Maminka.czDiskuze

RE: Jednorázové nebo látkové pleny

Eva 25. 10. 2014 22:43:56
Ahoj, mám 8 týdenní holčičku a také jsem tohle řešila. Pročetla jsem si mnoho rad a zkušenosti ostatních, také samozřejmě sehrála svou roli i finanční stránka věci. Pořídila jsem si látkové kalhotky a pratelné froté pleny a separační pleny, které se do nich vkládají, určitě jsi o nich slyšela. Určitě bych ti ze začátku doporučila jednorázové pleny, protože sama uvidíš, jaký to bude mazec a budeš přebalovat 10x a vícekrát za den, a když budeš navíc takový "jelito" při přebalování jako já a spotřebuješ i u jednoho přebalování 3 plínky ,(protože se ti, ještě než celou proceduru dokončíš, znovu počůrá a pak znovu pokadí..), tak určitě oceníš jejich praktičnost a rychlost. Neumím si představit, že bych ještě např. klasické plínky namáčela, vyvářela, prala, sušila, skládala atd. Byla by to jen práce pro tebe navíc. Už tak nebudeš vědět co dělat dřív..
Časem, až se budeš cítit v pohodě a budeš zvládat i jiné domácí práce, můžeš najet na klasické pleny nebo již zmíněné kalhotky, až bude mít miminko i menší spotřebu na den. Z hlediska ekonomického jsou určitě výhodnější, o to i pracnější. Takže o klasických čtvercových plenách jsem vůbec neuvažovala. Natož abych je v garsonce měla denodenně rozvěšené (ani bych neměla kde, zabírají místo), pořád zapnutou pračku... Žehlit bych vůbec nestíhala a odmítám.
Jestli to tedy pro tebe není finanční problém, nech si nakoupit spoustu "jednorázovek" (ze začátku jedno velké balení 78 ks tak na týden) a uvidíš, že budeš spokojená! Hodně štěstí
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Diskuze

Doporučujeme