Dudlík - odnaučování

Zpět na hlavní stránku diskuzí vbrisudova | 18. 10. 2011 8:58
Maminky a jak jste své ratolesti odnaučili/odnaučujete od dudlíku?Verunka má 11 měsíců a na spinkání je to jediná naše záchrana aby usla v klidu...ale přes den ji ho nedávám (o to je ji asi vzácnější a spinkáni) ale už teĎ se děsím toho až dudlík nebude to si myslím trochu užijeme křiku ... podělte se zkušenostma..:)
Celkem 5 odpovědí Řazení příspěvků jako dřív
Marci | 9. 11. 2011 8:24
Veroniko, jsem na tom stejně, Matýsek má dudla jen na spaní, ale bez něj neusne ani náhodou :( Nahradit hračkou se mi to nepodařilo :( Ke všemu si začal cucat prstíky :( Chci ho zkusit dát čertíkům, tak uvidíme. Kamarádka mi poradila, že u nich pomohlo postupné odstřihování, první večer jen špičku, další kousek víc až nakonec nebylo do dumlat a malá měla v ruce jen ten zbyteka po pár dnech ho ani do ruky nechtěla. Nejspíš to vyzkoušíme když neprojdou ti čerti...I když malý moc dobře ví, že nemáme jen jeden :(
salieli | 30. 10. 2011 9:21
Ahojky, Michallka s Vláďou cumlík nikdy nechtěli, až naše třetí princezna. S odnaučováním nemám vlastní zkušenosti, ale matně si pamatuji, že moje máma mé sestře (jsem o 8let starší) řekla, že cumlík vyhodila a nové už nedělají. Sice sestra kousala hračky a cumlala vše možné, ale do měsíce se od cumlíku odnaučila.
petra beranova | 27. 10. 2011 8:23
Ahoj,naší Terce je 19měsíců a dudlíček má pořád...přes den se jí ho snažím sebrat ale stejně když ho uvidí tak ho musí mít,takže ho musím schovávat někam kde ho nevidí,a na spaní ho mít musí,sice už několikrát bez něj usnula ale stejně se pak probudila a chtěla ho... Přes den ho chceme uplně vysadit tak kolem druhého roku(po zimě),ale na noc jí ho nechám když bude chtít
Eva P. | 25. 10. 2011 15:51
Naše Luci má 15 měsíců a stejně jako vaše děti (ahoj Markétko ) má dudlík jen na spaní. Přes den, když ho uvidí, tak ho samozřejmě chce, ale není problém jí ho po chvíli sebrat. Když někam jdeme, jedeme apod., tak jí ho nedávám. Zatím si nedovedu představit, že by ho neměla. Moje starší holčička se dudlíku definitivně zbavila asi v roce a třičtvrtě, a to tak, že jsme ho při večerním usínání nahradili plyšovými hračkami. Jednoho večera jsme odněkud jeli a ona usnula v autě bez dudlíku a s plyšovým medvídkem. Doma jsem ji předělala do postýlky a spala dál. Druhý den jsem jí místo dudlíku dala do postýlky onoho medvídka, chvilku si s ním hrála a pak usnula. Na dudlík už si ani nevzpomněla. Bylo to úplně v pohodě a žádný křik se nekonal. Potom chtěla spávat se všemi možnými hračkami, takže se to pořád střídalo. Ale s oním medvídkem chodí, hraje si a spí ještě teď (v prosinci bude mít 4 roky). Snad se dudlíku takto snadno zbavíme i u mladší holčičky.
Markéta81 | 18. 10. 2011 16:52
Ahoj našemu Adámkovi je 17 měsíců a dudlík máme také stále na spaní, přes den pokud ho nikde nenajde a že je to šibal a ví kde jsou tak je to v pohodě, jen na návštěvách když vidí duldík u někho jinoho tak je to horší. Přes den na spaní se nám už také daří bez dudlu ale večer zatím ne, když bez něj usne tak se v noci vzbudí a brečí a bez něj znovu nezabere. Zatím to nehrotím, ale jak já říkám mojí blbostí se dudlíků asi zbavíme každou chvíli někde nějaký ztratíme.
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Jestli máte v posledních dnech nějaký dobrý důvod se nesnášet, není nejlepším řešením se sama v sobě přehnaně drásat. Namísto toho si…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci