Kdy začít s obyčejným mlékem? Do 15 měsíců jsem kojila, teď dva měsíce je malý na Sunaru. Poraďte prosím

Zpět na hlavní stránku diskuzí kacenkaamartinka | 1. 3. 2010 22:52
Celkem 6 odpovědí Řazení příspěvků jako dřív
Very | 17. 4. 2010 9:34
Ahoj holky. Tak já zase prozměnu četla, že od jednoho roku se může dávat krabicové plnotučné mléko.... takže si nejspíš můžeme asi vybrat, co nám vyhovuje jinak to nevidím..... Mám pocit, že se té "pravé pravdy" - co a jak - nedopátráme.
Beruska.Janka | 12. 4. 2010 12:29
Ahojík,

můl pediatr, teda mojí dcery mi říkal, že obyčejné mléko převařené může dítě od roka a nepřevařené od 2 let. Já jsem stejně raději čekala do 15 měsíců a začala z něho nejprve vařit krupici později kakao a bílou kávu. Ze začátku ji z toho mléka bolelo bříško a v noci pak plakala, tak jsem to pořád postupně zkoušela třeba 1x za 3 dny apod. až si na něj zvykla. Jinak co se všude uvádí tak do 3 let se má dávat pouze mléko čerstvé (né krabicáky s půlroční trvanlivostí) a pokud možno plnotučné. Od 3 let i krabicáky ale čerstvé je vždy lepší . Se Sunarem neporadím, moje dcera se v roce sama odstavila od prsa a ze dne na den nechtěla kojit, vyzkoušela jsem spoustu Sunarů i ochucených a nic, takže od roka žádné mléko nemá. Myslela jsem si že bude třeba často nemocná, ale nebývá prakticky vůbec. Snažím se jí dávat zdravé svačinky i obídky a chodíme denně ven a to jsou pro imunitu 2 základní věci. Hodně moc zdráví a úspěchů s přechodem na mléko přeje Jana.
| 16. 3. 2010 22:26
Já si myslím, že do tří let by dítě mělo dostávat speciální mlíčko v prášku: HAMI, SUNAR, NUTRILON, atd. Mám 22měs. dcerku, kojila jsem ji do 14měs, než se narodilo druhé mimi, které má teď 8 měsíců. Tu jsem kojila měsíců pět, protože byla líná sát, tak se mi pak mlíčko už netvořilo a přiznám se, že mě odsávání nebavilo a nebyl na něj čas. Starší se o mě totiž bála, co že to dělám.... Té první dávám HAMI, a mimi NUTRILON. Kravské mléko se může asi od dvou let, ale já jim ho dám až od tří let.
| 8. 3. 2010 14:57
ahoj.Jajovi je 20 měsícu-6 měsícu jsme kojili po 2-3hodinach pak jsem se malem shroutila přešli jsme na sunar.mam už 2děti a se sunarem jsem spokojena doktor nechal volbu na mě.po prvním příkrmu vypil 150 a mamko toje dobrota a ode mě už nechtěl taky co když to neteklo.na sunaru byl do 14 měsícu poa jsme davali plnotučné krabicové.před14dny mi naposled vypil hrnek mlíčka a nějak se šprajcnul a nechce ani tuk tak jime jogurty sýry lučinu atd,takže to mame tak.
Pavla Rišková | 3. 3. 2010 21:33
Můj starší syn ( bude mu 18 let) měl do jednoho roku sunar a asi ve 14 měsících ho začal blinkat (ono toho tenkrát tolik nebylo), tak nám doktor doporučil normální krabicové mléko a ani už se nemuselo převařovat. Má mladší dcera (18 měsíců) nechce žádné umělé mléko (bohužýel jsme kojili jen 4 měsíce). Na radu lékaře jsme zkoušeli téměř vše, co je na trhu. Pak jsme to vzdali, takže od 8 do 12 měsíců jsme jí kaše dělali ze sunaru, od roka už z normálního mléka. Je zdravá, krásně prospívá, přímo tabulkové dítě.
kytina | 2. 3. 2010 18:20
ahoj....já s obyč mlékem začala od šestnácti měsíců,kojila jsem do devatenácti....máme mlíko domácí a většinou ho ani nepřevařuju,,,,doktor říkal že od roka se může normální mlíko,tak dávám a nijak mu to neva,,,
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Něco vám možná říká, že někdo z vašich blízkých má trápení, o němž s nikým nechce mluvit, ale je to na něm či na ní jednoznačně vidět.…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci