Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

čerstvé těhulky-říjen 2009

Ahoj, tato diskuze je založená pro rané těhotenství. Jsem v 6tt, poprvé těhotná a ráda bych, kdyby se nás tu sešlo víc, abychom si mohly vyměňovat názory a zkušenosti. Takže úspěšné snažilky ze září 2009, ale i vy ostatní- neváhejte a přidejte se , víc hlav víc ví
Celkem 921 odpovědí Zobrazit jako strom
A hnedka bych vložila první dotazy-doufám, že najdou odezvu-
-taky, sotva jste si oddechly, že se zadařilo, máte obavy,aby se něco nezvrtlo?
-taky vám doktorka na prvním vyšetření krom těhotenského týdnu a tel. čísla na nepovinný genetický screening neřekla vůbec nic? Ptala jsem se jí, co smím, nesmím-prý můžu všechno. Nezmínila se ani o zátěži, ani vitamínech, jen mi chtěla dát recept na kys. listovou a když jsem jí řekla, že už beru babyplan, zas si ho beze slova vzala..Anamnézu (rodina, nemoci) žádnou nedělala, proběhl ultrazvuk, nic mi k němu neřekla, ani jestli už je srdeční akce, vytiskla si obrázek, ani mi ho neukázala..Prý mám přijít za měsíc. Tak nevím, jestli to znamená, že zatím do 3. měs nás neberou ani jako pořádně těhotné(viz průkazka od 3.měs), ale proč se pak říká, že nejdůležitější pro vývoj miminka je právě 1. trimestr?
-taky všude slyšíte, že nemáte zvedat víc jak 5 kg a musíte (třeba jako já v práci)zvedat víc a nevíte co s tím? Někde píšou, že potraty stejně nezpůsobuje zátěž, ale genetika, a vzápětí zas dodají, že se ale samozřejmě nemá nosit víc jak těch 5 kg..Kdo se v tom má teda vyznat
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme