Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Dubnátka 2013

Ahojky,zdravím budoucí maminky které právě zjistili že čekají miminko a narodí se jim někdy v dubnu
Celkem 120 odpovědí Zobrazit jako strom
@Gabča25 já nevím kam mě bude doktorka posílat, ona má totiž UZ v ordinaci a vždy ho měří atd... tak možná mě čeká ještě nějaký speciál:) a už víš co to bude?
Odpovědět To se mi líbí0
Odpovědět To se mi líbí0
Poslední fotečka našeho skřítka
Odpovědět To se mi líbí0
No ten můj byl už na genetice a na ty velký UZ jsem ho s sebou taky brala. I sestřička mi řikala, že si sebou příště můžu někoho vzít. Oni to dítko budou měřit a počítat váhu tak se muže dívat. Normálně se mnou taky nechodí, to je jenom hop hop a je to.
Odpovědět To se mi líbí0
@Gabča25 ahojky to můžu vzít manžela na uz?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, vítám nové těhulky. Leni, mít strach je úplně normální, ale neboj všechno zvládneš. Já jsem měla ve čtvrtek další kontrolu a vše je v pohode. 1.11. mě čeká velký UZ ve 20. týdnu - už se těším až zase skřítka uvidí manžel a poprvé i Tomík. Už se na mimčo moc těší.
Odpovědět To se mi líbí0
@Barnis Ahojky, Jsem tu taky nová jmenuji se Lucka a termín porodu mám 5.4. utíká to pěkně rychle
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky. Můžu k vám na kus řeči? Jmenuji se Lenka,čekám první miminko. Jsem v 15tt,termín mám 3.4. a už teď mám hrozný strach.
Odpovědět To se mi líbí0
@Gabča25 Ahoj Gabčo, no já jsem taky byla nemocná teď v těhotenství, asi 14 dní jsem byla úplně ochromená nějakým zánětem dutin. Musela jsem to vyležet. Teď musim chodit do práce, takže musim být v pohodě, i když trochu se bojim, protože je teď takové období, kdy skoro na každého něco leze. Já bych to měla do Krče i k Apolináři asi tak stejně daleko, ale rozhodla jsem se pro Apolináře, uvidíme, jestli tam budou mít místo. Nevim jak je to s těmi registracemi, jestli když je velký zájem, tak všem nevyhoví... to zjistim. Ale porodnice blízko se určitě hodí:o)
Odpovědět To se mi líbí0
@regy Ahojky, no my pořád tajíme, s rodičema se vídáme jednou za čas o víkendu, protože bydlí jinde, ale tůhle jsme tam byli a dala jsem si maličkou skleničku vína, ale to snad nebylo ani deci, jsem to svedla na to, že si jen cucnu, protože musím další den řídit. Mám už za sebou i jednu špatnou zkušenost (spontánní potrat), takže i proto čekáme. A máme víc důvodů to zatím neřikat, takže nechvátáme.
Odpovědět To se mi líbí0
@lenu24 Čauky, říkala..u prvního jsme to drželi v tajnosti asi do toho 10 - 11 týdne, ale teď by mi to už nevyšlo..většinou u rodičů padne sklenička vína a jak se z toho pořád vymlouvat, takže teď jsme to říkali tak v 8. týdnu..tak snad vše dopadne v pohodě
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Leni, já jsem myslela, spíš jestli se vejdu datumově. Jestli neporodim už v březnu. Necháme se překvapit. S malým mi to vyšlo přesně podle datumu genetiky. Unavená jsem občas ještě dnes. S tim malým raráškem se moc odpočívat nedá. Hlavně na mě zase něco leze. To už je potřetí, co jsem těhule. Snad to nebude tak hrozný. Jinak rodit budu jako minule v Krči, už jsem tam i registrovaná. Máme to tam docela blízko. Což se určitě hodí.
Odpovědět To se mi líbí0
@Gabča25 ahojky Gabčo, tovíš že vejdeš, tady je místa, vejde se sem ještě spoustu maminek i s pupíčky :o) Tak to jsi o pár týdnů dále než já. Mě vychází na 15. týden další kontrola a ultrazvuk, tak snad bude do té doby všechno v pořádku a už se taky těšim, až prcka znovu uvidim. Byla jsem na kontrole v pátek minulý týden a viděla jak se miminko hýbe a dostala krásnou fotku z utz. Prcek tam už vypadá tak dospěle, jako velké mimino :o) A má už 4,29 cm a teď už pár dalších milimetrů, co vyrostl přes víkend:o) Akorát jsem dneska zase nějaká unavená, sotva jsem došla z práce a musela jsem si hned lehnout. Myslela jsem, že už se ta únava tak projevovat nebude, když končím 1. trimestr, ale občas mě to přepadne, stejně jako občasná nevolnost, hlavně cestou autobusem z práce, to vystupuju skoro pravidelně o několik zastávek dřív a musím to vydýchat, neb se mi zvedá :-$ :o) A Gabčo, máš už vybranou porodnici? Já jsem taky z Prahy a uvažuji o Apolináři. Musí se tam registrovat elektronicky. Asi do toho půjdu. A kam ty? Nebo kde jsi rodila předtím? mějte se tu hezky a pište:o) Lenka
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, taky bych se ráda přidala. Snad se k vám vejdu. Dneska jsem 15+0 podle UZ a termín bych měla mít 1.4. (občas mi to vychází i na 3.4.) tak jsem zvědavá. Je mi 27 let a doma máme Tomáška 27. měsíců a bydlím v Praze. Jinak se nám obě dítka povedla taky napoprvé. Ve čtvrtek jdu zase k dr, tak se těším, jak nám prcek roste.
Odpovědět To se mi líbí0
@regy Ahoj, vítej tu mezi námi. Teď se to tady s diskutováním nějak zaseklo, ale snad se to zase pohne :o)) Já jsem Lentilinka viz níže, akorát jsem zapomněla minulé heslo, tak jsem se přihlásila pod jiným jménem. Já mám nakonec termín podle UZ 24.3. Jsem teď 11+5 tt. Zatím ještě o mimču kromě přítele nikdo neví, chceme to ještě tak měsíc neříkat, protože to jdu na nějaké ty genetické testy, tak až potom. Vidět na mě zatím nic neni. A co ty Regy, už jsi o těhu řekla rodině, přátelům? Taky se měj hezky, papa
Odpovědět To se mi líbí0
Čauky lidičky. Dneska jsem narazila na vaší diskuzi a ráda bych se k vám přidala, jestli teda nevadí. My čekáme prďocha 9. dubna, ale říkala jsem si, že by nebylo špatné mít dítko na apríla, tak uvidíme - u prvního mi to vyšlo jak jsem si řekla na začátku těhotenství, tak třeba to vyjde zase . Jinak je mi 25. let, jsem z Ostravy a máme doma už synátora, které mu je 21. měsíců. Mějte se krásně, užívejte si to a brzy pa
Odpovědět To se mi líbí0
@Lentilinka Ahoj dubnové těhulky, tak co je u vás nového? Já jsem měla dnes odlétat na dovču, gynekoložka mi to dovolila a tudíž mělo být vše v pohodě, bohužel jsem před 2 dny nastydla a vypadá to na nějakou angínu: bolest v krku, hlavy, zvýšená teplota, rýma a ucpaný nos a taková celková malátnost. Tak jsem tedy byla nucena dovči se vzdát a ležim v posteli a čajíkuju. Chtěla jsem se zeptat, byla jste některá takhle někdy v prvním trimestru nemocná a užívala nějaké léky? Já jsem si koupila na bolest v krku nějaké cucací tabletky, které mohou i těhotné, a včera večer jsem si vzala půlku paralenu, protože jsem měla teplotu kolem 37,5. Nevím, jestli jsem to udělala dobře, ale někde jsem slyšela, že pro mimi je lepší trochu paralenu, než teplota. K lékaři bych šla v pondělí, pokud by se mi to nějak nezlepšilo, jinak budu ležet a hodně pít.Stejně by mi asi nic moc nedal, když jsem těhu. Tak snad to přejde. Přeji Vám všem hezký víkend.
Odpovědět To se mi líbí0
@michaela S těma nevolnostma to taky nemam tak strašný, vždycky se mi udělá špatně :-$ když se včas nenajím a začnu pociťovat hlad. Takže pořád teď něco baštim, hodně mam chuť na ovoce - banány, jablka, broskve... a třeba nemam ani tak chuť na sladký jako dřív, je to asi nastavené tak, že si tělo samo řekne, co potřebuje. My už máme taky jednu dovču za sebou, takže i kdybychom nejeli, o nic bych nepřišla, ale chtěli jsme si ještě letos trošku užít, než právě přijde to miminko a ještě se vyrelaxovat před zimou. Jsem rozhodnutá, pokud to dr. schválí, jet. Určitě bych nejela někam do Egypta a podobně, tam mě to ani neláká, ale Řecko s CK na týden do pohodlného hotelu, navíc ještě destinace kde už jsem jednou byla a trochu už to tam znam... když bude vše v pořádku, tak pojedem. No s prací to mam teď trochu složitější, bohužel tím, jak jsme nevěřili, že miminko bude tak rychle, tak jsme se akorát nedávno přestěhovali na druhý konec republiky, v práci jsem musela dát výpověď a hledám teď novou práci. Takže doufam, že mi rychle nevyroste bříško, protože potřebuju pár měsíců být v utajení :o) potřebuju si ještě něco odpracovat, a navíc doma bych se asi zbláznila být odteď až do třeba 3 let dítěte. Mám na příští týden domluvené pohovory, tak uvidíme. A co ty, ty pracuješ? taky přeji hezký víkend :o)
Odpovědět To se mi líbí0
Mě to podle PM vychází asi na 10 tt ale podle utz je to mín,takže přesně se to dozvím asi později Taky se ráda někdy válím hlavně po obědě ,ale je fakt že já sem uplně v pohodě žádný nevolnosti nebo něco takovýho já vůbec neznám a sem za to ráda,lituju ty holky co jim je fakt blbě a zvrací třeba 3x denně. Já vlastně ani nevím že sem těhotná co se týká různých problémů.Dovolenou ti závidím hned bych jela zase někam,ale my už to máme za sebou. Já si myslím ,že by to vadit nemělo,si teprve na začátku,já jsem byla třeba nedávno na horských drahách v zábavním parku a v pohodě ani blbě mi nebylo,spíš sem si to užívala Ale to záleží na tobě jak se rozhodneš a jestli ti to dr dovolí.
A co ty chodíš normálně do práce nebo si doma,nebo snad ještě studuješ?
Jinak přeji hezký víkend a měj se.
Odpovědět To se mi líbí0
@michaela No taky nás to překvapilo, že se to povedlo takhle rychle :o) A v kolikátém ty jsi týdnu, Mishutko? Že ti únava ustupuje... mě teda taky ustoupila, ale pořád jsem taková hrozně líná něco dělat, nejraděj se válim v posteli. Když něco dělam, tak mi to po krátký době unaví a musim si odpočinout. A taky občas ty nevolnosti, ale naštěstí zatim nezvracim, tak snad to tak vydrží. Když někde čtu, že někdoo zvrací několikrát denně, tak si řikam, že jsem na tom ještě hodně dobře. No není to nemoc a těch pár nepříjemností se musí vydržet Já jdu na kontrolu v pondělí, mimo jiné kvůli tomu, jestli mi doktorka dovolí jet do Řecka, protože tam máme už od února zaplacenou dovču... a já pořád nad tím váhám, jet - nejet... někdo říká, že tlaky v letadle nemají na těhotenství dobrý vliv, zvláš´t takhle v začátku, jinde zase slyšim, že to nevadí a že dovča prospěje..... jen se bojim případných komplikací, které ovšem můžou nastat i doma. Takže počkam do pondělí, když doktorka bude mít nějakou pochybnost, tak budu doma. Je to těžké rozhodování, na jednu stranu je mi dobře a cítim, že by mi to prospělo, na druhou mam obavy o miminko, abych mu neublížila, i když bych na sebe dávala velký pozor. Co myslíte holky? Jinak průkazku ještě nemam, asi mi jí dr. dá až později, když všechno bude dobré. Přeji Mishutko, ať na kontrole vše dobře dopadne, já dám taky vědět, jak jsem v pondělí dopadla. Ahoj, L.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme