Maminka.czDiskuzeMateřská dovolená

Doplňky stravy s hořčíkem

Zdravim maminky, prosim poradte, jsem vecne unavena a ve stresu, nejaky doplnek, co by mi od tento stavu pomohl, dekuji
Celkem 49 odpovědí Zobrazit jako strom
@Kamila A kdes ho koupila, jak se to jmenuje?
Odpovědět To se mi líbí0
Já si koupila magnésium přímo z mořské vody
Odpovědět To se mi líbí0
vždyť stačí obyčejný hořčík samotný, nemusí to být nějaký přípravek, co jej obsahuje, stejně je to lepší samotný nebo v kombinaci s něčím, třeba se zinkem to mi pomohlo po porodu hodně
Odpovědět To se mi líbí0
Únavu a stres může způsobovat nedostatek hořčíku. Hořčík je totiž v těle přítomen u většiny fyzických i duševních procesů, a tak jeho nedostatek oslabuje tělo i ducha. V dnešní hektické době každý druhý doporučí "zobat" nějaké hořčíkové tablety, které do těla sice nějaký ten minerál dostanou, ale vlastně jen tlumí následky hektického životního stylu. Stejně tak spreje, které se aplikují přímo na kůži. Vstřebávání kůží sice méně zatěžuje tělo, protože se hořčík dostává do oběhu přímo a nemusí procházet trávením, ale zase je to jenom taková náplast, která neřeší příčinu, jen snižuje následky.Za sebe doporučuji epsomskou sůl, které se říká i "hořká" podle vysokého obsahu hořčíku. Nejlepší je se v soli vykoupat, většinou stačí jen krátká koupel do patnácti minut. Ale když nemáte vanu, je fajn si i jen tak namočit na deset minut nohy do škopku s touhle solí. Taková koupel má totiž trojí účinek - jednak doplňuje hořčík, člověka to donutí na chvilku "vypnout" a nehonit se a ještě pokud to budete dělat pravidelně - stačí i jednou týdně, tak si už vytvoříte zvyk, že někdy odpočíváte a tělo vydrží víc, protože ví, že ten pravidelný odpočinek přijde.Zkuste to. :)
Odpovědět To se mi líbí1
zdravím, ráda pomůžu mám takový tip a je osvědčený. Před lety jsem trpěla na křeče a únavu neskutečnou opravdu jsem kvůli tomu skončila i v práci . Doktoři mi předepisovali hořčík v tabletách no bída.. nic to neudělalo a navíc, když jsem hledala podrobněji, tak všude psali, že polovina těch hodnot v tabletách skončí no vy víte kde.. Nejvíc se mi za poslední půlrok osvědčil Hořčíkový olej, dávám si ho někdy na ruce a někdy za koleno a musím uznat okamžitý nástup a za tu cenu a ty hodnoty. nemůžu si vynachválit.. tleskání tleskání
Odpovědět To se mi líbí0
@Januška A jaký hořčík používáte? Od jaké značky?
Odpovědět To se mi líbí0
@Hanka Na křece je výborný hořčík, bud v tabletach nebo jako šumák. :)
Odpovědět To se mi líbí0
Magnesium (Hořčík) 250mg 180 tablet za 4.73 dolaru = 118Kč na Amazonu.comV Americe je všechno drahé.
Odpovědět To se mi líbí1
@Lída 375 mg hořčíku je dávka příliš vysoká a tedy škodlivá. V krajních mezích povede k těžkým ztrátám na zdraví a ve vysokých dávkách i ke spolehlivé smrti.No nekupte to.
Odpovědět To se mi líbí0
@Lenka mléko pokud ho seženete i v Čechách. Ale i sýry dělané z mléka. Tedy po celém světě a v Čechách při troše štěstí taky. Vápník pro děti obsahuje kdeco. Vitamín D mám ze slunička denně zde na Floridě a netřeba brát na to chemii. Ostatně přebytek vitamínů nemá až tak škodlivé účinky protože je prostě vyčůráte. Vím, v Čechách platí že čím víc, tím líp, a také než navštívit lékaře který studoval léta, to raději bábu kořenářku nebo rovnou léčitele. Každý je zdravý podle toho, jak se svým tělem zachází. O moje tělo se stará jednou za 6 měsíců lékař po rozboru krve.
Odpovědět To se mi líbí0
=Unavu rozhodně nehledejte v minerálech či jiných tabletách ale v osobním životním stylu, stravě a nápojích.Jinak ovšem chápu proč mají babky kořenářky, léčitelé a jiní podvodníci v Čechách zlaté časy.Lékaři ale i jiný zdravotní personál ne že není na světové úrovni ale doslova na nulové, (po mých zkušenostech a porovnávání s péčí zde v USA) a lékař u vás se ani nenamáhá vám jakkoliv pomoci. Hořčík (Magnesium) obsahuje celí řada ovoce, Dávkování do 350mg je v pohodě pro většinu dospělých. Větší dávky jsou nebezpečné a mohou způsobit řsdu potíží. Jednak se magnesium ukládá v těle, jedna může způsobit nepravidelný tep (puls) příliš nízký tlak krve, což je velmi nebezpečné a ztrátu orientace, zpomalení dýchání, bezvědomí a smrt.Tedy maličkosti které se nesmí dostat na českou veřejnost. Ta smí vidět jen ty kladné výsledky testů. Když ne jinak, tedy rozhoduje ynteligence národa a tu my v zahraničí známe. Někdy je jen k zasmání, někdy bohužel.....Tady se pokouší cosi špatného napravit "Doktor Martin", ale jistě že zbytečně.
Odpovědět To se mi líbí1
@renča Pro Vás jako sportovce bych se spíše zaměřila na odkyselení organismu. Při sportu se v těle vylučuje kys. mléčná a pokud se v těle nahromadí má za následek spoustu zdravotních problémů a prvními příznaky jsou bolesti kloubů a únava.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, chci se zeptat nejaky poradny vyrobek na to kdyz cvicim abych mohla doplnit bilkovinu ? :) chodim cvicit a chtela bych nejak rychle po cviceni doplnit %bilkovin v tele diky. :)
Odpovědět To se mi líbí0
Maminky náhodou něco co obsahuje vitamín D a vápník pro děti a zároveň to dobře chutná znáte? Marťánky nechcee, těm nevěřím.
Odpovědět To se mi líbí0
Jediné doplňky co jím jsou nějaké vitamíny hlavně na klouby, mam je po sportu hodně opotřebene.
Odpovědět To se mi líbí1
@Hanka mě v lékárně doporučili mgb, pomohl mi perfektně, určitě vyzkoušejte ;)
Odpovědět To se mi líbí1
@Inka super, tak díky za tip, pozeptám se na něj v lékárně a uvidím, co mi k tomu řeknou
Odpovědět To se mi líbí0
@Bětka taky jsem ho brala a proti křečím je fakt dobrý, budily mě v noci ze spaní,a le potomhle to přestalo
Odpovědět To se mi líbí0
@Hanka já mám doma Magnesium B-Komplex Glenmark a proti křečím je fkt dobrý, obsahuje hořčík, který je na ně dobrý
Odpovědět To se mi líbí0
zdravím, poslední dobou trpím křečemi, máte někdo zkušenost s doplněk stravy, který by mi mohl pomoci s tímto problémem?
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme