má už třetí den teplotu, průjem a jednou zvracela. Nevíte někdo co na to?Byla jsem u doktorky, ale ta podle mě asi ten diplom co má ukradla, protože mi řekla, že je to ze zubů a napsala mi Mucosolvan na kašel Možná to je ze zubů, ale rozhodně nekašle a mě trápí ta teplota, nejvyšší má vždycky v noci
Odpovědět To se mi líbí0
@Miruleahoj, dočetla jsem se na kojení.net že od půl roka by děcka měla spát bez krmení, že je to jen jejich zvyk který si vynucujou a nebohé zdrchlané matky pak podlehnou a nakrmí je v touze je zas žrádýlkem uspat, takže my jsme to razantně utly ze dne na den. Když se Simča vzbudí, tak ji dám vodu a když nemá žízeň tak má smolíka a nechám ji klidně řvát. Poslední dobou se to už lepší. Do půlnoci se 1-2x probudí a brečí, ale pak už většinou tak do 5 hod spí.
Kojení jsem ještě neutla, trochu je mi to líto, líbí se mi když ode mě pije, ale kojím jen ráno a večer, tak postupně jeden týden vynechám třeba raní kojení a druhý týden i to večerní a uvidíme jak to půjde. Četla jsem že když máš tvrdá prsa tak malinko odstříkat a i se může ve sprše prso promasírovat po dteplou vodou, aby se nechytil zánět tak snad to nějak půjde. Někdo má prý mlíko i po 2 letech nekojení, takže uvidíme.
Odpovědět To se mi líbí0
@Verča.27Ahoj , taky bych chtěla přestat, protože přes měsíc kojím jen z pravého prsa a je to strašně vidět !!!!! Jenže se k tomu nemůžu z pohodlnosti dokopat ... a hlavně vidím jak mi u prsa krásně usne .. jak si lebedí !!
Naštěstí stejně tak má rád i sunar .. a vypije 250ml na jeden zátah .... v noci kojím a nebo dám čaj ... no nechám to konec září .. takže taky budu potřebovat radu :))))
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, Simče je skoro 9 měsíců a já jsem se rozhodla, že už přestanu kojit. myslím že těch 6 měs. je základ a dostala 3 měs navíc. Jaký máte zkušenosti s ukončením laktace? My nejíme pravidelně třeba co 3 hodiny (máme 2 svačiny dopol i odpol a kojím i v noci - což jsem teď zjistila, že je to jen zvyk dítěte, takže to razantně utnu) a taky nekojím pravidelně, podle toho kolik toho sní. Když nechce jídlo nakojím, někdy sní celý tvarohový dezert, k tomu 2 sušenky, tak pak už samozřejmě nekojím. Četla jsem když jsou třeba 3-4 kojení denně, tak postupně jedno kojení každý týden ubrat a nahradit UM, může se začít třeba tím, kdy je nejmíň mlíka, ale na to jsem se jaksi v mém nepravidelném režimu kojení nezaměřila, takže nevím. K tomu pít šalvějový čaj a dávat stud. alkohol. obklady. Další problém mám ten, že (nevím kolik dáváte jednu dávku UM), ale když Simče udělám třeba 120 ml, tak to pije tak po 20 ml a trvá jí to na několikrát třeba 2 h, takže to asi nemůžu brát jako jednu dávku jídla, takže nevím co s tím. Není prostě schopná to zatím vypít najednou. Kdybyste některá věděla, nebo měla podobné zkušenosti, sdělte mi prosím váš názor. Mám i víc otázek, ale to třeba až příště. Děkuju pa
Odpovědět To se mi líbí0
@MiruleAhoj Mirko, mohla bys mi napsat co všechno už prckovi dáváš? třeba jak to kombinuješ, jaký příchutě nebo jen čisté (cottage, lučina), jsem v tomhletom nějaká zdrženlivá. My papkáme zeleninovomasový obědy, odpol ovocný přesnídávky se sušenkama (jinak to Simče moc nejede) a večeře nejoblíbenější kaše. Teď právě přemýšlím co k dopolední svačině. Četla jsem že do roka by "mělo" mít dítě k snídaní dávku mlíka, ale myslím že se to taky liší názor od názoru. Simča jí tak po 2 hod, takže mezi snídaní, obědem a večeří má 2 svačiny, v noci když to jde dobře tak jen jednou kojím. Díky za info, pa
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky, dala jsem vojtu do tý soutěže děti a voda, tak kdyby se vám jako třeba líbil ,budem rádi za váš hlas jinak máme za sebou první horečky, strašně jsem se o něj bála, ale dneska už je ok, jsem šťastná jak blecha <
Odpovědět To se mi líbí0
@mnahodilovanetrap se tím, každý mimino je jiný.. Jen zajdi k doktorce jestli by vás třeba neposlala na rehabilitaci ... tam ti řeknou jestli by jsi neměla s malým cvičit Vojtovku.. Jsem z Prahy a každá druhá kamarádka s miminem cvičí Vojtovu metodu .. Ale kamarádky kluk se začal plazit v 11 měsících a to ještě tak vtipně ,že jsem čůrala smíchy .. a víš co ? má to výhodu .. nemusíš za ním všude běhat .. nevleze Ti do myčky na nádobí, nehraje si se štětkou na záchod a věčně nepadá na gebuli vše dožene až no to bude mít sílu a náladu :) ale doktorce bych to určitě řekla .... hlavně ho neposazuj ... on se to naučí sám.. jinak ti nebude lozit... a bude mít pokřivený záda.. já Ondru posazovala jen na klín , když jsem ho oblíkala nebo jsme blbli .. jinak né. Pěkný den Mirka
Odpovědět To se mi líbí0
holky teda JÁ VÁM TAK ZÁVIDÍM.náš prdola si ještě ani sám nesedne, když ho posadím tak sice sedí ale to je vše, ani se neplazí a neleze a na kolínka se taky ještě nedostane.je narozenej 3.12.myslíte že bych s tím měla začít něco dělat?
Odpovědět To se mi líbí0
@Verča.27Ahoj holky, u nás je to taky tak :) naštěstí období krkolomných pádů na hlavu netrvalo zas tak dlouho .. max.14 dnů než se Ondra naučil stát u nábytku.. teď si maximálně nabije hubu když kolenuje rychle a zapomene před sebe dát ruku.. Teď už umí ze stoje spadnout na zadek nebo si dřepne.. taky trénuje stoj bez opory a je to srandovní :)Jídlo má strašně rád, taky první slove je mňam mňam :)))))) máme to zatím takto : ráno : kousek chleba s máslem ( škemrá jak pes ode mě), dopo- přesnídávka ,ovoce oběd- masozel.příkrm sváča- jogurt , cotagge,lučina apod.. večer kaše a v noci kojím tak 2x přes den jak kdy:)
Jo a teď tak 2 dny tancuje:) :) to je taková sranda:)))) slyší hudbu a začne sebou mlátit a hopsat :))))

mějte se krásně a hodně zábavy s prďolama
Odpovědět To se mi líbí0
@petBAhoj Peťo, my jsme na tom obdobně jako lenda. Simča už asi měsíc leze po kolenou a teď poslední týden začíná vstávat. Bohužel vždycky se mi ji nepodaří zachytit, když u něčeho stojí a stratí rovnováhu tak sem tam si tu makovici otluče (spadne přímo ze stoje), myslím že hlava miminek je na tohle stavěná a musí s tím počítat, ale taky mám samozřejmě strach. Přijde mi že mám oči už tak vytahaný, že vidím až za roh. Stačí pidisekunda a už se po něčem sápe a já musím nechat práce, kterou dělám a jít k ní, takže za den skoro nic neudělám. Takže si to Vojtíškovo nelezení zatím užívej. Jinak s jídlem: oběd-masozeleninový příkrm nebo krupicová polévka se žloutkem, přesnídávka ovoce se sušenkama (když se jí chce), večeře-kaše. Přemýšlím že zavedu dopolední přesnídávky, ale ještě nevím co, nechci do ni tlačit zase ovoce, když ho má odpol. Jíme stále tak po 2-2,5 hod , je nějaká nenasytná a v noci jednou kojím. Přes den kojím 4-6x, podle toho, kolik sní oběda a přesnídávky.
Odpovědět To se mi líbí0
@petBAhojky, ohledně těch ran do hlavy, mám občas taky strach , ale snad to není tak hrozný. Vždycky ho pak sleduju
Jinak Kuba už leze asi měsíc a občas jsou to docela mety , všude si stoupá a dokonce udělá pár krůčků okolo nábytku. Strašně ho baví kroutit hlavou ne ne ne, když si ho chce manžel ode mě vzít a zeptá se, tak Kuba kroutí hlavou ne ne ne Je to s ním prča
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminy, taky se ty vaši prckové občas praštěji do hlavy o zem?mám strach, aby se vojtovi něco nestalo, ale ten moulis se už asi třikrát praštil ze sedu do hlavy. Vždycky se mu podaří vylézt z deky a z polštářů a pak rána =-O Už sedí pěkně sám, ale někdy to prostě nevyjde. Jo a taky jsem se chtěla zeptat jak jste na tom s lezením? Vojta si sám sedne, houpe se na kolínkách, ale pořád mu to nejde dopředu. Jinak se staví hodně na nohy, tak bych byla nerada kdyby to lezení přeskočil. Co se týká jídla, tak jsem taková nějaká opatrná. Má jen masozeleninové obědy a dopol přesnídávku s banánem nebo mu začínám dávat i trochu jogurtu, jinak jen nutrilon. Mám strach, že bude ještě víc nabírat, ale začíná bejt jak pejsek, když vidí někoho jíst, tak začne mlaskat a to je v restauraci docela prdka
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme