Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

miminka 2010

Ahoj maminky, budu ráda, když se tady budem dělit o zkušenosti s péčí o miminka. Já mám holčičku 4,5 měsíce -první mimi -a momentálně jsme celkem v pohodě, musím to zaklepat, akorát trochu trápí už začínající zoubky a v noci od nedávna asi špatné sny..Jo a malá se sice už chvilku zabaví pasením koníčků, ale jinak mi nevydrží přes den v klidu ani v postýlce, ani třeba sedět na klíně, pořád musím střídat nošení v náruči, vození v kočáru a pasení koníčků na dece, eventuelně ji po bytě vozit v proutěném koši-v něm vydrží tak 10 min. maximálně.Je to pořád dokola. Už se těším, až si zase osvojí nové dovednosti a den začne být trochu pestřejší..jinak mi z toho asi brzo hrábne. Máte nějaký tip, jak ten den na mateřské s kojencem líp prožít a nejen přežít? A jaké jsou vaše radosti / starosti?
Celkem 217 odpovědí Zobrazit jako strom
Tak to Griet velká gratulace k synáčkovi, to jste to vzali hopem. Ani si neumím představit, jaký doma musíš mít kolotoč. Teda alespoň pokud je malá jako naše malá. Pořád si něco žvatlá, ale nic kloudnýho neřekne, i když tuhle jsem se nasmála, když řekla "maminka" Začíná se všude škrábat, ukazuje, když něco chce. Moc toho nenaspí, max. dvě hoďky za den a to je dost, ale za to spí stále celou noc a i budit se začíná trochu později, tak snad to v zimě bude lepší. Zoubků, i s těma, co lezou, má teď 11 a naštěstí nás krom dvou netrápily skoro vůbec, jen je občas mrzoutek. Hrozně ráda chodí na hřiště, hlavně na klouzačku a pak do takového domečku, co tam je.. a líbí tak moc, že někde řve pět minut než dorazí domů, že domů nechce :-/ Ale nějak si začínám zvykat. Držím palečky, ať vše zvládnete a ať ti malý dělá taky samou radost.
Odpovědět To se mi líbí0
@Bc. Eliška Džurbanová Ahojky čertíku, tak nám bude za měsíc rok a půl, od roka malá taky krásně běhá, a dělá podobné věci jako vy...tancuje taky ráda :) ráda se vším pomáhá a kreslí vším a po všem :) Co se týče povídání tak taky žádná sláva, říká máma, táta, dydy (tak říká našemu pejskovi), hami, hají, mimi ( to je u nás asi největší novina, prrotože se štěpánce před dvěma týdny narodil bráška ), ee když pomáhá malého přebalovat a pak má takové ty svoje výrazy pro věci co často používá nebo dělá...my máme zoubků 8 a 4 se nám teď prořezávají...je to takový náš všetečný čertík, nevím, kde tu energii bere :) Jinak jsme rádi, že tak krásně rostete a dobře se vám daří, malá je teda drobnější, ale spokojená...tak se mějte moc krásně pa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminky, tak jaké děláte pokroky? My v necelých 13 měsících začali chodit úplně sami. Děláme paci, paci, pápá, pak jí táta naučil jednou rukou "ťukat" na hlavičku berany duc, výjimečně ukáže, jak je veliká, pak taky tancuje, hlavně u reklam. Nic moc toho nenapovídá, občas táta, občas máma, děda, bába výjimečně, pak ha ha, když vidí pejska, e e e když vidí jiné chlupaté zvířátko, pak občas i jiné slabiky, ale moc se jí nechce. Spíš to jsou takové různé skřeky Jinak máme 4 zoubky a další 2 jsou na cestě. Vlásky nám moc nerostou. Výšku teď nevím, ale tak před 2 měsíci měla 80 cm, takže teď o neco víc a 9,6 kg To je asi od nás vše. Mějte se krásně a zase někdy napište.
Odpovědět To se mi líbí0
[url=http://www.your-url-here.com]ab[/url]
Odpovědět To se mi líbí0
Zdravím, dneska slavíme 1. narozeniny Aničky, teda oslavička dneska jen malinkatá a vpátek máme slíbenou velikou společnou oslavu, protože já mám narozky příští týden. Jinak Anička trošinku začala trošku lézt, prostě na zemi to nemá ráda, ale začla chodit za jednu ruku a taky už zvládla i pár samostaných krůčků, ale na víc se pořád bojí. Tak jsem zvědavá, kdy se rozhodne běhat sama. Jinak s tím chozením... začíná mít taky svou hlavu a jakmile něco zakážu nebo řeknu, že tam nejdeme, tak se začne vztekat nebo kroutit a tak. Prostě zkouší, co může a co ne, až mě někdy pěkně štve, ale jsou to naše dětičky a tak nervy vydrží JInak my toho moc nenapovídáme. Říká tata nebo spíš pořád různě tyhle slabiky, výjimečně mama, pak e-ta to používá taky dost často a snad na všechno a pak když se jí chce tak i dělá pápá, jinak nic moc. Tak zase napište, jaké děláte pokroky. Ahoj
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Paffi a Certiku-asi jsme tu posledni na diskuzi
My jsme přemýšleli o zahraničí tak na 3 dny-letadlem- a jestli s malou nebo bez malé, nakonec jsem to úplně zavrhla, ještě mám strach, kdyžtak až příští rok. Pojedem s ní max na týden někam tady v ČR, snad ještě seženem nějaké nepředražené a dětem přátelské ubytování..My zas nemáme na baráček-svůj- jinak ten bych taky určitě upřednostnila před dovolenou
S Aničkou je to teda zajímavé-to jak si ten vývoj uspořádala po svém V mat. centru, kam chodíme, ještě v 11 měs. některé děti taky jen válely sudy a plazily se-některým byla doporučena Vojtovka, jiným ne, takže je to asi pořád ještě v normě. Na chození má určitě ještě čas! Mně jen přijde zajímavé, že to všechno přeskočila a ťape v chodítku. Protože kámoščin chlapeček byl na tom donedávna podobně-nic krom válení sudů- a pak teda najednou skok a za 1 měsíc zvládl plazení,lezení, stání s oporou-ale kdyby ho dala k chodítku, tak se mu podlomily nohy. Tak má Anička asi hodně pevné nožky
Naše Sofinka ťape sama, někdy to jsou infarktové stavy, jako když se mi třeba rozběhla ráno po posteli..a už si teda pěkně určuje,kam chce jít a kam ne! mám čím dál větší problém ji motivovat- tak teď půjdem dát prádlo do pračky, když ona zrovna chce strávit třeba 10 min lezením do schodů nahoru dolů pořád dokola apod. Taky jí nemůžu pořád vysvětlit, že kamínky nepatří do pusy, na troubu se nechytá, oblečení z šuplat se nevyhazuje atd atd., asi to znáte.
Jak jste na tom s mluvením? Nevím, co by děti "měly" umět kolem 1 roku. My umíme akorát mama, tata, babu-to je babička a dede-děda, tam, tady. Jinak spousta neidentifikovatelných zvuků a slabik-viz dnes ráno "boa"- netuším, co to je, říkala to na všechno oblíbené je taky "taj"
přejem všem pěkné nadcházející léto!
Odpovědět To se mi líbí0
Tak my zatím sami nechodíme, ale o víkendu nám bude teprve 11 měsíců, takže je ještě spousta času. A co na tom, že chce chodit už od 7 měsíců Jinak my letos nějakou velkou dovolenou neplánujeme, protože jsme na podzim koupili baráček, takže každá těžce našetřená korunka půjde na rekonstrukci baráčku. U nás tedy dovolená leda s Aničkou u našich na chaloupce a protože je to i kousek od našeho nového baráčku, tak to ani tak úplně dovolená nebude. O zahraničí si zatím musíme nechat zdát. Min. do té doby než bude domeček obyvatelný a celkem hotový. Ale mít korunky, tak bych jela za kamarádkou do Itálie, která má o 5 dní staršího chlapečka.
Odpovědět To se mi líbí0
Tak holky taky hlásím první samostatné krůčky Včera se Elenka poprvé sama pustila stolku a vyšla si do světa. Taky už bylo na čase, vždyť máme skoro 14 měsíců. Chystáte se s dětmi letos někam na dovolenou? My zatím plánujeme jen víkendový pobyt tady u nás v ČR. Chystáte se někdo do zahraničí?
Odpovědět To se mi líbí0
Zdravím, tak jsme byly na kontrole v 10 měsících. Paní doktorka nás pochválila a řekla, že jsme kus (že je veliká na výšku a k tomu i váhově, vzhledem k porodním údajům). Anička stále řádí v chodítku, pořád chce být na nohou a chodit, lézt se jí taky nechce, spíš se jen tak plazí nebo "válí sudy", k nábytku se taky nestaví, ale co. Snad na to taky časem přijde. Jinak už se nám konečně klubou první dva zoubky a zatím to zvládá celkem v pohodě, tak doufám, že to vydrží. Mějte se krásně.
Odpovědět To se mi líbí0
Tak jak jsem tady dotazovala to chození před 2 týdny, tak my už se hlásíme První 3 krůčky sama.
Ale určitě tady nejsme jediní. Paffi a padala ze začátku Elenka hodně při těch pokusech o chození?
Porod v Prostějově- můj porod po vyvolávací tabletě šel celkem rychle, hned velké bolesti po 5 min, takže v tomhle stavu jsem na vanu neměla ani myšlenky, i sprcha po klystýru(ptali se mě, jestli dáme, řekla jsem že ano-dali mi ho v průběhu bolestí, stihla jsem to na záchod tak tak) byla fuška, abych se tam udržela a nesesula-natož brát to jako relax. Neřekli mi jak dýchat, funěla jsem si po svém, jen mě upozornili,že funím moc rychle, že budu mít sucho v puse.Epidurál mi zamítli, že ho nepotřebuju,protože bych si porod zbytečně zpomalila(což je asi fakt). Na naléhání mé i partnera(hodně pomohl v komunikaci s personálem!)mi , když jsem byla otevřená asi 6 cm, dali 1 injekci, nevím, jak se to jmenovalo.Zabrala na 3 kontrakce, ale aspoň chvíli to pomohlo.Chodit jsem chtěla,ale chtěli mě (kvůli zrychlenému tepu miminka) mít neustále ležící na boku a napojenou na monitor, což jsem bolestma nezvládala a stejně jsem vstávala. Takže chvílema jim nic nezbylo,museli mě odpojit a nechat chodit,pak mě zas donutili výhrůžkama o nezodpovědnosti na lehátko.Ze začátku jsem se šourala po místnosti a u kontrakce opírala o stůl, topení,nebo co se naskytlo.Ke konci jsem seděla na baloně opírajíc se o vanu. Balon mi ale nenabídli,našla jsem si ho a vzala sama v rohu místnosti.Myslím, že když nejsou komplikace u porodu,tak během 1.doby si může žena dělat co chce, ale určitě vím, že během 2 doby se v Prostějově rodí na lehátku v polosedě, jinak ne. Mně to ale nevadilo, sama jsem to tak chtěla. Lehátko mi nepřišlo ani vysoké, ani nepohodlné, bylo mi to úplně fuk Byla jsem ráda, že mi říkali,jak tlačit(neumím si teda představit,že by nás tam v té chvíli nechali samotné!)Potřebovala jsem to, protože jsem talčila špatně, pletly se mi ty výdechy a nádechy..takže tady jsem pomoc sestry fakt ocenila, když řekla, kdy zatlačit.Partnera respektovali(víc než mě), pomohl mi velmi v komunikaci s nimi. Rodily mě 2 sestry, doktor chodil jen mrknout, jak to jde a na konci šil. Nemůžu říct, že by sestry byly vyloženě nemilé,ale braly to jako rutinu. Miminko na břicho mi dali na 2 min asi 15 min po jeho narození-čili po prvním ošetření miminka. K prsu asi hodinu po porodu , až po partnerově upozornění a jen na 1 min. (asi předpokládali,že to dál zvládnem sami) Jinak nás 3 tam nechali v klidu samotné asi na hodinu po porodu. Návštěvy mohly v podstatě kdykoli, ale musely se slušně dovolit sestry. Sestry na šestinedělí byly až na vyjímky takové netrpělivé, radily, ale jen ve spěchu.Ukázali nám akorát koupání miminka.A když jsem říkala,že si nevím rady s kojením-tak mi to sestra ukázala, ale zas velice spěšně a ne moc ohleduplnou metodou-bolestivě mi zmáčkla bradavku,řekla,že tam nic moc nemám, brečící malou mi narvala k prsu-na moje námitky, že dítě se má nejdřív uklidnit , řekla,že nějak ji vzbudit musím-a ještě poznamenala, že má malá ustupující bradičku a že nám to asi nepůjde!( a to byla zrovna tamější laktační poradkyně Dvořáková!!! pomohla mi spíš k tomu,jak se kojení bát) Pomohla mi ale noční sestra, když malá v noci brečela, tak si ji po mé prosbě o pomoc chvíli vzala, zavinula a řekla mi, že to bylo tím, že jsem ji neměla zavinutou-malá pak spinkala až do rána a konečně nebrečela.Na miminko nám dali košilky (bylo horké léto) a látkové plíny, a zavinovačku. Byla tam taky nějaké erární drogerie pro miminko(koupací gel a myslím krém) -ale jen nějaké zbytky, je lepší mít taky svoje.Vložky(porodnické a prsní)a plínky jsme museli mít vlastní(krom bezprostředně po porodu, to mi myslím dali 1 balík vložek s sebou na pokoj)..co bych dělala jinak-chtěla bych jít do nemocncie,kde mají monitor,se kterým se může popocháte,ne jen ležet. A už bych věděla, že "pevné zavazování" miminka není kruté,ale nezbytné(i v horku-prostě se musí vzít co nejlehčí látka),aby mělo pocit bezpečí a nebudilo se rozhazováním ručiček.
Odpovědět To se mi líbí0
@Paffi Paffi já jsem byla v porodnici spokojená. Nemám na co nadávat. Porodní asistentky hodné, ochotné, teda alespoň u mě. Prostředí docela příjemné, stejně jsem to nějak nevnímala a čas letěl rychle, jen co mě na porodním sále naštvalo, bylo vysoké lehátko, měla jsem problémy tam vylézt a slézt, po porodu to bylo nejhorší. Epidurál jsem nevyužila ani porodní vanu. Moc mě nechtěli nechat chodit, většinu času jsem proležela na boku na lehátku. K partnerovi se chovaly příjemně, radili jak máme společně tlačit. Pak se na nějakou dobu sestřička vzdálila a nechala nás sami a mi s přítelem společně tlačily, jen co přítel uviděl hlavičku zavolal na sestřičky a byli tam s náma a rodilo se. Možná by jiné mamce vadilo, že se o ní moc nestarají, ale mě ne a taky jsem věděla, že zrovna v tu dobu rodíme 3 maminky. Takže na porod a porodní asistentky si nemůžu stěžovat. Malou jsem dostala tak do 20 min k prsu, po ošetření, popsání, atd. Návštěvy k nám chodily celkem neomezeně a partner taky. Sestry na šestinedělí byly taky příjemné a ochotné, několikrát jsem tam šla a vždy pomohly nebo poradily. Do porodnice jsem si brala svoje vložky, i když tam nějaké dostaneš (tak 6 ks), plínky a kosmetiku pro malou jsem si taky brala, oblečení pro malou jsem dostala a i pro sebe. Jinak mě asi nic nenapadá.
Odpovědět To se mi líbí0
Maminky z Prostějova, mám na vás prosbu. Mohli byste mi sem napsat vaše zkušenosti s porodnicí v Prostějově? Kamarádka se tam chystá rodit, tak by ji zajímalo jak jste byli spokojené s personálem, prostředím, jestli jste některá využila epidurál nebo něco jiného od bolesti a zda jste mohli při porodu volně chodit, nebo zaujímat různé polohy. Využili jste některá porodní vanu? Jak se tam chovali k partnerovi a kdy po porodu jste dostali miminko poprvé k prsu? Jak to bylo s návštěvami (omezeně, nebo partner kdykoliv)? A jaké byly sestry na šestinedělí? Poradili s kojením, koupáním apod? A co všechno jste si museli do porodnice přinést a co vám tam poskytli ( vložky, plínky, oblečení, ...). Prostě vše co vás napadne a co by mohlo být důležité. Kamarádka neuvažuje o jiné porodnici, takže nejde o nějaké srovnání třeba s Olomoucí, kde jsem rodila já. Jen aby věděla na co se připravit a co očekávat.
Samozřejmě i maninky z jiných krajů můžete psát své postřehy z vašich porodnic, ať víme jak to chodí taky jinde. Máte někdo nějaký zásadní poznatek z porodu- co už příště ne, nebo co byste chtěli jinak?
Děkuji za odpovědi
Odpovědět To se mi líbí0
My teda stále jenom v chodítku, ale o to víc se nám to líbí A zaplať Pán Bůh žádné zdravotní problémy jsme zatím neměli, teda jenom jednou před Vánocema tu laringitidu, ale jinak nic. A zoubek zatím nemáme žádný, tak čekám, jak to bude pak snášet, prdelka moje malá.
Odpovědět To se mi líbí0
Tak máme za sebou horečky 39 ze zoubku..roste nám přední horní 1. Trvalo to 3 dny. Sotva jsme se z toho vyhrabali, tak zase kašel..tentokrát bez teplot. To je pořád něco s dětma..Jak se máte ostatní? Pokud dobře počítám, chodí tu už víc dětí, tak se nám maminky pochlubte
Odpovědět To se mi líbí0
@Lilian Děkujeme za přání Dotrík byl klasický jablíčkový puding s piškoty, zdobený šlehačkou, zakysanou smetanou a jogurtem. Foto na facebooku. Jo a ještě k těm chodítkům. To co popisuješ ty, není ten druh chodítka, které by dětem mohlo uškodit. My máme taky takové autíčko s držadlem o které se při chůzi Elenka opírá. To, co pediatři kritizují jsou taková ta chodítka do kterých dítě posadíš a ono pak jen hýbe nožičkama jako při chůzi a pohybuje se.
Odpovědět To se mi líbí0
Certik: My jsme doma nasli stare choditko jeste po nas- dreveny vozicek beruska s držadlem, tak jsme ho zkusili a mala s nim drandila jak o zavod. Ale jinak porad vic casu leze nez "chodi".
Paffi: Gratulujem Elence ke krasnym 1.narozeninam < a taky k chozeni!! A z ceho teda byl nakonec ten dortik?
Odpovědět To se mi líbí0
Tak jsme se dnes vrátili z takové mini dovolené u babičky a dědy a teď mě čeká velké vybalování :'( Elenka už začíná pomalu ťapkat. Sice se pořád ještě jednou rukou jistí a drží se mě, ale za chvíli už se určitě odváží a vykročí sama. Máme za sebou taky první narozeninovou oslavu < Elenka papala dortík a dostala Lego, tak si teď celé dny hraje s kostičkama.
Na chodítka je několik názorů a každá se nakonec musíme rozhodnout sama, zda ano či ne. Já věřím tomu, že pro vývoj pateře, jak říká certik, to není moc dobré a taky jsem slyšela názor, že mají pak děti špičky vbočené dovnitř, ale jestli se to zakládá na pravdě nevím.
Odpovědět To se mi líbí0
Lilan, důvodů je víc, ale asi nejčastější jsou: páteř ve špatné poloze a "nepřirozené" chození. Anička kolem nábytku teda nechodí, sama se nezvedne, ani po 4 neleze, ale v chodítku se jí hodně líbí. A nové opravdu stojí kolem tisícovky, ale na netu se dá použité sehnat i za 300 - 500,- Kč ty nejlevnější. Takže záleží na tobě, resp. na princezně, jak je šikovné. Ale je fakt, že to ušetří hodně hlídání a ohýbání tvých zádíček a můžeš při tom dělat plno věcí, které dřív nešly. Alespoň já jo. Tak se mějte a zase někdy písněte, nejen Lilian
Odpovědět To se mi líbí0
Vsichni nam radi, ze choditko ne..vlastne ani nevim, jaky presne je duvod. Znate ho nekdo? Mozna proto, aby se dite nenutilo do pohybu, ktere jeste neumi ..ale kdyz uz obchazi kolem nabytku, proc by to melo vadit? Ja jsem se jeste nerozhodla, jestli porizovat nebo ne. Asi by mi to usetrilo dost prace, nez porad hlidat pady..ale stoji to kolem ticky, to je dost..A Sofinka je tak rychla, ze verim, ze se brzy nauci chodit i bez nej.
Uz tapka kolem nabytku. Bohuzel i kolem plynove trouby a uz dosahne na cudliky
No ale mit choditko zadara, asi bych ho taky aspon zkusila
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, to jsem zase já :-p V neděli jsem si domů přivezla chodítko. Anička se na něj hned vrhla, ale musela jsem ho nejdřív umýt. Byla z něj úplně nadšená a což teprve, když v něm mohla v pondělí začít řádit. Moc se jí v něm líbí a nejradši by v něm byla celý den. Máte s tím taky někdo zkušenosti?
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme