Hysterické záchvaty před spanim

Zpět na hlavní stránku diskuzí Veronika0904 | 6. 11. 2010 19:22
Mé dceři je 19 měsíců, vždycky v noci celkem dobře spala občas se budila když jí rostly zoubky nebo večer delší dobu usínala. Ale žádný větší problém s ní nebyl. Až teď posledních pár dní mi večer nechce usnout, začne plakal pochvíli dostane hysterický záchvat, křičí, vzteká se, skáče vzteky v postýlce, lomcuje s postýlkou pak se začne kuckat a dávit a dvakrát se už stalo, že se poté i poblinkala. Zatim jsem to řešila tak, že jsem jí nechala v postýlce nějakou dobu zda se neuklidní to nepomohlo tak jsem jí vyndala z postýlky a vzala si ji do obýváku chovala jí pak jí zkusila dát znova do postýlky a následovala ta samá reakce nakonec pomohlo až když jsem jí chovala a ona mi usnula v náručí. Někdo mi radí studenou sprchu, ale to mi přijde moc drastické. Může mi některá z maminek poradit zda zažívala s prckem to samé a jak na to reagovala a zda to pomohlo. Moc děkuji.
Celkem 5 odpovědí Řazení příspěvků jako dřív
walla | 12. 11. 2010 22:38
@gabi79 Tak to teda nevím,protože já malou dávám od 14 měsíce spát samotnou.Vždy jí udělám mlíčko,položím do postýlky...Pak jak ho dopije,tak mě zavolá a já jen vyměním flašku za dudlík.Vezme si plyšáka a je klid za 5 minut.Žádný řev,prostě usne sama a spí i 2 hodinky.
marcela | 9. 11. 2010 17:28
Ahoj tak já mám 19.měsíčního kluka a musím říct , že co se týká spinkání žádný problém nemáme a to už dva měsíce spinká sám s dcerou v dětském pokoji a ve velké posteli Tak vám všem držím palečky at vaše mimi chodí spinkat bez pláče
gabi79 | 7. 11. 2010 21:47
Ahoj, naší malé je také 19 měsíců a mívá podobné záchvaty. Když se probudí, tak vyžaduje, aby s ní maminka zase usnula. Večer usíná s manželem celkem bez problémů, ale sama nechce. U doktorky mi bylo řečeno, že takové chování k tomuto věku prostě patří. Ptala jsem se i dalších maminek, mají stejnou zkušenost. Jedna mi řekla, že její dcera kolem 21. měsíce přestala. Dokonce i pochopila, když jí maminka vysvětlila, že bude spinkat sama. Prý to bylo úplně bez breku. Takže já čekám, kdy taková doba přijde. Zatím to zkouším každé poledne, kdy dávám malou spát a samozřejmě si musím lehnout s ní.
Very | 7. 11. 2010 21:06
Ahoj ahoj. Zkus co už psala kuzlej.........třeba se jí večer nechce spat.........(nevím jak spí přes den ) .....a tu studenou sprchu teda fakt ne...to bych neudělala ani já........ale není špatné namočit látkový kapesník nebo utěrku dovody......a když bude malá zuřit a byt hysterická, přetří jí pusu, oči, tvářičky......třeba ji to trochu zklidní....... rozhodně to není drastické jako ta studená sprcha.......a mělo by to trošku uklidnit, aby se jí z toho řevu i něco nestalo . No.....přeju ať brzo nastane změna, a zas je všechno v pohodě.
kuzlej | 7. 11. 2010 15:45
Těžko říct, třeba se jí prostě nechce spát, zkuste jí nedávat spát přes den nebo posuňte dosavadní dobu ukládání třeba o hodinu. Nezažila poslední dobou něco stresujícího, třeba se i bojí usnout? Zkuste ji před spaním pořádně unavit. Spoustu dětí to tak má, když se učí něco nového (sedět, chodit, mluvit atd.) a ještě to nerozdýchaly. Při uložení do postýlky s ní chvilku zůstaňte. No, je mi jasné, že jste zkoušela asi všechno Opravdu tuhle etapu mají skoro všechny děti, přesný recepr ale asi není.
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Jak je to dlouho, co jste se někde pořádně „vyblbla“? Jestli máte v rodině nějaké předškolní robátko, půjčte si ho na odpoledne a…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci