Maminka.czDiskuze

RE: Kdo z nás je vlastně sobec?

Pavel 20. 2. 2015 4:33:39
Milá Katchitko,
když se snažíte postarat o své potřeby ve Vašem vztahu a partner Vám na to říká, že to cítíte špatně, pak to něco vypovídá o kvalitě jeho vztahu k Vám. Když nebere vážně Vaše potřeby teď, jak vážně by je asi bral, kdybyste byla na mateřské se dvěma dětmi zavřená v JEHO bytě? Mám neblahý pocit, se pokouší ovládnout Vaše myšlení a city. Pokud není po jeho, pak jste označena za "zlou". To je dost typický manipulativní přístup.
Kdysi jsem sympatizoval s feministickým hnutím a přiznávám, že manželství mě z toho úplně vyléčilo . Pořád ale zastávám názor, že lidem se spolu lépe žije, když se na společných věcech rovnoprávně domlouvají a nechávají si i trochu prostoru pro nějaké soukromé záležitosti, když si vzájemně pomáhají a podporují jeden druhého v jeho vlastním rozvoji. O to s manželkou usilujeme. Někdy tvrdě narážíme na vzájemně odlišné názory a potřeby, ale snažíme se to nějak k oboustranné spokojenosti řešit. Mám však pocit, že jediná možnost, kterou Váš partner poskytuje Vám, je dělat věci podle jeho přání.
Věta "mám práci a školu... na nic jiného nemám teď čas.." mi zní taky dost nebezpečně. Nějak v tom výčtu zapomněl na Vás. Pokud zvažujete, jestli odejít, nebo dát tomuto vztahu šanci, promítněte si tyto jeho postoje do doby za několik let... on dokončí školu, bude pracovat, možná přijdou děti. Jak byste se v tom cítila, kdyby nadále projevoval podobné postoje? Ptejte se i jeho, jaký by se mu líbil způsob rodinného života, nebo jak si představuje, že bude Vaše rodina v budoucnu žít. Zkuste se zajímat o to, v jaké atmosféře Váš partner vyrůstal, a jak to sám hodnotí. Asi ne všechno, ale něco z toho, bude mít tendenci se nějak uplatňovat i v jeho budoucím manželství. A to i v případě, že sám hodnotí vztah a vlastnosti svých rodičů kriticky. Když někde žijeme dvacet let, tak se do hlubin naší duše zapíšou určité postoje a způsoby jednání, ať už chceme, nebo ne.
Doporučuji taky nahlédnout do knížky s názvem Bláznivá láska od Johnsona a Murrayové
http://www.martinus.cz/?uItem=68191
Je to o problémových osobnostech lidí a důvodech, proč nás tyto osobnosti přitahují, jsou tam i doporučení, jak s nimi jednat a je probrána i otázka, jestli je pravděpodobné, že se někdy změní.
Jsem přesvědčen, že máte na víc, než žít pod něčí totální nadvládou.
P.
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Diskuze

Doporučujeme