Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

MÁJOVÁ MIMINKA 2013

Nazdárek maminky, tak zítra začínáme 7.tt a bude to naše třetí a poslední miminko... K doktorovi jsem objednaná až 22.10. ale už se nemůžu dočkat, až mi na ultrazvuku ukáže toho tvorečka... Budu moc ráda za další maminky s květnovým termínem porodu... Ráda bych, abychom si tu vyměňovaly svoje pocity, názory, strachy a radosti a společně si užili radosti i strasti těhotenství... Přeju všem aby jsme všechny byly hlavně zdravé a těšily se z každého dne... Krásný den všem přeje Janina a už se na Vás moc těším... <3 <3
Celkem 849 odpovědí Zobrazit jako strom
@gaborkaTak to přejeme Lince brzké uzdravení.My jsme dneska šli k dětskému doktorovi a ještě ,že jse šli v čas,když jsme potom vylezli z ordinace byla plná čekárná,tak by to bylo docela na dlouho.
Jinak mě dneska začalo bolet v krku a hlava mě bolí,snad to nechytnu

Jak jsou dětičky nemocné tak je to naprt,ale někdy mě příjde ,že mají ještě víc elánu než když jsou zdravé,ale je takt,že ne v momentě kdy mají vysoké horečky,to náš Matěj měl jednou a měl 40 teplotu a to už jenom seděl jako tělo bez duše,hrůza.Jinak koukám,že Elinka byla taky pěkný prcek, náš Matěj taky 2,7 kg a 50 cm a šel o týde později.Broučci prťavoučký

No a tak aby jsme si popsali něco o tom těhotenství které prožíváme.
Je opravdu zvlášní jak to počítají ty Týdny T.Já by jsem podle poslední menstr.byla 10 tt a jsem podle mudr 9+0 dneska,tak je to zvláštní.Ale tak asi je to jedno.....týden nebo 14 myslím.I když člověk už si myslí,že je víc a ono to tak není
A jak Vám holky je, co nevolnosti atd.U mě dobrý ,nevolnosti nejsou ,jenom únava ale tak ta je normální v tom začátku .Až budeme v pokročilém stavu tak se budou možná dít věci

Tak zatím ahoj a krásný den
Odpovědět To se mi líbí0
@lklimovaAhojky holky, my taky máme doma maroda, Eli přijela z víkendu od biolog. otce s tím, že měla 38 horečky, zvracela, mluvila s knedlíkem v krku, no děs... Dnes jsem nejdřív potřebovala na kontrolu já, tak šla bohužel se mnou, tak bylo trochu slziček, když seděla v čekárně a já šla jen na záchod, malovala si v omalovánkách ale stejně trochu slzela, pak tedy šla se mnou i do ordinace, ale zavřela jsem jí do převlékací kabinky, ještě nemusí vidět celou procedůru, na to má času dost a i když jsem jí to vysvětlila, stejně bulela... Kontrola dopadla dobře, jen maličko zklamání, fotečka není... Miminko tam je, ale bylo špatně vidět, paní doktorka sice snad i srdíčko viděla, ale já ne... Podle menses bych měla být 8+3, podle utz jsem 6+3, takže za dalších 14 dní opět kontrola, a to už uděláme i testy a dostanu průkazku... Ale mám pocit, že u obou dětiček ten začátek byl stejný, že to neodpovídalo, pak se to trochu srovnalo a pak máme krátké nožky v rodině, takže oba měli krátké stehenní kosti, podle kterých nejvíc měří délku mimi a tak mi porody vyvolávali dřív, že stejně nerostou... Eli byla malinká 2,5kg a 49cm ale Šíma byl normě 3220g a 49cm... Doma máme rozložený gauč v obýváku a máme tu váleniště všichni a pohádky taky jedou... ale dnes je úplně v normě, že snad mohla jít i do školy, jen nemusela cvičit... ale co, bude mít delší podzimní prázdniny... Holky opatrujte se a mějte se pokud možno co nejlíp... Těším se na další zprávičky z kontrol od doktorů i ty obyč.... <3 <3
Odpovědět To se mi líbí0
@gaborkaAhoj holky.Vítám novou těhulku,už jsme tu tři a třeba se ještě někdo přidá,uvidíme.Koukám,že jsme všechny tři s termínem skoro nastejno.Mě to podle internetu vychází na 27.5 ,tak uvidíme kdy to bude,jak nám to všem vyjde.První porod šel o týden později u mě
Já jsem v prvním těhu taky začala špinit, dostala jsem nějaké pilule aby jsem nepotratila a bylo fajn.Tak se drž,ale je fajn,že už je to dobré .No jo to druhé těhotenství si člověk už asi tak neužije, protože ty děti nás moc vyspat nenechají.I když já si moc stěžovat nemohu,když je Matěj ve školce a já se válím doma

Zrovna máme doma malého maroda,tak doufám,že to od něj nechytunu,to byl jsem moc nechtěla.
já jsem zvědavá na kontorolu v tomto týdnu,snad bude vše ok
Tak holky krásný zbytek víkendu ,venku je pochmurno a tak my čas trávíme na sedačce s marodem celá rodinka a koukáme na pohádky. mějte se zatím
Odpovědět To se mi líbí0
@AlčaAhojky Ali, vítej mezi námi... Jsem ráda, že se k nám přidáš... třeba to bude májové miminko, kdo ví... já bych měla mít termín 30.5. ale bude to tak kolem půlky května, dám si ho k mým narozeninám... Šimonka dostal tatínek dva dny po jeho 40. narozeninách... jsi jen kousek ode mne já mám dnes 8+1 a u doktora jsem ještě nebyla, takže se těším na ultrazvuk se srdíčkem... <3 Hlavně že už jsi v poho, tak si užívej těhulkování ikdyž s těma raubířema to moc nejde odpočívat. Ale radši ať jsou živější, ať zlobí a lumpačí, ale hlavně že jsou zdraví.... Holky opatrujte se a těším se na další zprávičky od Vás...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky. Ráda bych se k vám přidala do diskuze, ikdyž to nejspíš nebude "májové" miminko. Termín mám 2.6.2013 tak to snad nebude vadit Dnes jsem 7+6 a v pondělí jdu také na kontrolu. U dr. už jsem byla několikrát protože sem slabě krvácela. Na klasickým ultrazvuku nebylo nic vidět, ale když mi dělala ten "vnitřní" tak byla fazolka krásně vidět i s tlukoucím srdíčkem. Jinak už je to mé 2 těhotenství, máme doma 4 letého Tomáška (je to taky pěknej divoch). Budu ráda když si tady budu moct s vámi povídat. Díky moc a mějte se obě krásně
Odpovědět To se mi líbí0
@gaborkaAhoj, tak jsem to všechno napsala, a bohužek jsem omlem dala zrušit a všechno se mi vymazalo
Já jsem ráda, že můžu takhle doma odpočívat, ten čas ale tak rychle uteče, a toho času na odpočinek už oc nebude až bude druhé mimčo ale ještě ,že tu máme babči a dědečky,ty si Matěje berou na víkendy dost často tak máme čas s manželem na sebe ,zajít na véču,zajít někam s přáteli,a nebo jen tak pustit pěkný film ,a nebo zasportovat, prostě co se nám chce.Tak za to jsem ráda.
No snad se ti brzo povede naučit prcka na spaní po obědě,to je bezvadné já tohle měla s Matějem ráda,když jsme si šli lehnout po obědě a chrupkali.Musela jsem jít ale sním,od jistého věku usoudil,že není už potřeba spát po obědě,takže kdyby jsem ho dala do postýlky aby spal a šla jsem věnovat svému tak nespí a hrál by si v pokojíčku ale jakmile jsem do té postele zaplula sním splali jsme krásně.Někdy i tři hodinky, a minimálně ty dvě to bylo,tak to bylo úžasné,to jsem si i docela odpočinula.Ale náš Matěj je hrozný raoubíř tak mi to zase vynahradil.Je to hodně živé dítě a jede si prostě svoje,a je to někdy hodně vyčerpávající.No jinak já v pondělí jedu 9 tt a dva dny po tobě jdu taky na KO a měla by jsem dostat těhot .kartičku ,jsem zvědavá.Hlavně aby nám to mě i tobě všechno dopadlo dobře,že
A co předchozí těhotenství, jak probíhali? Já už musím pádit tak hezký den a krásný víkend
Odpovědět To se mi líbí0
@gaborkaAhoj, tak jsem to všechno napsala, a bohužek jsem omlem dala zrušit a všechno se mi vymazalo
Já jsem ráda, že můžu takhle doma odpočívat, ten čas ale tak rychle uteče, a toho času na odpočinek už oc nebude až bude druhé mimčo ale ještě ,že tu máme babči a dědečky,ty si Matěje berou na víkendy dost často tak máme čas s manželem na sebe ,zajít na véču,zajít někam s přáteli,a nebo jen tak pustit pěkný film ,a nebo zasportovat, prostě co se nám chce.Tak za to jsem ráda.
No snad se ti brzo povede naučit prcka na spaní po obědě,to je bezvadné já tohle měla s Matějem ráda,když jsme si šli lehnout po obědě a chrupkali.Musela jsem jít ale sním,od jistého věku usoudil,že není už potřeba spát po obědě,takže kdyby jsem ho dala do postýlky aby spal a šla jsem věnovat svému tak nespí a hrál by si v pokojíčku ale jakmile jsem do té postele zaplula sním splali jsme krásně.Někdy i tři hodinky, a minimálně ty dvě to bylo,tak to bylo úžasné,to jsem si i docela odpočinula.Ale náš Matěj je hrozný raoubíř tak mi to zase vynahradil.Je to hodně živé dítě a jede si prostě svoje,a je to někdy hodně vyčerpávající.No jinak já v pondělí jedu 9 tt a dva dny po tobě jdu taky na KO a měla by jsem dostat těhot .kartičku ,jsem zvědavá.Hlavně aby nám to mě i tobě všechno dopadlo dobře,že
A co předchozí těhotenství, jak probíhali? Já už musím pádit tak hezký den a krásný víkend
Odpovědět To se mi líbí0
@lklimovaAhojky Luci, jsem moc ráda, že jsi se přidala... Já jsem hledala taky nějakou vhodnou diskusi a většina je právě založená podle data porodu... Je to taky logický, máme toho hodně společného, jsme podobně těhotné, takže nás čekají stejná vyšetření, stejné či podobné pocity a tak... Navíc když jsem někam chodila na jiné diskuze, tak jsme toho moc nenapovídaly... Taky je to jasné, člověk nemůže pořád sedět doma u pc, zvlášť když jsou už děti... Doufám, že se tu objeví ještě nějaké nové těhulky, protože jsme zatím na začátku a některé budou chodit ještě do práce, některé to zatím řešit vůbec nebudou, že je ještě brzy... tak uvidíme, kolik se nás časem sejde... Trochu Ti závidím to volno co máš, když máš Matýska ve školce, já jsem toho dost prospala když jsem byla prvně těhotná... Teď se o nějakém odpočinku nedá ani mluvit... Eliška mi začala teď chodit do první třídy, zatím jsem jí vyzvedávala po vyuč. že když jsem doma, tak ať se ještě vyblbne venku dokud bude vidět... Ale teď od 1.11. bude chodit do družiny, tak se pokusím Šímu naučit spát po obědě (zatím spí tak 1,5h dopol. a hoďku odpoledne...) a na to se těším, jak budeme chrnět oba dva...
Jinak já zítra začínám 8. týden a na kontrolu a vlastně potvrzení o tom že jsem vůbec těhu v pondělí 22.10. tak jsem zvědavá na ultrazvuk... Budu končit, protože jsme horko těžko napsaly úkol, když Šíma spal a teď se půjdeme vyvenčit... Měj se zatím moc hezky a opatruj se!!! S tlakem mám své zkušenosti, ale o tom někdy příště... <3 <3 <3
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Jani.Koukám,že zatím nikdo nenapsal ,já jsem procházela diskuze co kdo tu píše a zaujala mě právě Májová miminka
Já jsem k dnešnímu dni 8+2 a na KO jdu 24.10 kdy dostanu už těho.průkaz.Jinak to moje druhé těhotenství a myslím,že asi poslední,i když nikdy neříkej nikdy.Ale je fakt ,že nad tím,že by jsem někdy měla třeba 3 děti jsem nikdy nepřemýšlela.Zatím zůstávám u dvou .A i tak si myslím ,že to bude docela mazec
Mám tříletého syna Matěje který je dost akční tak snad se dá trochu dokupy až se to narodí a přeci jen bude o něco starší a snad malinko poslušnější a klidnější už Já by jsem si moc přála aby to byla holčička ,snad se poštěstí.Zatím je to úplný začátek tak si to tak ještě nepřipouštím ani, i když trochu jo , protože v klidu budu až po 12 tt kdy jdu na odběry co se genet.vad týče.Snad všechno dopadne dobře.já jsem jinak doma na rizikovém těhu.Asi před 3 týdnama mě odvezla sanitka z práce do nemocnice ,udělalo se mi zle měla jsem dost vysoký tlak 170/90 tak jsem byla noc v nemocnici ,ještě vyšli nějaké výsledky hůře z krve.Hned mi napsali rizikové a jsem doma.Tak alespoň odpočívám, mám tu možnost Matěj chodí do školky. A jak ty ?Těsím se na odpověď .Lucka
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme