Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

čerstvé těhulky-říjen 2009

Ahoj, tato diskuze je založená pro rané těhotenství. Jsem v 6tt, poprvé těhotná a ráda bych, kdyby se nás tu sešlo víc, abychom si mohly vyměňovat názory a zkušenosti. Takže úspěšné snažilky ze září 2009, ale i vy ostatní- neváhejte a přidejte se , víc hlav víc ví
Celkem 921 odpovědí Zobrazit jako strom
@Bébka Kindervajíčko, tak to sedí A nebo jako tučňák, ten taky chodí tak rozčapeně a rozkolíbaně
Taky jsem se snažila nacpat vše do jedné tašky, ale nevešlo se..
Odpovědět To se mi líbí0
Tak se holky hlásím po kontrole, která nedopadla úplně nejlíp. Sice se neotvírám víc a plodovka také stále drží, ale malá Anička už má hlavičku prý dost napasovanou v brance a že to není moc dobré, tak mi doporučila co nejdřív hospitalizace. Takže jsem si zavolala do Prahy, kam jsem stejně měla volat kvůli kontrole a zítra ráno mám přijet s taškou, že mě vyšetří a uvidí. Ale podle toho, co mi ráno doktorka říkala na kontrole, tak už tam nejspíš zůstanu. Že prý by to bylo u mě už velký riziko a že můžu klidně porodit ještě dneska (ale i až za 2 týdny, ale to je prý méně pravděpodobné) a prý kdoví, jestli se ten císař vůbec stihne "připravit". Termín tedy stanovený žádný nemám, protože jedu zítra do porodnice poprvé na kontrolu, ale kdoví. Já počítám do dvou týdnů max. Jediné, co s sebou do porodnice mít nebudu, tak jsou kojící podprdy, protože je dodavatel nedovezl, takže budou až nejspíš příští týden - doufám. Jinak já mám postýlku připravenou, oblečky vypraný, ale nevyžehlený (to jsem už jaksi nestihla) a ani je zatím nemám kam uložit, protože nemám složenou komodku, do toho se mi tu v chodbě dělají 2 velké vestavěné skříně, takže jsme na tom Bébka podobně Tak se mějte holky co nejlíp to jde, ať už ty těhulkovský trable jsou brzy za námi a mimískům, ať se daří a moc vás nezlobí. A já až budu něco vědět nebo budou nějaký novinky, tak se pokusím ozvat. Ahoj
Odpovědět To se mi líbí0
Gratulace Sisse a Ondráškovi!!! Hlavně zdravíčko a hodně mlíčka!!!

Jinak já jsem furt Kindervajíčko. Teď 38.tt, zítra jdu na KO i s monitorem a UTZ, tak jsem zvědavá. Zatím asi žádé příznaky. Občas mi děloha trénuje, ale v rámci možností Malej už asi naléhá hlavičkou fest dole, protože mě ta kost teda bolí jako ďas , že někdy ani chodit pořádně nemůžu Jinak doma už mám pro mimouše všechno připravený, ale bordel neskutečnej, protože mi dělaj ještě poslední vestavěnou skříň (právě teď) - jsem ráda, že jsem to do porodu stihla. Ještě to pak umístit a bude byteček jako klícka Tašku už mám pár tejdnů sbalenou, teda vlastně 2 tašky a ještě pak autosedačku Nějak se mi to nevešlo do jedné Mějte se krásně, ještě chvíli vydržte a hlašte nové přírůstky
Odpovědět To se mi líbí0
Holky snad to tady nechcete rozpustit! I když jsem sama zvědavá, kolik mi zůstane času na net, až bude Sofinka na světě..
Ještě Bébka nám taky neodrodila- a nebo odrodila a zapomněla nám o tom napsat? No já myslím, že by se nám s takovou novinou určitě svěřila.
Certik: Tak to vypadá, že se u tebe už něco chystá podle příznaků... Dej vědět po kontrole, ať si tady nepřipadám úplně sama samotinká. Na jaké datum máš stanoveného toho císaře? Potřebuju taky slyšet zprávy od někoho jiného, protože mi z toho čekání na porod už hrabe..Začínám 39. týden a jediná změna za poslední dny je, že mi příšerně otekly chodidla a prsty na nohou i na rukou mám jako buřtíky. Přes noc to zmizí a do odpoledne to mám zpátky, fuj.
Odpovědět To se mi líbí0
Sissa: I já se přidávám ke gratulaci. Přeju vám oběma, ať se vám dobře daří a Ondrášek prospívá a dělá ti jen radost. Koukám Lilian, že tu teď zůstaneme spolu už až do konce, protože se tu už nikdo jiný neukáže. Já jdu na kontrolu zítra a taky budu volat do Prahy, abych se objednala na kontrolu do porodnice. Tak jsem zvědavá, jak to dopadne, co mi řekne, jak to se mnou vypadá. Přijde mi, že mi trochu kleslo bříško a poslední tři dny mě hodně bolí v podbřišku.. ty už jsi na tom přeci jen líp, já teprve budu v sobotu začínat 37. tt. Tak uvidím, co mi řekne zítra paní doktorka a pak příští týden v Praze. Já bych měla mít plánovaný porod, takže počítám cca za dva týdny, ale i tak. Všem, které to mají už "za sebou" závidím, ať byl porod jakýkoliv. A otvírat se můžeš pár dní, ale i během pár hodin, na to vůbec nekoukej. No, budu držet palečky, aby ses už taky brzo dočkala. Tak se měj hezky, protože už tu zůstaneme asi jen my dvě a dej vědět, kdyby se u tebe něco změnilo. Páá
Odpovědět To se mi líbí0
Certik: Tak to jsme divné dvě , já už to tak strašně chci mít za sebou! Doktorka mi řekla, že pravděpodobně to plodovka není, že když se schyluje k porodu, tak se často objeví vodnatější výtok, aby se zvlhčily porodní cesty- tak prý za to mám být ráda. A sledovat to- kdyby toho bylo víc nebo sice po trochách, ale nepřetržitě, tak jet na test do porodky. Příští pondělí mám k ní jít naposledy, protože příští čtvrtek už mám termín- kéž bych tam ale už nemusela a přišlo to dřív..jenže se ještě neotvírám
Odpovědět To se mi líbí0
Sissa: Jé, tak to byla rychlost! To vás museli vzít asi hned na císaře, že. Moc moc gratuluju k Ondráškovi Jsem ráda, že vám to dobře dopadlo.
A malinko závidím, že už to máte za sebou
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj damy, diskuzi cist nebudu, protoze jsem to slibil. ;o) Mam jen vzkazat, ze Ondrasek je uz na svete. Narodil se v pondeli v 15:12. Ma 48cm a 3010g ... je to kluk jako buk a oba, jak maminka tak Ondra, jsou v poradku. Ahoj a at vam to taky dobre dopadne. Tata H.
Odpovědět To se mi líbí0
No, jo, finišuju, ale ten finiš už bych brala se vším všudy, tedy i porodem. Asi jsem divná, ale už bych to chtěla mít za sebou. Co se týká plodovky, tak nám na kurzu říkali, že odteče víc či míň, ale teče pořád, až do porodu, takže si myslím, že bys to poznala. Navíc je to prý takový "nažloutý řidší hlen". Sissa: držím palečky, ale v tuhle dobu už není čeho se bát. Buď pojedeš domů a nebo porodíš mimčo a budeš se radovat z něj. Lilian: dej vedět, jak jsi dopadla v poradně. Maky7: Já se císaře jako takového nebojím, spíš, jak se s tím popere moje tělíčko po těch všech operacích a komplikacích. Ale nebudu předcházet, kdo ví, jak všechno bude. Tak se holky držte a dejte vědět, jak to u všech dopadlo, určitě to bude dobrý, myslím na vás!!!
Odpovědět To se mi líbí0
Čauky holky, Čertiku, císaře se neboj. Mám ho za sebou a není to tak hrozný. Za pár dní o ničem nevíš :) A mimča si užiješ dost, v porodnici si ho stejně až tak neužiješ a hlavně nevyspaná nebudeš mít ani náladu...
Sissa, držím pěsti, ale určitě budete v pohodě. My šly v 37 týdnu a malá je v pořádku a po měsíci šikovná, jako ostatní mimča. A taky dost aktivní Lilian držím pěsti, já to naštěstí nemusela řešit, ale věřím, že porod neprošvihneš :) Mějte se krásně a hoodně odpočívejte
Odpovědět To se mi líbí0
Já jsem zvažovala výjezd do porodky kvůli té nejistotě s plodovkou- ale okolí mě ujišťuje, že by tekla neustále, i když třeba po troškách, což nemám. Ptala jsem se pro jistotu v lékárně a zdravotnických potřebách na indikační lakmusové papírky, jenže je tady nevedou. Tak už si počkám do zítřka do rána, mám stejně poradnu..Ale taky mám trochu strach-kdyby to plodovka byla, tak už bych měla ležet v porodce a čekat na vyvolání. No je to radost, poslední dny to čekání, kdy a co přijde a hlavně to správně vyhodnotit.
Odpovědět To se mi líbí0
Sissa: Držím pěsti, ať to dobře dopadne- buď ať vás teda ještě pustí domů anebo ať se vrátíš po pár dnech s krásným zdravým miminkem Třeba zjistí, že se ten tlak mezitím umoudřil, někdy prý takhle kolísá..a jestli ne, tak si vás aspoń pohlídají.
Jestli dobře počítám, tak jsi už 38+6, takže vlastně 39- to už máš v termínu. Tak hlavně ať se ten tlak spraví a nedělá komplikace.
Odpovědět To se mi líbí0
Ach jo holky. Tak mame prvni vyjezd do porodnice pred sebou. Akorat cekam na odvoz. Nic mi neni, zadne bolesti, praskla voda, proste nic, ale mam hodne vysoky tlak. Takze se mam jet hlasit a pry uvidime az dorazim. Kazdopadne tasku si pry mam vzit s sebou. Tak mi prosim drzte palce, at je vse ok a zase nas pusti domu.
Odpovědět To se mi líbí0
Certik: Tak to už s přípravama taky finišuješ Vidíš, to mě nenapadlo, že i císař je na videu. To kdybych na něj musela, tak budu asi pěkně překvapená, protože o tom nic moc nevím. Ale teď týden a něco před porodem se už radši na další videa dívat nebudu, zas taková masochistka nejsem
Dneska řeším, jestli mi náhodou trochu neodtekla plodovka.. Jenže nic jiného se neděje- krom toho, že poslední 3 dny mám lehké tlaky v břiše jak před menstruací (ale bolesti žádné), jsem stejně podrážděná jak před MS a přííííšerně unavená- ale nechci v nemocnici dělat planý poplach, tak vyčkávám, jestli se to nezopakuje a pak bychom kdyžtak jeli na zkoušku do porodky. Plodovka prý odteče buď celá naráz-to nejde nepoznat-nebo po trochách, to se dá lehce splést, zvlášť, když mimi tolik tlačí na močák.. Ale každopádně když už plodovka začne odtékat v jakémkoli množství, tak nepřestane až do porodu, že?
Odpovědět To se mi líbí0
Já celou dobu mám bříško spíš níž. Začínám 36. tt. a mám něco přes 10,5 kg navrch a už mi to moc nenaskakuje. Ale i tak je to náročný. Já dneska dovyprala výbavičku, tak to ještě přežehlit, nechat si složit postýlku a komodu, vyzdobit postýlku a naskládat oblečení a už na nic nebudu muset myslet - snad Jinak, co se týká porodů a videí. Tak já teda zkoukla, co mě asi tak čeká při tom císaři a žádný med teda - to fakt radši přirozeně, jenže to s největší pravděpodobností nepůjde. A je fakt, že každá porod prožívá jinak. Taky záleží jak dlouho má bolesti, jak dlouho porod trvá, prostředí.. těch okolností je plno. Některá u toho prostě potřebuje křičet, aby si "ulevila" od bolesti a jiná to vůbec nepotřebuje. Asi se to nedá říct jednoznačně - stejně jako je každé těhotenství jiné, tak i každý porod je jiný. Tak se mějte krásně a zase písněte. Ale nějak se mi zdá, že poslední dobou si píšeme stále jen my dokola a nikdo se nepřidává. Že by další nové přírůstky?!?
Odpovědět To se mi líbí0
Jo, naše mamky to s náma měly fakt těžké. Musely ležet jak prkna celý porod, nohy ve třmenech, samotné bez někoho blízkého a ještě nemohly ani hlesnout- strašná doba ! To my jsme oproti nim na tom krásně, jak si můžem vybírat- partner u porodu, polohy atd.
Odpovědět To se mi líbí0
@Lilian Ja jsem naopadk zadne video nevidela, protoze se nechci stresovat a desit predem. A ta rodici maminka pravdu slyset byla. Byly to takove zvlastni jakoby steny, nerekla bych doslova, ze kricela. Ale rekla bych, ze si proste nemohla pomoct. A pak mezi temi steny bylo slyset, ze uz nemuze, ze uz nechce atd. Pak, pozdeji jsem ji slyzela znova a to bylo zase o kalibr, ne-li o nekolik horsi. Prosli mi, ze ji to je prirozeny a proste to pomaha. Asi budeme nam to budeme stejne :o) Tedy pokud nas v tom budou podporovat. Nase porodni asistentka rika, ze to pomaha uvolnit, tak proc to nepodporovat. Ale treba moji mamce tenkrat zakazovali vydat i jediny zvuk. Kriceli na ni, co si to dovoluje.... Ale to uz je davno.
Odpovědět To se mi líbí0
Vy se máte, že jste tolik nepřibraly! Já mám už 20 kilo nahoře. Ještě i při posledním vážení po týdnu jsem přibrala! A to už by se ke konci moc nabírat nemělo. Jinak taky vkládám naděje do úplňku , i když prý to jsou jen babské řeči, ale proč by si člověk nemohl věřit na co chce, že.
Sissa: To už jsi několikátá, co tady čtu- kdo na monitorech nebo pár dní v nemocnici na pozorování zažil už rodící maminy a má z toho děsné zážitky. Jako proč, všechny tak křičí nebo co? Já myslela, že se u toho křičí jen ve filmech.. Viděla jsem pár videí autentických porodů a možná hekání, funění, to ano, ale žádný křk se nekonal.
Odpovědět To se mi líbí0
Tedy holky, koukam, ze s tim chozenim nekam a rizenim jsem vyjimka. Dneska jsemzrovna mela vyrizovaci den :o) vsechno jsme zvladli a uz jsme v pohode doma. Ale bylo to dlouhe.... Kadernice, nakupy, pochuzky kolem domu, vyzvednuti veci z opravy a na zaver kontrola v porodnici. Ta se ukazala jako nejdelsi. Prvni monitor nebyl ok, tak jsem cekala na druhy a pro jistotu i ultrazvuk, ale vsechno je v poradku. Tak mam radost :o) zrovna tam jedna maminka rodila, tak jsem to mela z prvni ruky. Musim rict, ze to byl dost zazitek, zacinam se bat... Ale jinakto holt nepujde :o) Certiku: Docela ti zavidim, ze brisko nemas tak vysoko. To moje je uplne nahore a ne a ne klesnout a ty zebra jsou fakt zahul. Taky jsem tak moc nepribarala a risko nemam nijak velike, takze si pripadam v pohode pohybliva, navic dobre spim, takze si nemam vubec na co stezovat :o) Pry si vzhledem k tomu jak je brisko vysoko nejspis pockam o par dni dyl... Tak uvidime. treba s tim uplnek zamava :o)
Odpovědět To se mi líbí0
No, mimčo by bylo fajn, kdyby tam ještě vydrželo, ale já už bych to brala i hned. Začíná to být dost náročné =-O Jestli streptokok souvisí nebo ne, tak to nevím, to se musím doktorky příští týden na kontrole zeptat. Ale vzhledem k tomu, že tím trpí údajně každá 3. těhulka, tak asi nemusí. Sice se to před porodem přeléčí, ale taky jsem četla, že je to někdy na hooodně dlouho než se toho člověk zbaví definitvně, tak snad to bude rychle pryč. A mimčo a nudit se?!? No, to nevím, myslím, že si zábavu i v takové "jeskyni" najdou. Já mám malou poměrně hodnou, půl dne i noci prospí a i když je vzhůru, tak mě moc nezlobí. Bříško naštěstí nemám příliš vysoko, takže do žeber prakticky "nedokopne". Taky sebou dokáže někdy pěkně šít, ale pořád to jde. Navíc jsem tolik nepřibrala a bříško příliš velké také není, tak se to nějak dá zvládnout. Já mám sice ještě dost času, ale taky se bojím kamkoliv jít, i když potřebuju něco nutně zařídit a jedu autem 5 minut, tak si říkám, co kdyby náhodou... Takže tě Lilian chápu. Tak se mějte hezky a zase napište. Pá
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme