Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

MÁJOVÁ MIMINKA 2013

Nazdárek maminky, tak zítra začínáme 7.tt a bude to naše třetí a poslední miminko... K doktorovi jsem objednaná až 22.10. ale už se nemůžu dočkat, až mi na ultrazvuku ukáže toho tvorečka... Budu moc ráda za další maminky s květnovým termínem porodu... Ráda bych, abychom si tu vyměňovaly svoje pocity, názory, strachy a radosti a společně si užili radosti i strasti těhotenství... Přeju všem aby jsme všechny byly hlavně zdravé a těšily se z každého dne... Krásný den všem přeje Janina a už se na Vás moc těším... <3 <3
Celkem 849 odpovědí Zobrazit jako strom
ahojky holky pc skoro nestíhám.Jsem ráda,že aspoň vy píšete tak čtu zkušenosti.My byli včera u našich v sobotu nás čekají kyčle.Škola se holkám taky konečně blíží,už zloběj až běda,je to dlouhé a ty děti nevědí co by roupama už dělali.Babi s dědou si je k sobě neberou a tak jsou jen doma.Příští rok už,ale bude malej větší tak budem podnikat výlety,teď bych to ještě nedala přeci jen se mi zdá malej ještě.
Odpovědět To se mi líbí0
Doktorka nám na moučnivku napsala Neocide gel jako Štěpánce. Před každým kojením namazat v pusince a bradavku. Opravdu to zabralo a jak sem si četla tak je to na spoustu věcí, třeba na jizvy po operaci, popáleniny, atd.. prostě aby se zabránilo infekci. Takže ikdyž moučnivku už nemáme, pořád jí to mažu dokud se mi ty bradavky úplně nezahojí aby sme to neměli hned zpátky! Jinak z tý potvory moučnivky měla i pořádně opruzený zadeček a na to dostala Imazol. Včera večer měla po tom očkování 38,5 v konečníku a dneska zatím "jenom" 38, tak uvidíme zase večer...
Odpovědět To se mi líbí0
Teda Gáborko ty jseš macecha takle strašit Elišku dětským domovem! No myslím že u nás to bude od září podobné Vojta jde do první a tak nevím jak to bude zvládat a hlavně já s nervama - s jeho poruchou soustředění.

Péťa dneska dostal očkování plakal jenom malinko. Doktor nám taky potvrdil moučnivku a doporučil Neocide ale ty v lékarně neměli tak jsem mu pusinku vytřela genciálkou. Jenže jsem sní zatřepala a byla špatně zavřená tak máme doma vše fialový - koberec, kuch. linku, nádobí a ja ruce a Péťa jak slintá tak i bodýčko. A opravdu váží 7,150 kg mudr říkal že je fakt velkej :-[ Kakání zvládnul ještě doma takže pohroma se nekonala clamp
Odpovědět To se mi líbí0
Stepanko tak to malej spinkal paradne a je to poradnej kusanec tedy.Jo a s kafenim,nase mala nekadi treba tyden a tim,ze je kojena tak je to prej normalni.Gaborko tak to je vas tatka sikulka co,na tu stezku korunama stromu chci taky vypada to pekne.Holky dneska je paradni zima venku.Jo jinak mala mela po ockovani 38 tak dostala sirupek a zatim dobry.
Odpovědět To se mi líbí0
Nazdárek holky, tak my jdeme zítra na očkování a 3měsíční kontrolu, tak jsem zvědavá, už jsem malýho totiž nevážila, strhla bych si kuchyňskou váhu a osobní digitální nemáme... Pak nás čeká kontrola srdíčka, jestli jsem si to napsala dobře do kalendáře a ve čtvrtek jdeme na kyčle... Takže to bude maraton... My nikde nebyli, chtěli jsme na výlety a ani to se nezadařilo... Koukala jsem do kalendáře, jak vycházejí svátky v září a říjnu, že bychom jeli na prodloužený výlet, chtěla bych na Lipno a na tu jejich stezku korunama stromů... ale svátky jsou o víkendu, tak ještě uvidíme... Na září plánujeme akci plot... Manžel včera rozbil okno u kuchyně, mám tam dvě křídla, sekal trávu, sekačka nabrala kamen a trefil okno, naštěstí tam máme 3 skla a rozbité je jen to první, jenže se mu to stalo už podruhé, prvně v červnu... A aby toho nebylo málo, tak v červnu jedno křídlo a teď druhé... by mě trefilo, kdyby si vsadil sportku, tak nevyhraje, ale tohle se jen tak někomu nepovede... děs...
Malej už je lepší, začíná povídat a řehtat se, ale když nespí a to málo, protože i přes kapky ho trápí prdy a to začne bečet, já ho udrcávám a zalezu, a znovu... třeba hodinu jen zalezu domů, už zase řve, ale pak má taky chvilky, kdy spí i 1,5h vkuse a to jsem šťastná, že konečně můžu něco dělat...
Eliška se chystá na školu každý den, musí psát a počítat a číst a je to mazec, to je křiku a breku... dokonce už jsem jí balila kufry, vedle ve vesnici je Dětský domov pro nezvladatelný děti, tak jsem říkala, že ji tam odvezem... Tak to měla bobky, ale pak mi výchovný efekt zkazil tatínek, když dovezl babičku z Benešova nečekaně a já to nemohla dohrát i s domluvou a slibem, že už to bude lepší... Prázdniny bych zrušila, max. měsíc a hotovo... Tak se zatím mějte a užívejte si zbytku prázdnin...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, my jsme se vrátili v sobotu z týdení dovolený. Byli jsme na Orlíku v karavanu a Péťa to zvládl perfektně. Vůbec na něm nebyla znát změna prostředí a naopak tam spal jak dudek darling od 20.00 do 4.00 h a pak do 8 h. Na očkování jdeme zítra tak jsem zvědavá jak to malej zvládne. No ,,malej" před dovolenou jsem ho vážila a měl 7 kg a 66 cm.... Jinak je to pěknej rarach už se pěkně řechtá a v postýlce se obrací - tam kde má mít hlavu tak tam má poránu nožičky. A brekot u něj vůbec neznám je pořát hodnej Dneska vůbec nekakal takže až to na něj zítra přijde tak se mu to do plínky nevejde a bude to mít po celých zádech. Snad se to nestane u doktora
Odpovědět To se mi líbí0
Alco nausnicky super:) Jinak my jedeme na prodlozeny vikend asi na hory,jeste ale nevime kam kolem 4 zari asi od ctvrtka do nedele.Zuzi me je taky stalo ale v tech vedrech,ze mala nechtela pit ,jenom si trikrat cucla a pak nechtela a jak jsem ji prikladala furt k prsu tak rvala a jak si cucla parkrat tak ale vubec nebrecela,stacilo ji to.No a az vecer se najedla a covece spala snad do 5 do rana,divny den to byl fakt..
Odpovědět To se mi líbí0
Alčo a co vam dala Dr. na tu moučnivku?Roza ji ma taky...vždy se nam ji na chvily podaři vylečit a pak se zase ukaže...nejdřiv jsme meli homeo ktere vubec neztabiraly pak nejakou vodičku co se micha v lekarne ..zabirala ale po vypatlani se zase objevila tak jsem se nastvala a vytiram ji pusinku gencialkou..tak uvidim jestli se ta potvora moučnivka vrati.....Mne nechtela Roza včera cely den jist...totalne mne odmitala...vždy když jsem ji dala prso začala hystericky ječet až jsem mela strach že už to tak zustane...nastesti vecer se prisala a dnes už v poho...ale vubec to nebylo prijemne... taky mne Alčo zaraži že vas očkovaly uz ve 2mesicich ale tak snad Dr . vi co dela...
Odpovědět To se mi líbí0
Zuzi krásné náušničky máte, moc jí to sluší. My budeme nechávat klasicky propíchnout, ale doktorka doporučila až za měsíc po druhé dávce očkování ve 3 měsících. My sme byli dneska na první dávce Hexa a malá má ve dvou měsících 5270 g. Docela mě zaráží že nás očkovali ve 2 měsících a vás až ve 3? Jinak Eliška opravdu měla v pusince moučnivku, takže sme jí vyléčili a hezky se mi hojí i ty bradavky (konečně, už sem asi 5x chtěla přestat kojit)! Taky tu dneska hezky zprchlo a párkrát i zabouřilo. My pojede v neděli na výlet na celý den a v listopadu na výkend za segrou do Prahy, ale na delší dovču se letos nechystáme... Mějte se krásně. pa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoja Luci tak mi byli na očkovani ve čtvrtek a mala ma 5700kg ve třech mesicich taky jsem ji nechala dat hned dve očkovani a docela v poho to nesla jen byla trochu vzteklejši nez obvykle a dnes jsme byli na nastreleni naušnic..po dvou mesicich ji muzu vyndat ty jejich a dat nase... Jinak se u nas nic moc nedeje...zitra jedem na par dni na hory tak už se docela tešim ....Byli jste nekde s miminkama na dovo?
Odpovědět To se mi líbí0
Holky tak nase mala ve 3 mesicich 5 kg a 58cm.dostala chudinka dve injekce a plakala pekne,broucek.A ctvrtek nebo patek nausnicky.Tak to se tesim akorat tam sni pujde manzel na to pichnuti,ja bych to nedala.Dneska nam tu pekne cedi ale to asi vsude.Ale je to taky treba.Tak zatim
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj tak máme za sebou první očkování,včera to bylo dobré to měla večer teplotu měřenou v zadečku 37,7 ale dneska po obědě kdy už jsem si myslela že to máme úspěšně za sebou tak měla malinka 38,1 tak jsem jí dala paralen sirup a ted jsem jí měřila a má už 37 tak snad už to bude dobré.tak a přístí týden náusnicky,huráááááá.jo už vážíme 5850g.tak se opatrujte
Odpovědět To se mi líbí0
Holky dekuju :) Alco aby ti nedopadlo tak ,ze prestanes kojit,ale treba se ti podari ti dat dokupy.My meli jit sice dneska na 3 mesicni ale jdem az dalsi pondeli.Mala je narozena 22 tak jeste tyden vydrzime.Uz se ale tesim az bude mit nausnice.Jo a zrovna jsem se dneska bavila s holkou co jsme se bavili v porodnici a taky ma popraskane bradavky a pres kloboucky taky mala pit nechce.SNAD se to da dokupy fakt.
Odpovědět To se mi líbí0
@Alčaaha tak to pak chápu,jak se naučejí sát něco jiného je to asi pak dost blbé,s tím zkušenost nemám,já tedy na bradavky nedávala nic krom toho bepanthenu a hodně je nechávala větrat,to pomáhalo asi nejvíce
Odpovědět To se mi líbí0
Jo a mám dojem že má v pusince moučnivku, to bych ty prasklinky mohla léčit donekonečna. Zítra jdeme k doktorce, tak sem zvědavá copak nám řekne
Odpovědět To se mi líbí0
Normenko já to mám od tý doby co jsem jí na doporučení mudr začala dávat v tich vedrech vodu z lahvičky... Prý se od savičky naučila špatný "styl" sání (něco s jazykem). Vodu už jí od toho ochlazení nedávám ale nevím jak vyléčit ty bradavky.... Je to začarovaný kruh. Přez noc se to celkem zlepší, ale jakmile se znova přisaje tak ty prasklinky roztáhne a je to nanovo. Už sem vyzkoušela všechno. Bepanthen, Purelan, řepíček, větrat a jediný co mi trošku ulevilo byli kloboučky ale přez ně Eliška nic nevypije
Odpovědět To se mi líbí0
Normenko já to mám od tý doby co jsem jí na doporučení mudr začala dávat v tich vedrech vodu z lahvičky... Prý se od savičky naučila špatný "styl" sání (něco s jazykem). Vodu už jí od toho ochlazení nedávám ale nevím jak vyléčit ty bradavky.... Je to začarovaný kruh. Přez noc se to celkem zlepší, ale jakmile se znova přisaje tak ty prasklinky roztáhne a je to nanovo. Už sem vyzkoušela všechno. Bepanthen, Purelan, řepíček, větrat a jediný co mi trošku ulevilo byli kloboučky ale přez ně Eliška nic nevypije
Odpovědět To se mi líbí0
Normenko já to mám od tý doby co jsem jí na doporučení mudr začala dávat v tich vedrech vodu z lahvičky... Prý se od savičky naučila špatný "styl" sání (něco s jazykem). Vodu už jí od toho ochlazení nedávám ale nevím jak vyléčit ty bradavky.... Je to začarovaný kruh. Přez noc se to celkem zlepší, ale jakmile se znova přisaje tak ty prasklinky roztáhne a je to nanovo. Už sem vyzkoušela všechno. Bepanthen, Purelan, řepíček, větrat a jediný co mi trošku ulevilo byli kloboučky ale přez ně Eliška nic nevypije
Odpovědět To se mi líbí0
@AlčaAli to máte špatnou techniku kojení pokud jsou popraskané bradavky.Něco děláte špatně


Luci moc vám to sluší opravdu.

U nás je vše v pořádku,malej dost slintá a cumlá si ručičky a občas bolí bříško to je taky mazec.Ale jsem ráda,že jsme jinak v pořádku
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Luci. Moc ti to s malinkou sluší flower Jak ste dopadli na očkování? My jdeme zítra na první očkování ve 2 měsících... My teď máme problémy s internetem, občas to jde, občas to nejde.... Já teď řeším popraskané bradavky, to je bolest!!!!! No snad to nějak zvládneme, ale nejraději bych s tim kojenim sekla jak to strašně bolí!
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme