Máme 18měsíců a nechodíme :-( má někdo stejný problém?

Zpět na hlavní stránku diskuzí davidkovo.maminka | 13. 8. 2013 17:36
Ahojky mámprcka 18měsíců a nechce chodit sám. :'( Chodí okolo nábytku projde celej byt podél stěny ale né a né se pustit Dostaly jsme žádanku na rehabky a docela se toho bojím, od jiných maminek slýchám že se to dětem nelíbí ba i že je to bolí Nevím co si mám myslet, jsem z toho špatná Nemáte nějaký fígl jak s nim doma nějak pocvičit? Budu ráda za každou radu a zkušennost moc díky všem
Celkem 2 odpovědi Řazení příspěvků jako dřív
Dupi Dup | 7. 11. 2013 21:06
Dobrý den,
souhlasím s příspěvkem od Lindy. Vojtovky nebo jakéhokoli jiného rehabilitačního cvičení není proč se bát. Se synem jsem cvičila Vojtovku od 4. měsíce. Cvičili jsme 2 měsíce, pak už Vojtovka nebyla potřebná a jen jsme docházeli na kontroly k naší rehabilitační sestřičce. Ta mi ukázala, jak v rámci hry syna motivovat k žádoucímu pohybu. Dva týdny po oslavě prvních narozenin začal chodit. Takže za mne jednoznačně říkám - NEBÁT SE CVIČENÍ. Protože cvičením se podle mně nedá nic zkazit.
Když nic jiného, poradí vám rehabilitační sestřička jak prcka motivovat k samostatné chůzi, jak mu dodat odvahu, aby se pustil opory a začal chodit sám.
LindaMN | 22. 8. 2013 10:44
Zdravím,

s Vojtovkou mám bohaté zkušenosti, cvičili jsme od 3.měsíce synova života. Je to výborná metoda, bohužel dětem se skutečně nelíbí a často u ní pláčou. Některé přestanou, protože si na rituál cvičení zvyknou, naše dítě srdceryvně řvalo 4xdenně při každém cvičení 7měsíců. Když jsem ale viděla jeho pokroky (do toho 3.měsíce nespal, neustále plakal, měl zpomalený psychomotorický vývoj), jsem ráda, že jsem vydržela - syn udělal první samostatné krůčky v roce a teď, ve 14.měsíci už jistě chodí. Není to jednoduché, ale pro dítě určitě pozitivní.
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Dnes vám nedělá problém vcítit se do ostatních lidí a pochopit jejich motivaci. Znáte-li někoho, kdo má problémy v osobním životě,…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci