Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Červen-Červenec 2013 a ostatní těhulky :-)

Ahojky flower , založením této diskuse bych se chtěla seznámit s budoucími mamikami,které čekají červencové miminko . Popovídat si zde o radostech a starostech v těhotenství .Různými tipy a triky .Poradit si mezi sebou Já se jmenuji Ivana je mi 25 letčekám svoje druhé štěstí. Zatím těhotenství nemám potvrzené paní doktorkou, ale dle pocitů a těhu testů mohu říct, že červencové miminko už mám v bříšku . Doma mám 2,5 letého synka Tadeáška. Moc se těším na všechny budoucí maminky,které se zde zapojí diskusi. Hezký den Ivana
Celkem 301 odpovědí Zobrazit jako strom
ahoj hanko me dr. v 28tt rekl ze je hlavickou dole ale nedes se ma jeste dost casu se otocit ;)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky chci se zeptat zda vám již doktor řekl v jaké poloze mimi je? Nám zjisttili, že jsme stále hlavou nahoře a to v sobotu začínám 30.tt. díky
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky,

moc se Vám všem omlouvám, že jsem nenapsala dřív...teď se děje spoustu věcí.. uf nnezvládám to vztřebávat srovnávat no prostě se ve všem plácám jako nudle v bandě...

O mém těhotenství:

No takže dnes jsem byla na poradně 28+5tt.

Tlak v pořádku ,od začátku mám nahoře 7kg, moč v pořádku...tvrdnutí břicha beru na relativním pořádku dne, ale přeci jen oznamuji dr. jsme furt s Tádíkem v akci a nervi tu prostě jsou...,o docela říkala že to může být hlavně zobat magnézko...ale po vyšetření =-O paní dr. mi pomalu a opatrně říká, budete se muset víc zklidnit a odpočívat...koukám na ní =-O malej se nám hodně cpe dolů..porodní cesty jsou sice uzavřené a pevné, ale je dost nacpaný a to tvrdnutí k tomu e e e prý kdyby to do říště bylo horšímusela bych jít do nemocnice . Na Uz krásné srdíčko, mlaďas nespolupracoval, takže nenechal změřit ,ale kuličky ty jo ty ukázal... .

O přípravách...

Tak už máme doma autosedačku maxi-cosi a i kočárek Mutsy Evo tmavě modrý
Přemýšlím že po další kontrole raději již vyberu oblečky ať jsme připraveni...ani nevím jestli si raději nepředpřipravit tašku ale snad mám ještě čas...jinak před porodem přemýšlím nad lněným semínkem a homeopatii při kontrakcích aby se lépe otvírala...v to mi poradí kamarádka musím to zní vytáhnout pak bych to i vám poradila které jsou dobré...čajík z maliníku jsem pila při Tádulkovi a nic..tak ten vynechám ani mě totiž nechutnal

no co ještě?
Asi vše...zatí papa a opatrujte se opravdu papa Ivča
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky devcatka :) moc jsem tu nebyla protoze preci jen venku je krasne pocasi tak to vyuzivame na prochazky s manzelem :) posledni velky UZ dopadl v poradku jen nase mala nukazala hlavicku ale pipnku tak jsme se smali :) no ja uz pomalu si chystam tasku do porodnice protoze se nedej boze muze neco stat a ja pak budu plasit ....jeste je potreba koupit nejake drobnosti ale to je to nejmensi na to ze koncim 33tt tak ma mala uz 2kila :) roste jako z vody :) jinak oblecky mam kocarek mam postylku mam jen to dite mi jeste chybi do zaplneni pekne tehulkovani
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky flower

SandraKade, tak co, jak dopadl test na cukrovku? Bylo to tak hrozné?


Laduska88, tak co ten poslední UZ?

Já byla minulé pondělí na tom předporodním kurzu. Tak nic moc nového jsem se nedozvěděla, ale pomohlo mi to v tom, že jsem si udělala konečně nějakou ucelenou představu o porodu. Zeptala jsem se na pár konkrétních věcí co mě zajimali, ale hlavně jsem viděla prostory kde budu rodit a dozvěděla se, jak to probíhá konkrétně v té naši porodnici. Což mě samozřejmě uklidňuje.

Zítra jsem už 32tt. Šíleně rychle to utíká. Jen doufám, že to malej v bříšku vydrží až do termínu. Děsí mě totiž že by se narodil dřív a já pro něj neměla nic nachystané. Teprve včera jsem byla objednat kočárek. Prodavač mi slíbyl, že se bude snažit aby byl do 20. května, protože pak má měsíc dovolenou a já bych ho měla až by byl malý na světě. Tak snad bude.
Jinak se dnes a zítra chystám probrat staré věci pro miminko. Mám toho plnou prádelku, takže využiju toho, že je konečně krásně a budu to probírat venku.
Nejraději bych měla už vše nachystané, vyprané, vyžehlené, ale nemám to kam dávat. Musím počkat, až bude dodělaná ložnice a ta dřív jak koncem dubna nebude, takže musím být trpělivá. No a když jsem si četla seznam co s sebou do porodnice a vypisovala jsem si, co všechno mi chybí, tak jsem měla chuť si to dávat hned všechno do tašky do porodnice...

Vi už ste se začali chystat??? A chystáte se i nějak k porodu??? Já si zatím koupila jen lněné semínko a až budu objednávat v lékarně, tak si chci koupit olejiček na masáž hráze a maliníkový čaj. Budete taky něco takového řešit???

Brzy napište, zajimalo by mě, co je u vás nového. papapa


Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky tak kontrola probehla v poradku srdicko si poslechl pres takovou stopku miminko je nastesti cile az na to tvrdnuti tak jsem dostala silnejs magnesko-magnosolv do vody a jeste mi rekl ze neco cipku tam je....coz me trosku postrasilo ale tomu svemu doktorovi verim je ve svem oboru hodne dobry ve ctvrtek jdu na posledni UZ tak se tesim az princeznu zase uvidim tak tehulinky preju pekny vikend
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,

Kajmi fotečka je z 24+5tt, náš mrňousek se právě bude jmenovat taky po tatínkovi, ale bude to Michal.
Michael je taky moc krásné jméno, takže budeme mít doma obě vlastně Míšu To je hezký.
Jsem zvědavá jaké budeš mít dojmy z toho předporodního kurzu, taky bych na něj pak chtěla jít, ale zatím máme čas, protože my máme termín 19.07.2013, tak jsme oproti Vám trošku pozadu.
Uf tak to jsem ráda, že to po té ráně do břicha je všechno ok, je to hrozný jak jsou lidi neohleduplný

V pondělí nás čeká test na cukrovku, tak uvidíme jaké to bude, kamarádce pak bylo dost špatně, tak snad to u nás nebude taky tak.

Tak papa a opatrujte sebe i své poklady v bříškách
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky.


Laduska88, jak ti dopadla včerejší kontrola?

Mě naštěsí dobře. Dr. se sice lekla když jsem ji řekla, že jsem dostala ránu dobřicha, ale vše vypadalo v normálu a prý když nekrvácím, tak je to možá jen naraženy a mělo by to být ok.
Maly si včera při utz hrál asi na kapříka a pořád otevírál pusinku bylo to rozkošny. Opet nám potvrdila 100% kluka, což jsem taky byla ráda. A jinak měření dopadlo ok. Všechna měření vycházela +- 29+3tt, což prý odpovídá i kydž by měl být 30+1tt Nejmenší byla hlavička 29tt a největší pupík 30tt a odhat váhy 1707g, takže pěkný macíček

SandraKade, moc krásná fotečka. V kolikátem že to bylo týdnu? Já byla jen na 3D, ale mám doma 13foteček a máš pravdu, že je to nádhera a zážitek úžasný.
Miša je moc pěkné jméno, my budeme mít Michaela (bude se jmenovat po tatínkovi)

V pondělí jdu na předporodní kurz, tak vám pak napíšu jaké byly dojmy. Zatím papapa a pozor na bříška
Odpovědět To se mi líbí0
Tak ještě přidávám jednu fotečku
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky všem,
tak jsme se včera konečně dozvěděli, že čekáme malého Míšu, byli jsme na 4D ultrazvuku a musím říct, že to byl opravdu úžasný zážitek vidět takhle ten náš poklad. Míša si před obličej dává ručičky i nožičky, tak máme na videu obličej trochu rozmazaný, ale i tak je to nádhera a jsem moc ráda, že jsme tam šli.
Všechny se moc opatrujte a dávejte pozor na poklady v bříškách. Zatim papa
Odpovědět To se mi líbí0
.no teda to je dobre stejny TP stejny vek no bomba
ty tak to musela byt alupka kdyz te to bolelo jeste do vecera ja to rikam porad lidi jsou neohleduplni a proto jsem rada ze mam auto....bych nejela MHD ani zadarmo
a taky jdu zitra rano na gyndu a taky jsem zvedava jake budu mit vysledky po antibiotikach... =-O =-O
Odpovědět To se mi líbí0
@Laduska88Jéé, tak to jsme na tom opravdu podobně. Já taky čekám první, termín mám 12.6. a 24let mi bude 26.6.

Já včera dostala v autobuse pěknou pecku do břicha a zrovna tam, kde má malej natlačeny záda. Dost to bolelo, ale když se malý po hodině začal zase hýbat, tak jsem nechtěla plašit a jet do nemocnice, i když mě pořád bolela spodní strana bříška, ale i to přes noc přešlo. Takže taky teď doma ležím a jsem zvědavá, co mi zítra dr. řekne =-O
Odpovědět To se mi líbí0
Kajmi dekuji :)
ano je to moje prvni ditko je mi 24 a mala ma termin 7.6. jestli ty jdes na posledni UZ ve ctvrtek tak to si nejak tak jak ja vid?
no uz se mi to ustalilo ale pro zmenu abych se nemela moc dobre tak mi zacali delat problemy klouby tak doma lezim jak senior a nic nedelam
Odpovědět To se mi líbí0
@Záleská.IAhoj
Laduško, Natálka je moc pěkné jméno a ty se hlavně brzy uzdrav. To je tvoje první mimi?

Nj, máš pravdu, blíží se to až moc rychle, ale já to naštěstí zvládám dobře. Ncítím se ani nějak moc omezena v pohybu, ve spánku, bříško mi netvrdne a ani žádné jiné nepříjemnosti co píší v časopisech a jsem za to moc ráda.

Ivi, tak to teda koukám. To sis teda pěkně užila. Vůůůbec ti nezávidí. Alespoň že malý je v pořádku a krásně prospívá.

Ve čtvrtek jdu na poslední velký UZ, tak se pak ozvu jak to naše mimi roste
Zatím se mějte a hlavně na sebe dávejte pozor
Odpovědět To se mi líbí0
Kajmi ta fotečka je úžasnááá .-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky.

Vítám novou maminku gratuluju k Natálce a máš krásné bříško Laduško .

Omlouvám se,že jsem tak dlouho nepsala,ale to zas bylo něco...
Unás to totiž chřipkou neskončilo...malej prodělal laryngitidu a to opravdu festovní... do nemocnice jsem, ale nejela ... ještě, že mám v nemocnici známe a jeden doktor mi napsal čípky, které zmenšují otok a pofackovala jsem to doma...oni je jiní lékaři nechtějí psát... :-X
no a když už jsme se z toho vyhrabali začal průjem a zvracení :-S ...když už to vypadalo že se vše dá do normálu..byli jsme na ortopedii kde nám řekli že Tadeáškovo x-ka je problém a musíme do ústí pro noční ortézy a stop jakých koliv aktivit ..jsem zvědavá co nám řeknou v ústí dál..objednávat se budeme po velikonocích...
Do toho všeho mi umřela babička a to už mě vážně položilo :'( ...

Ale teď už je líp... srdíčko sice po babičce bude bolet ,ale to chce čas...z nemocí už se lížeme máme jen všichni slabou rýmu...a s tím už se dá.No a s ortézama se budeme muset smířit a najet na trošku jiný režim...

Jinak v pátek jsem ukončila 26tt bříško krásně roste ač te´d zas začolo zlobit tvrdnutí ale to mám z těch nervů .. na kontrole mi malej ukázal pořádně toho pindíka a váží cca 825g... pani dr mi říkala že to bude asi kus chlapa ale ať se nebojím odpovída maximům 25tt...jsem zvědavá jak se nám zakulatí do další návštěvy...
OGTT dopadl na výbornou tak jsem taky ráda...

No tak se holky mějte papa a pohlaďte bříška...Ivča
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj Kajmi nase mala princezna se bude jmenovat Natalka
no co se tyce zdravi tak beru antibiotika protoze mi zacal prosakovat cipek tak to musim vylecit :-/ njn termin se rychle blizi a s nim i komplikace prichazi 10.4. jdu na posledni UZ ve 32tt to jsem zvedava jak mala bude stesnana uz ted mi neda spat co teprve pak
Odpovědět To se mi líbí0
@Laduska88Ahoj Ladusko. Taky pěkný pupík, závidím. Jak se bude princezna jmenovat?

Já teď 3dny musela docházet do nemocnice na kardiologii kvůli hypertenzi Nakonec mi budou jen víc hlídat tlak a štítnou žlázu, protože tam jsou nějaké víchylky, ale na léky to naštěstí ještě není.
Návštěva nemocnice měla ale i kladnou stránku. Když už jsem tam byla, tak jsem si zašla na 3D utz a mám doma několik krásných foteček clamp Je tak strašně nádherný <3 Nemůžu se na něj vynadívat :-[
Jinak zatím nic nového. Jen tomu co malej dělá se nedá říci kopaní, spíš se protahuje a roztahuje
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky devcatka ja mam TP 7.6.2013 :) s manzelem cekame holcicku pro porovnani takhle vypada nas pupik ve 29tt :)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, jak vidím, tak nejsem jediná kdo tu dlouho nepsal...
Včera jsem byla konečně v té poradně. Cukrovka je ok, malýmu se daří dobře a pořád je otočený hlavičkou dolu, akorát ten tlak se pořád nezlepšil, takže se musím zase objednat na tlakovýho Holtra
A chtěla bych se pochlubít... Včera večer malej konečně kopnul i Michala clamp No a když už ho kop, tak samozřejmě pořádně plnou silou, takže jsme z toho měli oba velikou radost

Ivi, máš moc pěkné bříško. Já žádnou fotečku zatím nemám a holý pupík si ani fotit nebudu, protože se mi udělalo hodně strií, i když se mažu i několikrát denně No a co? Už ste všichni zdraví???
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme