Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Ledňátka 2013

Zdravím všechny maminky,které mají termín v lednu.Pokud se Vám chce tak sem můžete napsat něco o sobě a třeba se nám tady rozjede dobrá diskuze . Já mám jednoho syna skoro 3 roky a bydlím ve Zlínském kraji.
Celkem 835 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahoj....tak jak se máte?U nás aprílové počasí ale včera bylo krásně celý den....tak jsme šli ven a bylo super.Nevím jestli to je z toho včerejška ale mám slabou rýmu a Šimi taky ,Maty má zase kašel ach jó ...asi mu dám něco proti kašli.
Marci co školka už víš jestli jó nebo né?
Tak se mějte krásně papap
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj .......tea u nás Velikonoce taky v pohodě přišli jen 2 koledníci ostatní se nějak nedostavili .....můj taky nechtěl brát Matyho ale prostě jsem mu ho dala a hotovo no pak přijel z Rožnova kolem 11 tak to ho dovedl domů a taky brblal ale aspoň trochu s ním byl a pak pokračoval se Šimim u nás a to přišli snad kolem 15.
Plno sladkého mají do konce roku zásobu .
Marci tak to nezávidím bloklý krk sestra ho měla nedávno taky ale ona ho má 2x po operaci a chtěli ji napsat obstřiky ale sestra nechtěla protože se strašně bojí injekcí tak ji napsal jen nějaké prášky a dr.ji říkala že na to je stejně nejlepší mast z konopí nebo konopí vyluhované ve slivovici .
My se ze zoubkama loudáme a vůbec nám to neroste jak píšou v knížce právě se mu tlačí stoličky na pravé straně na vrchu i dole a typuji že to jsou předposlední .
Marci nám taky říkali že výsledky do 14 dnů a pak to trvalo skoro měsíc .
Počasí je pravé aprílové právě jsem se proběhla pro prádlo začalo pršet a te´t tam je zase hezky .
Tak se mějte krásně papappa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky. U nás se to počasí mění každou chvíli. Očkování proběhlo v pořádku. Teď nás trápí zase zub. Ta poslední stolička se prořezala teprve neděli. Takže máme 12 zoubků, ale nemáme ještě špičáky :'(

Jinak Velikonoce v pohodě. Malej byl doma. Manžel ho sebou nevzal, že je moc malej (a on by nemohl tak pít)

Uzdravujte se všichni. Ten krk ti nezávidím. Je to děs. Opatrujte se. Pa pa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, tak očkování pořád ještě nemáme :( Ondráš stále nudlí a nudlí. Na víkend to trochu ustalo a dnes už zase zelenožlutá rýma :(
Jak jste si užili Velikonoce? My byli u babičky na vsi a obešli celou vesnici, tak bylo veselo Matyho koledování tak bavilo, že by šel klidně ještě jednou
Ondrášek taky neprotestoval. Seděl v kočárku a baštil a baštil
Já mám od čtvrtka zablokovaný krk :( Vůbec mi to nechce povolit. O víkendu to bylo lepší, ale dnseka se zase neotočím na pravou stranu :( Ach joooo
Vyjádření ze školky pořád ještě nemáme, říkali 14dní až 3 týdny a to je dneska, tak snad brzo.
Mějte sek rásně. PA
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj...nás taky očkovali a Maty měl trošinku rýmečku a nic je v pohodě ani se neosypal a horečka taky neměl.U nás teda prší fest v přeháňkách ale jsou to dobré lijáky a včera u nás padaly kroupy a zima dneska kolem 9 jen 5 stupňů.Takže nic moc no ani ven nechodíme.O víkendu bych chtěla za ségrou neviděla jsem ji dlouho ale záleží jak bude.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky. My máme trošku vodnatou rýmu, ale dr nás dneska naočkovala. Taky jsem se ptala, jestli se to může stát a říkal, že ne. Tak nevím. Doufám, že se nic nestane. U nás prší a bylo jen 12.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj....tak my jsme zdraví ale venku se má ochladit tak asi budeme doma častěji....včera bouřka hrozná a dnes zase svítí sluníčko ale není tak teplo.Energetik je pěkný nedávno opravený a v klidné části .Takže super kdyby se Vám něco takového podařilo a ještě se slevou.Já mám ještě kartu Lyoness a když je některý obchod jeho partnerem tak se mi z nákupu vracejí penízky takže super a Slevomat je v jejich programu takže ještě byste ušetřili .
Mějte se krásně
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, s tím očkování jsem vás nechtěla vystrašit :( Ondráš pořád dost nudlí, tak tam musím zavolat a odložit ho . U Matěje jsem nic takového neřešila a vše bylo v pohodě.
Borůvko, my byli v http://www.hotel-energetic.cz/ ale měli jsme to přes Slevomat v akci, takže byla cena dobrá.
Dneska to vypadá, že bude zase krásně! Hurá. MAty je ve školce, protože nebyli minulý týden, tak si nahrazuje, Ondrášek šel spát a já se půjdu vrhnout na úklid.
Měj te se paaa
Odpovědět To se mi líbí0
....tak zkus ještě něco přes Slevomat a podobné stránky.Teda my jsme už přes Slevomat jeli do Tater a super bývá to většinou na 3 dny ale když koupíš 2 tak to máš 6 dní.jen si musíš ověřit jestli budou mít volno ve vašem termínu než to koupíš .
Jjj je lepší investovat do zážitků jak do ubytování .
Akorát na Radhošti už neuvidíte Libušín ....byl krásný.
Odpovědět To se mi líbí0
@ZanettBeruš moc ti děkuju!!! Až to tady usne tak se mrknu na odkazy. Na nějaké penziony už jsem koukala, ale bylo to hodně drahé, ale líbilo se mi to to jo jenže spíš tam chceme hodně výletit a víceméně jenom přespávat tak radši dáme peníze do nějakého zážitku a ne úplně luxus ubytování. I když to by se mi samozřejmě líbilo, no nedá se nic dělat.
Díky moc! Jezdívali jsme 5 let na Moravu a už to tam moc známe, tak musíme taky jinam Ideálně někam tam k vám
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj.....takže jsme na tom s váhou podobně .
Boruwko já jsem ze Zubří do Rožnova to je 4 km......já to tak neznám je u nás plno penzionů a hotelů ...na doporučení fakt nic nemám jako že by někdo známy a byla bych si jistá že to je dobré.Marci taky byla v Rožnově a nevím kde byla ubytovaná taky záleží za jakou částku něco jsem našla ale fakt jako neznám .....tak tohle je v dobré lokalitě kousek do města a na koupaliště,parku a ve vilové části nejdražší Rožnova http://www.pension-roznov.cz/uvod.Tohle je na Dolní Bečvě což je do rožnova tak 5km...http://www.uharyho.cz/....tak vypadá to zase líp něž to prví.Tohle je pěkné ale drahé...http://www.penzion-beskyd.cz/index.html.Tak nejlepší by bylo kdyby ses podívala přes net a kdybys ses chtěla na něco zeptat tak ti ráda pomůžu.
Pěkný víkend
Odpovědět To se mi líbí0
@divoska.jancaJo, pohybu mám za den myslím taky dost, ale nestačí to na hubnutí. Jak jsem jenom kojila tak jsem zhubla hodně, šlo to samo, já si to ani neuvědomovala, věci ze mě padaly..a teď mi ty věci jsou akorát takže je jasný, že to dolů nejde, naopak jsem něco nabrala. Radši se nevážím, beru to podle oblečení, to na sobě poznám nejvíc. Štve mě to. Jasně, jsem po dvou dětech, ale to není žádné alibi nebo výmluva, to nemůžu pořád používat že
Ale těším se na kolo, už jen pro ten pocit pohybu!

My hřiště-pískoviště-máme, kousek od paneláku rovnou tři, je to i cestou ze školy a jsem za to ráda. Kamínky dost dobře nechápu, přece ten písek děti baví víc ne? Kamínky můžou být jako doplněk. Kdo to zase vymýšlel?

Gratuluji k přijetí do školky, jsem zvědavá jak to bude u nás za dva roky až budu potřebovat. Už čuju problémy.

Jo a na očko máme jít v úterý - na to MMR a já z toho mám úplnou hrůzu! je to povinné, ale dá se to odložit, co ž mám v plánu, musím tam zavolat, ale už te´d z toho mám nervy. Minule na mě sestra vyjela když mi říkala že nás pozve a já řekla, že to chci odložit až bude větší, tak na mě spustila že jsem další z mnoha maminek co si teď furt čtou na netu o tom a pak chytře na doktory chodí s odkládáním a tak...sakra ale je to moje dítě ne??? Navíc tohle se odložit dá, do kolektivu ještě nejde tak nevim co se do mě tam sestra má co takhle navážet?

Holky, te´d si neuvědomuji která, ale jste tu někdo z Rožnova nebo poblíž že? Chceme tam někam jet na dovolenou a hledáme ubytování, uvítala bych nějaký tip - předem děkuji

Odpovědět To se mi líbí0
Doufám že nám se nic takového po očkování nestane. Mám teď z toho strach jak jsi to napsala.


Gratuluji k přihjetí do školky. Věciček se bude potřebovat více, je to fakt, ale zase bude už velký kluk a opdoutá se trochu od tebe a zvykne si na děti

U nás taky postavili dvě hřiště a vysypali ho kamínkama. Každý den jsme jak čuňátka, protože to práší. A to nemění nic na tom, že v celém Fulneku nemáme pískoviště. Jen ti co bydlí na baráku. Což my ne a nemáme tudíž tu možnost. Je to na prd.

Má váha je šílená. Ztloustla jsem a sem na tom mizerně. Každý den jsem na nohách. Pohyb mám, ale né ten cílený abych mohla hubnout. Jsem na sebe naštvaná. Čokoládu a sladkosti jím, ale ne mnoho.

Budu si kupovat kolečkové brusle a budu jezdit s kočárkem. třeba to trochu pomůže

Opatrujte se
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj ahoj......Marci tak tak to jsi mi teť nahnala strach s tím očkováním ,dneska ho dr.očkoval je to do ruky a Maty ani neplakal nic,je po nemoci ale zdravý.
No já a váha po porodu jsem teda měla míň vlezla jsem se krásně do riflí a hlavně to dělalo to že jsem kojila teť už to není tak hodně ale přesto si ještě cucne hlavně v noci a taky si nedokážu odepřít čokoládku a tak možná i kdybych íň jedla a častěji tak by to bylo super ale donuť se Takže te´t vážím tak o3 kila víc :-X .Taky mě to štve že se neumím udržet .Já taky bych nešla do plavek dvojdílných protože se stydím za to břicho a taky mám povolený pupek u Šimonka mi praskl takže nic moc.A včera jsem si byla kupovat novou podprsenku a paní mi tam nabízela plavky krááásné i v celku a dvoudílné ještě hezčí a říkala že když mám bříško po porodu uvolněné že vyšší kalhotky které se dají dát níž i výš a drží ...tak budu šetřit .
No já chodím cvičit 1 týdně a je to málo cvičitelka říkala že tak 2x týdně minimálně + denní pohyb.A jíst co 3 hodinky a pravidelně .
Dneska jsem se dověděla že vzali Šimonka do školky takže od září půjde jéé to bude trochu času i na Matyho a možná se donutím cvičit i doma .
Jen musím už pomalu nakupovat věci co budeme potřebovat minimálně 3 teplákytrika,,2 pyžama,papuče a boty které si bude muset obout sám.
Tak se mějte krásně
Odpovědět To se mi líbí0
Kluci ještě trochu pokašlávají a nudlí, ale ven chodíme, jinak bych se doma zbláznila. Jen mě teda štve hřiště co nám postavili u baráku. Nevím co je to za výmysl, ale vysypali ho kaminkama :( písek žádný :( A jak se v tom kamení drží prach :(
Nás čeká očkování příští týden, tak doufám, že už bude Ondráš úplně fit. Mi s tím teď trochu nahnala strach švagrová - u nich ve vsi po tom očkování ochrnula holčička, protože byla při očkování nachlazená :( Nikdy před tím jsem očkování nějak moc neřešila - dr řekla, tak se očkovalo.
Maty už se nemůže dočkat na zítra do ZOO a na víkend zase na ves k babičkám.
A já se budu muset taky konečně vrhnou na nějakou jarní/velikonoční výzdobu.
Já jsem na tom s váhou tak nějak stejně jako před porodem. Jen jsem nezpevněná a břicho taky nic moc. Zatím stačí dobrý střih trika a schová se to. Ale do plavek se mi moc chtít nebude. Ráda bych cvičila, ale večer už na to nemám energii a přes den sem nenašla nic poblíž, kde by bylo třeba hlídání dětí :(
V úterý jsme odevzdali přihlášky do 2 školek a teď už jen čekat a čekat. O sladkostech ani nemluv Žeru a žeru. A zvlášt když upeču, Maty sní něco jak kdy, Ondráš taky a manžel jen kousek, takže zbytek je na mě A přece to nevyhodím, ne? :-S :-S :-S
Užijte si krásný víkend paaa
Odpovědět To se mi líbí0
@Marciahooooj holky po delší pauze. Nějak jsem se zabrzdila, nebyla až tak úplně ta správná nálada na psaní...ale už jsem se snad srovnala a jsem zase tady
Přečetla jsem si co vaše ratolesti...koukám šestá nemoc :-$ to je nemilé, takové horečky...to se mi neobjevilo ani u Bětušky ani u Ondráška, kamarádka líčila a není tedy o co stát, to je mi vás líto.

Holky můžu se zeptat, jak jste na tom s váhou takovou dobu po porodu? Já 2x týdně cvičím ale nepřijdu si vůbec ve formě. Oblečení co jsem nosila předtím mi je ale když se vidím v zrcadle moc mě to netěší s létem před námi mám vůbec stresy. Jsem na sebe naštvaná, protože žeru sladký, čokoládu si nejsem schopná odepřít. Tak dobře mi tak že? =-O
Odpovědět To se mi líbí0
Ahóój.........tak a´t nejste sami tak my taky pořád pokašláváme a Šimi nudlí ale už je to lepší.Dneska mám v plánu po obědě hnedka vyrazit ven...pěkně pěšky do Rožnova se projít a pak se stavím k sestře.Můj chce jít zase na kolo .
Tak já mám dost receptů na buchty ale kdybych pekla každý týden tak to nesníme Šimi jí jen bábovku jiné buchty nechce.Zato Maty jí všechno i buchty když upeču někdy.Takže až povyroste tak budu taky péct každý týden .
Ve čtvrtek jdeme s Matym na přeočkování už měl být před 14 dny ale když byl nemocný tak jsme to odložili.
Tak užívejte sluníčka amějte se krááásně .
Odpovědět To se mi líbí0
TAk jsem se dala do pečení, kluci pomáhali, takže to dopadlo tak, že jsem zapomněla dát prášek do pečiva a z muffinků byli tenisáky :((( No snad se příště zadaří.
Matějovi se ten kašel zlepšil, tak váhám zda jej zítra poslat do školičky nebo ne.
Už u nás vylezlo sluníčko, tak asi vyrazíme odpoledne ven. Doma je to strašná otrava.
Hned ráno jsem se dala do praní zimních věcí, věřím, že už nebudou potřeba
Mějte se pa
Odpovědět To se mi líbí0
U nás krásně. Malej začíná taky s rýmou, ale nic hrozného. chodíme dopoledne i odpoledne ven. Jen jsme troch poblblí z té změny času, Takže mi včera melej usnul až po desáté hodině. Jinak nic nového se neděje.

Já taky peču každý týden. Je nás hodně a jsme mlsouni. Jen Vojtíškovi to nechutná, protože nemá rád sladké buchty,

Opatrujte se.
Odpovědět To se mi líbí0
My si užili krásný slunečný a teplý víkend a dneska Matěj zase kašle a Ondráš pořád nudlí :( Ach jo...Kdy my už se toho zbavíme. V pátek nás čeká kontrola na neurologii, tak chceme kluky pak vzít do ZOO, když už budeme mít taťku doma.
POslední dobou pořád koukám po nějakých dobrých receptech na pečení. Zařekla jsem se, že každý týden zkusím něco nového TAk jsem na sebe zvědavá
Mějte se pa
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme