Maminka.czDiskuze

Hyperaktivita, jak jí zvládáte, rodičové ?

Bren 12. 11. 2009 21:37:40
Janiko, ty máš zlatého kluka, víš to vůbec ? Ale víš... Toto u nás nefunguje, neustále se snažím jí dávat příklady, hrajeme si doma na školu ale funguje to jen do první chyby - jakmile řeknu, podívej, tady jsi udělala chybu...je konec, sešit i pero letí do kouta, dcerka řve, že se na všechno vykašle, že stejně jí to nejde atd...a i po dvouhodinovém trápení se školou, kdy usíná na židli a na všechno mi už kašle...tak když toho necháme, do pěti minut je zase na nohách, dělá kolečka v kuchyni, kotrmelce v obýváku a když se jí snažím uklidnit, sedí, ale u toho houpe nohama, rukama, nebo aspoň zpívá a kroutí hlavou. Usíná tak kolem půl jedenácté, budí se každé ráno v půl šesté až v šest, i v sobotu a neděli. Doktorka mi už dávno řekla, že prostě nepotřebuje odpočívat, že jí to stačí...a že se to časem upraví. Možná... Ano, stává se, že někdy i sama chce dát nějaké příklady, ale nedejbůh, aby udělala chybu, je konec. No ale přece nemůžu chyby ignorovat a říkat jí, že je vše ok, nebo to tak mám dělat, aby počítala dál ? Asi blbost... Jagi, tohle zatím neznám, ale myslím si, že i s naší malou bude puberta dost práskat, má k tomu všechny dispozice. Jediné pozitivní je, že se hodně učím tolerovat jí už teď, a už jsem se toho hodně naučila, horší je to u mého manžela, ten se snaží po ní často jen řvát a říká něco jako - co to je za děcko, když řeknu, ať si sedne, tak má sedět, proč se nejde učit, já v jejím věku jsem se učil sám, nikdo mě nevodil za ručičku a takové žvásty. Jdu na něho jemně a přesvědčuji ho, že naše dítě je orïginál a je nutné to chápat a snažit se porozumět a ty jeho příkazy stejně nic neřeší. Uvidíme, snad se taky trochu uklidní. Tobě, Jagi, držím moc palce, ale jsi správná matka, ty to zvládneš. Kéž bych byla taky taková.
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Diskuze

Doporučujeme