Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

čerstvé těhulky-říjen 2009

Ahoj, tato diskuze je založená pro rané těhotenství. Jsem v 6tt, poprvé těhotná a ráda bych, kdyby se nás tu sešlo víc, abychom si mohly vyměňovat názory a zkušenosti. Takže úspěšné snažilky ze září 2009, ale i vy ostatní- neváhejte a přidejte se , víc hlav víc ví
Celkem 921 odpovědí Zobrazit jako strom
@grietDík, vím, že nejsem sama, že to tak má asi hodně holek a že to přejde, jen teď to zrovna na mě padlo =-O Věřím, že to bude brzy lepší, děkuju za podporu
Odpovědět To se mi líbí0
@BébkaNevěš hlavu, vždyť jste doma teprve chviličku. To chce všechno čas... já být tebou tak se domácností vůbec nestresuju. Vždyť šestinedělí je od toho, aby jste se s miminkem pořádně zžili a načerpali síly po porodu...On ti úklid nikam neuteče A uvidíš, že to bude každý den lepší a lepší... Já ze začátku taky byla nešťastná z toho, že krom péče o malou všechno trochu zanedbávám než jsme si s malou našly společný rytmus a než jsem si v tom všem našla systém...ale teď už zvládáme úplně všechno Tak nevěš hlavu a nech tomu čas
Odpovědět To se mi líbí0
Holky, jak zvládáte všechny ty věci okolo- ulkízení, žehlení, vaření??? Já totiž skoro nestíhám nic než lítání okolo mimina!!! Ani jít ven na procházku, to je tak na půl hodiny a zase mažu nakojit :'(
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, moc gratulujeme k novým přírůstkům Naší Štěpánce je teď 11 týdnů a je to pěkný ďáblík. Skoro vůbec nechce spinkat. S tím kojením vás holky úplně chápu. My s tím teď taky trochu bojujeme. Mám teď přechodný pokles laktace...Sice je to prý mezi 2. a 3. měsícem normální, ale i tak mě trápí, že teď malá přibývá o dost pomaleji než před tím a kojíme cca každou hodinu až dvě...Snad se to brzy upraví. Taky s pasením koníčků máme teď problémy, protože malá dostala kvůli kyčličkám abdukční peřinku a jak s ní má těžký zadeček a nožičky ve vzduchu tak jí to nějak nejde Tak jen doufam, ze nam pani doktorka nařekne, že je tam nějaký problém ve vývoji...hrozně mě to děsí, aby s nezačalo nějak projevovat, že se malá narodila předčasně.
Odpovědět To se mi líbí0
@LilianMy mame od detske pani doktorky pujcenou vahu na miminka, takze nam to jde zvazit dobre. Ale vzhledem k tomu, ze Ondra z prsou vysaje maximalne 20ml, tak v podstate davam plnou davku Nutrilonu akorat, ze kdeyz se mu podari vysat vic, tak ji vetsinou nechce celou. Myslim, ze zpusob kterym to delas je idelani. To vazeni je obcas trochu stresujici. A pokud nemate nebo nebude mit problem s tim, ze mala ubyva na vaze, tak to asi neni treba.
Odpovědět To se mi líbí0
@SissaTo kojeni je jedna velka veda, dalo by se z toho maturovat Kdo by rekl, ze to bude tak slozite.
Mne mleko ted uz trochu tece, ale vubec nevim, kolik nakojim, mame vahu, ale je nanic- spis do kuchyne nez na dite, i kdyz ma mit oboje pouziti. Takze je hezke vedet, ze mimi ma dostat na jednu davku uz kolem 100ml, ale nemam z ceho si dopocitat, kolik prikrmit Nutrilonem. Tak se snazim nacpat do male co nejvic z prsou a kdyz je po kojeni neklidna, tak pridavam Nutrilonu, kolik si rekne..
Odpovědět To se mi líbí0
@Bc. Eliška DžurbanováCertiku, ja mela ten samy pocit, ze je mala hlavickou tak dole a nacpana jak spunt- tak treba to budes mit stejne rychle jak ja! A byla jsem taky priiiserne unavena. Takze asi se ti to uz blizi. No a preju, at teda mala neni tvuj prvni gratulant
Odpovědět To se mi líbí0
@BébkaSofinka zdravi o den starsiho Adamka Gratulujeme < Teda to je nahoda s temi narozkami. Jeste rekni, ze ti je taky 27 ?? Taky jsi ty narozky letos jaksi nestihla oslavit? Ja slavila primo tim porodem..A ty asi uz prvnim prikladanim atd.. No, je fakt, ze kazdy ma bolesti jine i je vnima jinak, ale ja taky cekala silnejsi menstr. bolesti a tohle teda predcilo ocekavani, mit to kazdy mesic, tak skoncim v blazinci..Ale evidentne se to da prezit, kdyz jsem to zvladla i ja nehrdinka. Tak se drzte, at Adamek dal pekne papa a pribira.
Odpovědět To se mi líbí0
Moc gratulujeme Bebce i Lilian k miminkum :o) Ted uz bude jenom lip a lip :o) A Certik se k nam urcite brzo prida!! Ondraskovi jsou dneska presne tri tydny a v sobotu jsme konecne zlomili hranici tri kil. Ale je porad takovy malicky a hubenoucky. Je to hrozny boj, protoze nam prestalo jit kojeni. Ondrasek se snazi a saje jako divy, ale ja jsem skoro bez mlika a navic uz mam za sebou tri zanety. A to je tedy zazitek. Silena bolest, zimnice a ted naposledy skoro ctyricitky horecky. Nastesti to miva rychly nastup a rychly ustup. Ale od te soboty se ztratilo i to malo, co jsem mela a Ondra je ted na Nutrilonu. Ale porad se snazime prikladat a odsavat a treba to jeste rozjedeme. Ale muzu vam rict, ze presne vim, co myslite tim, ze jste zoufale, ze nemuzte nakrmit vlastni dite. Ja brecim alespon kazde treti kojeni, nebo v nasem pripade pokusu o kojeni. Ale taky moc dobre vim, ze to nepomaha, ale neda se to ovladnout. Pani doktorka i porodni asistentka nam doporucily homeopatika RICINUS COMMENIS 5ch, 5 kulicek pod jazyk pred kojenim. Pomaha to ve tvorbe mleka a ja mam pocit, ze to funguje. Tak to kdyztak zkuste, uskodit to rozhodne nemuze. A hned jak se to spravi, tak prestat a kdyz budete mit pocit, ze se to zase zhorsuje, tak zase zacit brat. A Lilian, nam s tema prdikama pomaha noseni "na tygra". Nevim jestli to znas, ale das si miminko na predlokti, briskem dolu, prdelkou k lokti a hlavicku do dlane. Nozicky a rucicky mu visi dolu po kazde strane tve ruky. Jak se nosi na brisku, tak mu to pamaha rozhybat strevni pochody. Tak to kdyztak zkuste. Tak holky, preji hodne zdravu, hodne mlika a Certikovi brzky porod!
Odpovědět To se mi líbí0
I tobě Bébko gratuluji a že je menší, tak z toho si nedělej hlavu. Časem se to srovná a jestli má chuť k jídlu, tak to půjde sama. Já mám taky předvídáno, že malá Anička bude opravdu maličká, tak jsem na to zvědavá kolik nakonec budeme mít. Taky čekám každým dnem, že praskne voda nebo se rozjedou kontrakce, ale když už něco málo, tak jen bolesti v kříži a podbřišku a pak poslíčky, jinak vůbec nic. Až si říkám, že je tam hlavičkou tak "nacpaná", že ta voda snad ani prasknout nemůže, že tam hlavička funguje jako "špunt". A něco na vyvolání... je pravda, že je to spíš jen tak občas něco než že bych se vehementně snažila. Občas čajík z maliníku, dvakrát jsem přemluvila manžela k sexíku, ale do toho se mu moc nechce, protože se bojí, aby malé neublížil, pak teplá sprcha, klistýry jsou taky v podstatě na denním pořádku.... No, nevím, začínám to vzdávat.. Ale poslední dobou jsem nějaká víc unavená a spavá.. tak třeba. Teda alespoň se to říká, že před porodem se tělo snaží načerpat síly a víc odpočívá a spí, tak kdo ví. Určitě pak dám vědět. A všem už stávajícím maminkám držím palečky, aby vše fungovalo jak má a mimískům se dařilo. PS: JO, mimochodem, já mám narozky 21. 6. tak snad taky nečeká, aby dala mamince dáreček jako první
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, tak hlásím Adámka 2450g a 48 cm, pondělí ráno u Apolináře <3
Včera jsme se vrátlili z porodnice. Porod začal prdnutím vody v neděli odpol, kolem půl třetí odpol jsme dorazili do porodnice, já otevřená na prst, tak jsem věděla že průser, že tam budu celou noc. Bylo to peklo, od pěti večera do porodu 6.38 jsem se tam svíjela v kontrakcích a ráno jsem už vůbec neměla sílu na vytlačení. Pod pohrůžkou od Dr., že když ho nevytlačím na tu poslední kontrakci, tak půjdu pod kudlu, už se tam chudák asi dusil, jsem zabrala a vytlačila, nastřihli mě, zašili, všechno bolest. Upřímně jsem si to tak šílený nepředstavovala, nechci strašit, každej to vnímá jinak, ale myslela jsem, že to bude jednodušší a bolest si neuměla představit :-S Příště už budu vědět
Adámek je strašně malinkej, dneska mě chytla depka, že za to můžu já a že ho nevykrmím a úplně jsem se z toho sesypala :'( Ale statečně cucá, v porodnici už nám to šlo, doma trochu bojujeme, ale úplně chápu Lili, že to vnímá tak, že ani nedokáže nakrmit svoje dítě, já to mám úplně stejně

Lili moc moc gratuluju k holčičce <3 < Já mám shodou okolností narozeniny taky 8.6., ale malej chtěl slavit dřív, tak vykoukl o den dřív

Certíku, držím moc palce, ať je to všechno v pořádku, rychlé a bez bolesti!!!
Odpovědět To se mi líbí0
@Bc. Eliška DžurbanováDiky Vim, jak je to cekani neprijemne. To uz musi prijit kazdym dnem, vydrz.. A zkousis neco na vyvolani?
Odpovědět To se mi líbí0
Tak to Lilian moc gratuluju a přeju vám oběma hodně sil, zdaví a trpělivosti, ať vše brzy hravě zvládnete. Já stále jen čekám a čekám a pořád nic, už se začínám pomalu smiřovat, že budu taky přenášet :-/ Jinak ti určitě s malou poradí pediatr nebo v lékárně a měla by pomoct i masáž bříška. Každá zvládáme bolest jinak a po "provokačkách" jsou prý bolesti silnější, protože většinou přijdou náhle a hned intezivní a časté. Ale už to máš za sebou a teď se můžete radovat ze Sofinky v poklidu doma. Tak se drž, myslím na tebe. Snad už se taky budu moct brzy přidat k vám, že už to mám za sebou, ale moc velké iluze si nedělám. A co vůbec Bébka?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, vcera jsme se vratily z porodnice domu. 7.6.rano si me po kontrole v porodnici uz nechali, kvuli vysokemu tlaku a protoze jsem stejne byla uz 4 dny po terminu. Vecer mi porod vyvolali a 8.6 brzy rano uz se narodila Sofinka, 3.65/ 50. Narodila se mi jako darecek presne na moje narozeniny < Nevim, jestli to bylo jen tim prostagladinem na vyvolani- kazdemu pry zabira jinak, mne rikali, ze muze zabrat za par hodin nebo taky za 3 dny nebo vubec. Nebo jestli zabral malinik atd..Kazdopadne do 2 hod. po tabletce se zacaly dit veci, vsechno slo strasne rychle-tuhnuti bricha, hodne zrychleny monitor miminka i jeji pohyby jak splasene, kontrakce hned po 3 min a to sestra jeste tesne pred porodem tvrdila, ze jsem uplne zavrena a ze to tuhnuti nic neni, pry si mam jit lehnout a necourat v noci po chodbe. Ale nezdaly se ji ty ozvy, tak me precejn poslala jeste na jeden monitor na sal, tam mi na lehatku hned praskla voda, zacly opravdove kontrakce a uz jsem volala partnera. Za 7 hod byla mala na svete, takze vlastne krasa, na prvorodicku. Ale ta bolest, at uz stahy, tlaceni nebo siti, mi prisla teda pekelna. Epidural mi nechteli dat, ze by se pry porod zastavil, ale po proseni mi dali nejaky Dolsin ci co. Pomohlo to na 3 kontrakce, ale aspon neco. Nejhorsi mi prislo, ze me chteli porad monitorovat kvuli tem splasenym ozvam a pri tom lezeni na boku byla bolest nejhorsi. Tak jsem jim co chvili z tech pasu vstavala , ze si chci najit svoji polohu a odmlouvala jim. Partnera jsem vubec nevnimala, jen vim, ze mi obcas podal vodu, osusil celo a drzel hlavu. Nejsem velika hrdinka, takze jsem teda fakt po odchodu z porodnice nemela pocit, ze bych si to klidne umela predstavit zas znova. Ale jsem stastna, ze je vsechno v poradku. Teda vsechno..akorat laktaci nemam jeste plne rozjetou, tak musime dokrmovat Nutrilonem, strikackou po prstu. Pred kazdym krmenim umelou vyzivou i prikladam k prsum, tak snad se to spravi. Mala je sikulka, jenom moc nevim, co s ni, kdyz ji boli brisko. Nevite nejake tipy, jak ulevit, napomoct vyprazdneni? Ja vim jen svisla poloha na odrihnuti, na brisko zahrivat dlani, nebo teplomer do zadecku. Ale nekdy nezabira ani jedno a je po jidle neklidna.
Jinak Certiku preju brzky porod, bez komplikaci, at to mas za sebou tak rychle jak ja, drzim pesti.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, tak se zase ozýváme. Dnes máme 7 týdnů. Kojení se nám prodloužilo na 3- hodiny, takže si konečně i odpočinu. Kvůli horkům jsme začali dávat i čajík, jinak mi sosá prso a přejídá se a pak blinká. Každý den skoro couráme po venku, je to super, jen ty horka jsou příšerný. V noci občas spíme 6-7 hodin, je to šikulka. Už se krásně směje a pase koníčky...hold, už to není to miminko, co jsme si přivezli z porodnice :) Držte se!
Odpovědět To se mi líbí0
Tak koukám, že je tu liduprázdno... že by jste už obě byly v porodnici s narozenými mimísky?! :-/ Moc bych vám to přála. Já zatím nic.. pořád se tak drží jako klíště, asi se jí do těch vedřin nechce. Tak třeba si to rozmyslí příští týden, až už nebude takové horko.
Odpovědět To se mi líbí0
To víš, že vám Sisso oběma držíme palečky, aby vše dobře dopadlo a brzy vše fungovalo tak, jak má. Umím si představit tu bezmoc. A jak jsi Lilian dopadla na kontrole?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak ja sice uz brisko nemam, ale trable mame taky, tak si vam taky musime postezovat :o( s tim slunickem si nedelejte moc velke iluze, miminko v tomhle vedru a slunicku stejne ven nesmi, jenom poranu a navecer, kdyz uz neni takovy hic. Takze jsme na tom podobne jako vy. A jinak mame hrozny trapeni s kojenim. Porad se mi zanecuje leve prso, boli to jako blazen, mam od toho zimnice a horecky a maly mlicko nemuze dostat ven. Zitra musim k doktorce pro antibiotika asi. Porad jsme si mysleli, ze to zvladneme, ale dneska jsme byli na kontrole a Ondra vazi jenom 2,84. Coz od 2,80 kg, ktere mel kdyz jsme jeli z porodnice pred 9 dny je fakt zoufale. Pani doktorka rikala, ze by mel mit 3 kg. Porad spinka a kaka spenat, coz jsou pry v jeho pripade ai oboji priznak hladu. Spankem setri energii a tomu spenatu, co z nej leze, se pry rika hladova stolice. Takze se musime jeste vic snazit a kdyztak zacit prikrmovat. Ach jo, je to strasny pocit nezvladnout nakrmit vlastni dite. Ted musime budit kazde 3 hodiny a vazit a hlidat, ze pokazde sni aspon 60ml. Tak nam drzte palce, at to zvladneme!!!
Odpovědět To se mi líbí0
Jo, nám s obrovskými břichy a přidruženými problémy je to hezké počasí fakt vcelku nanic. Já si taky říkám, že dnes nebudu trčet v bytě a na chvíli se uplacatím u našich na zahradě, ale taky už to vidím, že v tom horku stejně ani venku dlouho nevydržím. Bez břicha a s kočárkem to už snad pak bude o něčem jiném <3
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak já byla včera celý den u tchýně na zahradě, ale že bych si to užívala, jak jsem si představovala, tak to ani náhodou. Kdyby tak byl alespoň napuštěný bazén s teplou vodičkou, tak by to bylo možná jiné. Ale takhle? Na lehátku jsem ležet moc dlouho nevydržela, protože mě to tlačilo a bříško jsem nevěděla čím si dřív podložit, abych si trošku ulevila, odpoledne mě pak chytly hrozné křeče do střev a od toho mě začalo příšerně bolet břicho, až jsem začínala mít cukání jet do porodnice. Ale pak jsem si párkrát zaběhala na záchod a na chvíli to polevilo. Jenže večer to už zase stálo za prd a v noci každou chvilku vzhůru. Já sice nepřenáším, ale už si taky říkám, co udělat proto, aby se Anička rozhoupala dřív. Lilian držím palečky, aby si to taky rozmyslela a myslím si, že není důvod proč by ti měli dělat "hmaty" nebo jiné zásahy, se kterými nesouhlasíš. Pokud už by to bylo už týden přes, pak ti dají provokačky, ale to je tak jediné. A chodit s 22 kg navrch ti taky vůbec nezávidím. Já mám navrch sice zhruba polovičku, ale i tak je to děs. Tak se holky držte a třeba se těm našim drobečkům bude konečně do toho prosluněné počasí narodit. Ahoj
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme