Maminka.czDiskuze

Hyperaktivita, jak jí zvládáte, rodičové ?

Bren 9. 11. 2009 21:34:29
Ahoj holky, tak to vypadá, že Hvězdíci fakt zabírají, dcerka je bere už třetí týden a nějak jí to víc pálí. A vydrží delší dobu být soustředěná. Moc jsem tomu nevěřila, ale něco na tom fakt bude. Teď je nemocná, budeme tento týden doma, tak budu mít ještě víc času na její vzdělávání, tak doufám, že pokročíme. Začali brát vzory podstatných jmen, tomu rozumí, v matice sčítají a odčítají do 10 000, to také umí, angličtina úplně v pohodě, vlastivěda a přírodověda neustálá katastrofa balancující na pokraji čtverky a pětky. Takže žádná disleksie, disgrafie ani diskalkulie, ona se nedokáže naučit prostě souvislý text, neumí si zapamatovat nic z toho, co si přečte, ale nejedná se o špatné čtení s porozuměním, když si přečte pohádku, ví o čem to je, to je příběh. Má-li se ale naučit např. kraje České republiky, nebo roztřídit rostliny na polích do okopanin, obilnin, olejnin, jetelovin atd., tak je zle. Co je toto za porucha . No a ještě ta špatná paměť. Dnes jsem jí trénovala kouzly s kartami, znám pár kouzel (mysli si kartu, nebo jí vytáhni a pak ji vrať do balíku, já ti řeknu, která to je) a ona není schopná si zapamatovat tu kartu. Ona ví, že je to třeba srdcová osmička, po cca půlminutě si už pamatuje jen tu červenou barvu a osmičku a po minutě jen to, že to byla karta červená. Občas se jí podařilo si to zapamatovat, ale většinou si to musela napsat. Otázka zní, jestli mám tohle nějak řešit...a stále více se přikláním k tomu, že ani ne. Jo, cvičit paměť, ano, to budeme pořád. Ale asi se na tu poradnu, nebo psychologa, či psychiatra, či koho, vykašlu. Učitelka s ní zásadní problém nemá (jak sama řekla - no, není to žádný Einstein, ale je snaživá ), takže budu v klidu. A také částečně díky vám, je to fajn, mít si s kým popovídat.
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Diskuze

Doporučujeme