Maminka.czDiskuze

Hlídání dětí

BohunkaM 23. 7. 2013 18:26:30
Ahoj chtěla bych se poděli o svoje zkušenosti - z obou stran. Asi před 7 lety jsem dělala chůvu pro jednu agenturu v Praze - podotýkám že poté co jsem viděla jejich praktiky bych nikdy nedala dítě chůvě z agentury. Byla jsem přijata na základě toho, že jsem se ozvala na inzerát na jobs.cz. Pouze jsem absolvovala asi 10 min pohovor, kde jsem si mohla vymyslet co jsem chtěla. Stačilo jim číslo tak si zavolali pro ověření (dávala jsem zaměstnavatele bývalého). Ale vpodstatě bych asi mohla dát telefon na kamarádku....Pak chtěli abych absolvovala jejich kurz první pomoci za 1200 což jsem jim řekla že na to nemám, tak prý stačí že si ho udělám v budoucnu. Rodiče za zprostředkování platili 28 000, 150 platili na hodinu a já měla cca 80 hrubého. Domnívám se, že takto to probíhá ve většině podobných agentur, chůvy jsou najaté studentky přes internet a nikdo moc nezkoumá co a jak.....Neříkám, že je to tak úplně všude, ale to je moje zkušenost. Co se týče hlídání taky jsem měla období kdy jsem toužila po někom kdo by mi na chviíli pohlídal, bohužel nikoho kromě manžela nemám - myšleno prarodiče. Pokud to máte stejně - tak vydržte. Ono je to téžké, řešila jsem to tak že hlídal manžel a občas jsem si zašla někam s kamarádkou a s manželem jsme si holt romantiku odpustili :) Dnes jsou malému dva a půl, chodí do školičky od dvou na 3 dopoledne takže si konečně můžu zajít po nákupech nebo k lékaři apod. Jsem ráda, že jsem odolala všem těm inzerátům na hlídání - opravdu je to nejisté od toho že se dítěti něco stane až po to, že nevíte koho si pouštíte do bytu!!
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Diskuze

Doporučujeme