Je ultrazvuk nutný?

Zpět na hlavní stránku diskuzí Darius Dars | 25. 5. 2016 21:51
Hezký den, zajímalo by mě, zda je vyšetření ultrazvukem u těhotenství nutné? Můj drahý i já jsme zdraví, aktivně sportující mladý pár, tak se domnívám, že i naše dítě by mělo být v pořádku, zdravé a pěkně se vyvíjet v klidu mého bříška. Nejsem sice MUDr.,ale i tak mám prostě averzi vůči jakýmkoliv *zářením*, *paprskům*, *zvukům* v kombinaci s lidským organismem.... Ale přitom bych ráda ke svému gynekologovi zašla - byla pod nějakým dohledem, ale prostě si nepřeji být "ultrazvukovaná" a vpouštět nějaké "sr...y" do svého těla a tím pádem "ohrožovat a vyrušovat" rostoucí plod. To bych raději k panu doktorovi vůbec nešla. Prosím o radu, zda se dá s lékařem domluvit na tom, že ultrazvuk prostě dělat vůbec nebudeme?
Celkem 2 odpovědi Řazení příspěvků jako dřív
jana | 28. 5. 2016 20:44
Ultrazvukové vlnění je obecně v těhotenství chápáno jako neškodné. Při ultrazvukovém vyšetření lze odhalit vrozené vady, které nesouvisejí se životním stylem rodičů, různé genetické poruchy a anomálie. V některých případech tak lze naplánovat porod ve specializovaných zařízeních, aby dítě mělo šanci na přežití (například v případě některých srdečních vad).Nicméně nikdo vás nemůže nutit do vyšetření/ošetření, která vy sama podstoupit nechcete. Musíte ale počítat s tím, že po vás může chtít váš lékař podepsat reverz.
Darius Dars | 27. 5. 2016 23:17
Haló haló, odpoví mi, prosím, někdo se zkušeností? Nebo to si všechny ženy nechávají dělat ultrazvuky?
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Celá rodina pokašlává a vy se možná také necítíte nejlíp. Práce máte nad hlavu a tak hrozí, že když budete nemocná vy či partner, velmi…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci