Jak to zvládnout s více dětmi?

Zpět na hlavní stránku diskuzí mikajutka | 20. 12. 2009 20:07
Ahoj,jsem od Zlína,je mi 27. A mám 3 opravdu neposedná dítka.Nejstarší kluk má 3,5roku,holčička 1,5roku a nejmladší synek má 2,5měs.Letos je to fakt záhul,ale už jsem si i stím malým vytvořila určitý režim jak to vše zvládnout,tak je to už fajn.Jen Janičku musím neustále hlídat,aby malému neublížila,je děsně divoká.Je tu nějaká maminka s více dětmi a jak to vše zvládáte,pomáhá i rodina?
Celkem 7 odpovědí Řazení příspěvků jako dřív
| 14. 2. 2010 19:54
Bren, zkusila jste pedagogicko-psychologickou poradnu s vaší holčičkou? Věřím, že by vám poradili. Nic na dětech nebývá jen tak samo sebou. Zkuste jí rozumě pomoci. Myslím, že takhle to pro vás všechny musí být velice náročné. A mezi námi - pěkné známky nejsou ještě zárukou kvality člověka jako takového... Mějte pěkný den.
Snoopynka | 10. 2. 2010 8:20
Ahojky je mi letos 26.let a mám tři dětičky kluky Jiříkovi budou letos 4.roky je to náš malý poděs a ted mám dvojčátka kluky 3.měsíce a ypadá to,že budou také dost divoký <3
Bren | 27. 1. 2010 19:55
@Jarka Belanova Ahojky, díky, ale v tomto problém není, dcerka se moc těší na mimi a všechno se mnou prožívá a už se těší jak bude pomáhat. Vždy se dokázala postarat o menší děti, přímo jí to přitahuje a kašle na vše ostatní, když je kolem malé dítě, hned se o něho stará jako maminka. Problém je se školou, každý den se s ní musím učit, nedokáže se učit sama, nerozumí tomu, co čte, musím jí to vše podat vlastními slovy a urputně jí to učit, strávíme kolikrát celé odpoledne až do večera učením, aby dostala s testu aspoň trojku...tak toto zvládat nebudu, když budu mít druhé, nikdo jiný se s ní takto učit nebude, tak se bojím, abychom pár tříd neopakovaly. Její paměť je nanic, pořád musíme zjišťovat, co má na úlohu, není pomalu dne, aby něco nezapoměla - buď doma, nebo ve škole. Není samostatná, musí se pořád po ní kontrolovat, jestli zavřela ledničku, jestli zamkla dveře, nic jí nestačí říct jednou, ale nejméně pětkrát, pokud chceme, aby si to zapamatovala. Je to velmi problematické dítě a jak nebudu mít na ni tolik potřebný čas, nevím, jak to dopadne. Kéž by to byly plané obavy.
Jarka Belanova | 21. 1. 2010 14:41
Bren, urychlene koupit knizku Respektovat a byt respektovan))) Neboj, mozna te mala prekvapi, kdyz ji zacnes ukolovat s prebalovanim, priprava lahviček. Mame stejne velkej rozdil mala byla 8let sama zvykla na pozornost ze vsech stran a jejda. Ted je uzasna, ale musis ji dat znat že je taky dulezita) pomoc pri koupani, prebalovani, staci že jen ji pozadat jestli muže mimino natrit, osusit atd.....Nejdriv možna bude delat ofuky ale nech ji cestu otevrenou, t.j. zadne prikazy ale lehce naznaky co tak skusit tohle a tamto))
Natulinka | 18. 1. 2010 10:42
Ahojky, já mám zatím jedno dítko, ale v bříšku si nosím další dvě. Je to zatím pohodička. Občas mám sice obavy jestli to zvládnu, ale potom mě jedno z těch dvou kopne a já hned vím, že obavy mám zahodit a jen se těšit. Prví dítko (holčička) je neskutečný andílek takže tady by neměl být problém. Akorát mi vadí, že žiju napůl v ČR a napůl v Německu. Pochybuju, že se mi bude chtít s miminky stále jezdit tam a sem. Tak si užívejte ratolestí a hlavně žádný stres
Bren | 30. 12. 2009 15:27
No holky, já to zvládat asi nebudu. Mám devítiletou holku, totálně nevzdělavatelnou, neschopnou, línou a nešikovnou, můžeme se všichni potrhat péčí o ní, zvysoka nám na to kašle. A do toho se mi má v březnu narodit druhé dítě, už teď vidím ty hrůzy, jak se budu s holkou několik hodin denně učit, kde vemu energii a čas na to, aby vůbec procházela školou, když budu mít doma malé děťátko, už teď mám z toho hrůzu, že jsem si vůbec druhé pořizovala... Teď si asi řeknete, že jsem úplně pitomá a budete mít pravdu...ale mám právě krizi.
Vanesa | 29. 12. 2009 12:19
Ahojky.Jsem tu nová na těchto stránkách,tak doufám,že mě mezi sebe přijmete.Mě je 20 a mám 2 děti.První jsem měla v 19 letech.Holčičku Vanesku.Letos 7.prosince jí byl rok a zrovna na její narozeniny se mi narodilo druhé miminko.Kluk Tobiášek.Takže budou mít narozeniny ve stejný den.A to se měl Tobiášek narodit až 3.ledna.Ale už tu je s námi a jsem moc ráda.Když doma něco nezvládám,tak mi pomáhá manžel.Třeba vezme Vanesku na procházku nebo tak.Nejhorší to je večer a v noci.Vaneska ještě spí s námi,protože se dodělává její pokojíček.Nejhorší ale je,když se v noci vzbudí Tobiášek a začne brečet,tak to se vzbudí i Vaneska nebo naopak.Ale Vaneska spíš ječí než brečí.Jinak ve dne se to dá zvládat.
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Jestli máte v posledních dnech nějaký dobrý důvod se nesnášet, není nejlepším řešením se sama v sobě přehnaně drásat. Namísto toho si…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci