Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Červen-Červenec 2013 a ostatní těhulky :-)

Ahojky flower , založením této diskuse bych se chtěla seznámit s budoucími mamikami,které čekají červencové miminko . Popovídat si zde o radostech a starostech v těhotenství .Různými tipy a triky .Poradit si mezi sebou Já se jmenuji Ivana je mi 25 letčekám svoje druhé štěstí. Zatím těhotenství nemám potvrzené paní doktorkou, ale dle pocitů a těhu testů mohu říct, že červencové miminko už mám v bříšku . Doma mám 2,5 letého synka Tadeáška. Moc se těším na všechny budoucí maminky,které se zde zapojí diskusi. Hezký den Ivana
Celkem 301 odpovědí Zobrazit jako strom
ahojky holky dekuji za kompliment mala je fakt uzasna skoro porad spinka a me necha jak vyspat tak uklidit navarit proste je to uzasne stvorenicko a toho stesti kolik mi dava proste neeejlepsi vec v nasem zivote
pro peknejsi den vam prikladam fotecku jak se Natálka smeje
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,
tak po dnešní kontrole je vše při starém. Čípek je stále zachován i když stydká kost a vše okolo bolí občas jak čert. Viz dnes po kontrole jsem myslela, že porodím někde u obchodu jaky tlak tam byl i ozvy byly ok a mimčo se vrtělo což před 2 dny a včera jsem do něj musela šťouchat aby vydalo nějaký kopanec. Tak jsem z toho byla nesvá. Doktor říkal že se vše připravuje i děloha je tvrdší. Jen pořád kroutí hlavou nad tou mou váhou. Teď když má mimčo přibírat nejvíc, tak hubnu. Minulý týden kontrole jsem měla 83,8kg a dnes po týdnu bylo 83,7kg což je prý divné. Z původní váhy na začátku těhu 80kg mám 3,7kg nahoře. Ale dnes už mimčo nekontrolovali. Tak nevím co si o tom myslet a zda si nevyžádat třeba UZ na pohotovosti když můj doktor na to prdí.
Ivčo s těma kyčlama jsme na tom stejně. Taky mě vše bolí od břicha až dolů, všude píchá a křeče taky občas příjdou. Už se mi ani moc po venku v tom vedru trajdat nechce.
Tak snad už ten porod brzy příjde a já budu zase normálně fungovat
Tak se opatrujte a pohlaďte bříška.
Odpovědět To se mi líbí0
Dobré ráno dámy,
tak stále 2v1 ...
Na kontrole žádná změna...otevřená stále na prst a kousek čípek ztrácen na půlku,hlavička naléhá....no prostě připravuje se to...na ozvech byla sranda...nejdřív prcek spinkal že ho mám vbudit a bak když začal okollo sebe mlátit tak zas na nás sestřička volala paní doktorku ale že vše v pořádku ...
Taky mi pani doktorka říkala že už jsme uplně donošení a že už můžem každý den rodit...nu jsem zvědavá...s manželem si děláme srandičku že po tom všem jak nás strašili s předčasným porodem nakonec budem přenášet a místo na termín 5.7. si Adámka porodím na narozeniny 16.7.

Tak se opatrujte a podávejte hlášenííí Ivča
Odpovědět To se mi líbí0
@Laduska88Laduško, moc moc moc gratuluju.Hlavně zdravíčko celé rodince,ať má malá dostatek mlíčka a roste jako z vody . Je tak krásná nemůžu se na ní vynadívat.
Ještě jednou ohromná gratulka....

Jinak já stále celá dnes mažu na kontrolu tak jsem zvědavá jaké budou změny ....
Pak se ohlásím Ivča pusu prvnímu našemu narozenému miminku a pupíkům pohlazení
Odpovědět To se mi líbí0
Ladusko, moc a moc gratuluju, malá je nádherná, přeju Natálce i celé Vaší rodině moc a moc stěštíčka, zdravíčka a lásky, aby Vám malá jen samou radost vždy dělala. Je opravdu moc krásná, moc díky za fotečku
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky holky dlouho jsem tu nebyla a to z jednoho prosteho duvodu 1.6.2013 se nam s manzelem narodila nase dcerka Natalka v 9:17 s vahou 3100g a 47cm mala je uzasna a roste do krasy pro vas tu nahraju obrazek jak se nase princezna smeje pekny den a pohladte sva briska mate se na co tesit je to to nejkrasnejsi co jsem kdy zazila
Odpovědět To se mi líbí0
@HankaGAhojky holky,
Tak se hlásím stále celá...ač o víkendu už to vypadalo nadějně noo ale byli to poslíčci....přežila jsem i dvě velké bouřky takže abych nakonec nepřenášela ikdyž na mě všici dělali bububu s předčasným porodem .
Dnes 36+3tt takže není kam pospíchat ale blokuje se mi od kyčle noha, a zase začali ty bolesti v stydké krajině vyčetla jsem že je to k povolování a připravování cest na porod a jak se hlavička tlači dolu na nervové pletence...také začala hlenová zátk odcházet

Haničko s tím zážitkem z nemocnice...to chápu pak že se ti každý večer zdá že rodíš .

No holky hlašte se máme pomalu půlku června tak jsem zvědavá které miminko bude první

Já jedu na kontrolu i s ozvami ve středu tak dám určitě vědět...papapapa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,
tak já se taky hlásím stále 2v1. I když mimčo už je nejspíš větší, protože se čím sál méně hýbe a občas mám i docela strach zda je vše ok. Třeba předevčírem jsem o něm nevěděla skoro vůbec. Nevím jestli to může být i tím, že by třeba břicho porostlo ještě a mimčo tak mělo i trochu místa navíc.
Ivčo mě taky občas otečou ruce a nejvíc jak je teplej. Proto na mě všichni byli protivní proč jsem si objednala tak hnusné počasí už v březnu na teplejší dny. Věděla jsem, že to příjde. Jinak také ještě bojuju s kolísavým tlakem. Jednou dost vysoký pak zas sleze.
Také jsem i ležela v nemocnici ke konci května, protože si mě mě nechtěli pustit kvůli vysokému tlaku. Samozřejmě mi dělali testy na preeklampsii a naštěstí se nepotvrdila. Jediné co mi řekli, že když bude vysoký mám dojít a dají se léky. Od té doby se to drží nějak v normě naštěstí Ale můžu říct, že to byl docela masakr tam ležet, jelikož na vyšetření si mě brali vždy na porodní sál a jak na potvoru i na ty ozvy co jsem tam ležela někdo rodil. Byl to zvláštní zážitek ležet vedle v boxe a poslouchat to a říkat si, že za pár dní mě čeká to samé Od té doby není den kdy by se mi nezdálo, že rodím. Jinak jsem byla kontrole 6.6. a dělali mi stěry na toho streptokoka, tak ve čtvrtek budou výsledky. Jsem zvědavá jestli budu muset trčet v porodnici kvůli toho mnohem dřív.
Opatrujte se a pište
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky Holky,
koukám tady je mrtvo...
Já dnes 36+0tt a stále celá juchů...
Docela mi ale začínají otékat ruce? Jak jste na tom vy?

Papa Ivča
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky těhulky,

tak se hlásím dnes přesně 35tt a stále 2v1 ale s poslíčkama...myslím že je to ale k tomu počasí...je to opravdu děs jak prší...Tadeášek je taky pěkně protivnej páč se nedá jít ven....

Laduško tak co včera jsi nenapsala...že by se rodilo?

Hezky se hlašte holky...
Odpovědět To se mi líbí0
@Laduska88Ahojky těhulky,
tak prosím pěkně zase jobovka =-O .... dnes na kontrole 34+6tt ....otevřená na 1,5cm , zkrácený čípek, malaďas natlačen v cestách ale to už byl od minule...
Paní dr. říkala že další kontrola za 14dní ale že možná porodíme...prý se krásně připravuju....prosila mě ať když už by to vypuklo ať to zkusím vydržet ještě týden ... no tak já se pokusím .
Dostala jsem instrukce kdyby praskla voda jed,kdyby kontrakce zesilující jed....
Ale říkala že už žádná tragédie malej už je velikej ...UZ nedělala...ale to jak mě prohlídla fakt auvajs a to vždycky byla něžná ..sestřička mi jako bonus k měření dělohy nechala poslechnout srdíčko...Ctg mi budou měřit až příští kontrolu... ...
Termín porodu jak dle PM a i dle UZ mám až 5.7. ale už při minulé kontrole mi říkala že určitě to bude o 2 týdny dřív... nu tak uvidíme určitě se budu hlásit...
Od včera už mám i jasné poslíčky s menstruační bolestí a dnes také ...
Lukáš je na odpolední tak snad mu nebudu volat ať si najde náhradu a nepojedem uf...

Laduško neboj brzo to budem mít za sebou a mazlit ty pďolky všechny hlavně nezapomeňte klid a pak fotky
flower
Pohlaďte pupíčky
Odpovědět To se mi líbí0
teda ivi s tema hemeroidama to ti nezavidim :( ja musim zaklepat ja nemam zaden otoky ani hemeroidy tfuj tfuj :)

no mala mi tohle dela posledni dobou ale vetsinou na me vystci prdelku tak se vzdycky smeju
dneska zacinam 40tt a jsem zvedava za jak dlouho mala vykoukne na svet :) do terminu mame 6 dnu tak jsem porad napnuta jak struna ;)

jjj urcite napis jak si dopadla na kontrole :) a kdy mas vlastne termin??? :) ptam se jestli ti uz delali monitor srdicka :) vcera jsem na nej byla a bylo to pekne jen ta krivka trosku litala tak jsem si myslela ze to jsou kontrakce delohy ale nakonec to byli poslicci

no dneska mi zacal pekny tlak na konecnik a to uz jsem byla tak 3x na velke a skoro nic :( jestli tohle dela mala tak dekuji pekne :(

a co se tyce noci KATASTROFA!!!! nevyspana unavena rozkopana no des bes :( :(
Odpovědět To se mi líbí0
@SandraKadeAhojky holky,
tak dnešek zase šílený Adámek se rozhodl, že mi každou chvilku bude ukazovat patu,koleno,ruku a bude hlavou bouchat a přetahovat se s močákem ...
Taky mě zas začaly střevní obtíže + velké problémy s těma hemoroidama :'( :-X :'(
Já se zblázním..jen doufámn že se to nějak po porodu uklidní .

Tak zítra jdu na kontrolu a opravdu se moc těším..pro klid v duši...

Ta kamarádka o které jsem psal tak v 19.28hod se jí sekcí narodil chlapeček na to že je narozen v 35+6tt tak měl 2,96kg a 47cm a jsou oba v pořádku...jsem tak ráda

Holky s těma šminkama jste mě opravdu potěšily a zvedly mě náladu...
Zítra se ozvu co a jak u nás hezký večer
Odpovědět To se mi líbí0
Teda Vám už se to blíží holky, to už za chvilku budete mít ty svoje poklady v náručí, moc se těším pak na nějaké fotečky Moc se opatrujte i s pokladama v bříšku.

Ten článek Ivčo, mě přišel taky super. Je to věc každého, ale já se pak do porodnice určitě chystám přibalit i pár drobností z líčení, abych když budu schopná a půjde to se mohla trošičku vylepšit, abych se cítila aspoň trošku líp. Sice to bude můj první porod, takže opravdu nevím co očekávat, ale radši to budu mít sebou a nepoužiju, než pak litovat, že jsem si to s sebou nevzala a tak to udělám i s nějakou knížkou, sice si nejsem jistá, že se k ní dostanu, ale pro jistotu si jí s sebou vezmu taky.

Jinak u nás zatím vše vpořádku, končíme 33. týden a v pondělí jdeme zase na kontrolu, tak snad i tam bude vše vpořádku. Už chystám výbavičku, abych to měla jakž takž připravené, i když zatím jen v krabicích, protože bydlení bude asi opravdu jen tak tak těsně před porodem... takže to bude asi ještě zajímavý. Ale už se moc těším na mrňouska i na nový bydlení a že budeme konečně rodinka

Tak se mějte zatím krásně a piště novinky a hlavně se opatrujte.
Odpovědět To se mi líbí0
no cera byl fakt ivi divny den :( cely den mi tvrdlo bricho a nastesti to byli jen poslicci :) ale i tak to byl mazec :( no vcera manzel jak prisel z prace tak jsem dostala telefonek :) to je pry za to miminko :) ikdyz jsem ho pry jeste neporodila ale at se naucim s nim pracovat protoze pak nebude cas :) a asi ani chut :)

no ivi to ze porodime neznamena jak pises ze mame vypadat jak mumie s tim s tebou naprosto souhlasim...mozna tim ze vypadaly jak mumie bylo na nic videt to ze se nevenuji sobe ale hlavne drobeckovi :) coz chapu ale taky ta zena pokud chce musi nejak to mimco reprezentovat :) tot muj nazor :)

a ivi co se tyce jmena znam hodne lidi co se jim jejich vlastni jmeno nelibi a ja si celej zivot nemuzu me jmeno vynachvalit :) :) mam ho rada a to ma malokdo rad sve jmeno :)

dneska jdu na ozvy tak jsem zvedava co mi rekne a jestli mala bude tvrdnout nebo ne :) doufam ze se ukaze v cele sve krase jak to umi no dneska jsem 39+0 a do terminu mi chybi 7 dnu :) uz at mam princeznu u sebe chjo :) :)

pekny den tehulky :) pohladte briska :)
Odpovědět To se mi líbí0
@Laduska88Laduško, jé to je za dveřma.. už se těším na první fotečky miminka ...

Dneska je nějaký zlý den hodně se zřejmě mění tlaky...manželovo spolupracovníka odvezli z práce s rozsáhlým infarktem ...a teď mi psala kamarádka, která je o týden dýl těhotná než já, že ji praskla voda a jedou do porodnice...horší je ale v tom že měla mít plánovaný císař ve 37tt kvůli problémům s krevními destičkami miminka hlavně ať to u všech dopadne na jedničku .

S těma šminkama...mě jenom dost zaraží že vás odsoudí a udělají z vás hned blbku která se fintí místo toho aby se starala o dítě že ony na to neměly čas ani náladu...ach jooo asi si to beru dost osobně ale mě ten článek mluvil z duše...však nemusíme za každou cenu vypadat jako mumie a zírat dnem i nocí na to naše poupě...
Já bych za své děi i dýchala ale taky se musím nějak dobře cítit...nu nic...

Jo Laduško ti musím něco říct... strašně se mi líbí tvé jméno...kdybych měla to štěstí a manžel svolil k třetímu díťátku jmenovala by se holčička Laduška, fakt že jo .

Laduško hlaš se jak to s tebou vypadá a holky ostatní vy taky...papa Ivča

Odpovědět To se mi líbí0
ahojky devcatka tak ja se hlasim stale 2v1 dneska koncim 39tt tak jsem zvedava kdy to u nas vypukne
celkem mam smisene pocity co se tyce toho konce dneska se moji kamaradce narodila holcicka tak mam takovou euforii
a ivi co se tyce tech sminek tak to vubec neres nektere jsou hold rejpalky a rady si rypnou je to preci jen a jen tvoje rozhodnuti co si sebou vezmes a co ne kazdopadne se TY musis citit dobre a pokud ti pomuze make up rasenka atd tak si to urco vem ja osobne jsem clovek ktery se maluje decentne si ty sminky vezmu pro to abych nevypadala jak smrtka
no zitra jdu na ozvy rano tak jsem zvedava co mi doktor rekne minulou stredu mi rekl ze tyden vydrzim ale 14dni urco ne do terminu(5.6) tak jsem zvedava no poslickuju teda pekne dneska cely den tak snad mala bude rozumna a nenecha me dlouho trapit
tak se vsechny opatrujte pohladte briska uz se nam to krati
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky,

jak se máte? Ještě všechny vcelku ? Mě už se začínají lidé ptát kdy se rozsypu no není to moc milé...

No ale tak jsem se vyjádřila k jednomu článku o zabalení do porodnice a jaksi jsem byla setřená jako podlaha ...docela mě to rozčarovalo ...... však je to každého věc jestli si sebou vezme šminky,fén nebo PC atd atd.

Prosím vysvětlete co je na to když si žena chce vzít řasenku,líčka a stíny do porodnice?

A to jsem zrovna z těch žen co se tak často nemaluje...u Tadeáška jsem to neřešila, ale když se mě i rodina a sestry ptali jstli je mi opravdu dobře vážně nad trošku líčidel uvažuji .No a když jsem se viděla v novinách tak jsem se málem rozbrečela a říkala to jsem opravdu jáááá? :-$ ....samo se nebudu malovat při samotném porodu ale na šestinedělí proč né?

Vzít si časopis nebo knihu taky nevidím jako něco nenormálního. S jídlem to je samozřejmě jak kde a to samé s vytápění...u nás v porodnici byl takový hic že ani na spaní jsem se nepřikrývala a furt větrala...

Občas se sama sobě divím že mě to dokáže vytočiit..vždy se najde nějaká rypna která neodolá a pěkně zkritizuje názor ostatních...

Jé to by ženy koukali jaké báglíky sebou budu táhnoout radši jsem nepsala že beru věci i na Adámka
to by mě dali uplně sežrat ...

Nu tak jsem se vypovídala ...
Pohlaďte bříška papa


Joooo a holky co poslíčky mě se pomalu zdá že se o mě pokoušejí jen nevím jestli to je ono u Tádíka jsem měla jen tvrdnutí...teď mám i takovou menstruační bolest ale tak max 2x za den ..

Papa a ve čtvrtek jdu na kontrolu tak se ohlásím
Odpovědět To se mi líbí0
@HankaGAhojky těhulky,
jak se vede? Koukám že všechny máme plno práce a na psaní nezbývá čas ...

Haničko teda tak to běhání po doktorech ti ale vůbec nezávidím...Já jsem taky hlídaná na hematologii ale nijak kriticky. Po mamce jsem zdědila riziko trombofilie a musí se mi kontrolovat cholesterol a ješte jeden protein v krvi...ale zatím je vše ok.
Ta tromboza je dost závažná věc...mamka ji taky prodělala a teď má uplně v čoudu nohu a částečný invalidní důchod...tak se holka opatruj...Myslím na tebe...

Já jsme včera pádila na gyndu pro ukončení pracovní neschopnosti a dnešním dnem bychměla nastupovat na mateřskou. dnes i slavíme přesnědle PM 34TT ještě potřebuju vydržet 2 týdny abych mohla rodit v porodnici kterou jsem si vybrala

Holky teda ještě co se mi včera stalo... Ráno jsem odjela na tu gyndu a cestou do práce jsem už cítila že semi chce čůrat..no jenže jak jsme potřebovala vyřešit ty věci a měla sebo Tadeáška na záchod jsem se nedostala...pak jsem jela k nové kamarádce na návštěvu a tam jsem se styděla jít na WC tak jsem čůrání držela asi 3-4 hodiny....nooo už to vživotě neudělam...můj močák se dostal do takového křeče že mě bylo fest zle ani postavit jsem se nemohla ale pocit na čůrání jsem neměla...já byla šťastná když jsme dorazili domů šla jsem na záchod a čůrala s nad půl dne a pak ještě 4x..takže radím kdýž cítíš že potřebuješ tak jdi musela jsem si lehnout a asi až po 2 hodinách se mi ulevilo...Jsem to ale kačena


Tak se holky opatrujte a hlaštese pohlaďte drobečky v břšku papa Ivča
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,

Ivčo termín mi nemění jen mě na to upozornili. A navíc než mi ho řekli věděla jsem to, že to bude kolem 20.6. U malého se mi před porodem zdál sen a byly v něm čísla a když jsem to sečetla, dalo mi to termín 21.9. a on se fakt narodil v ten den. A teď před pár dny se mi zdál podobný sen a bylo na něm číslo 24. a 2013. O pár dní pozděj mi doktor oznámil, že je mimčo větší o 14dní a porod se může uskutečnit dřív.
Momentálně mám samé běhání po doktorech. Na gyndě mi dnes oznámili, že i když jím aktiferin 1-0-1, tak se mi železo jevedlo ze 104 na 108 což je pod hranicí. tak mě poslali na hematologii, aby mi to píchali přímo do žíly. Když jsem tam došla a ti se dozvěděli, že jsem před 7 lety prodělala trombózu a nikde nejsem hlídaná zhrozili se a k tomu mi ještě už asi týden přeskakuje krevní tlak. Doma si jej měřím a je kolísavý 129/86 - 154/85 a co 2h je jiný. Tak to se jim už na hematologii vůbec nelíbilo a gyndě dnes řekli, že kdyby vyletěl nad 145/85 mám okamžitě přijít. Nechápu to. Celé těhu do teď jsem měla nízký nebo normal a teď toto. Ještě by mi scházelo, abych rodila císařem když už se malá konečně otočila. Takže teď jen běhám po doktorech.

Tak se opatrujte a doufám, že se máte mnohem líp
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme