Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

miminka 2010

Ahoj maminky, budu ráda, když se tady budem dělit o zkušenosti s péčí o miminka. Já mám holčičku 4,5 měsíce -první mimi -a momentálně jsme celkem v pohodě, musím to zaklepat, akorát trochu trápí už začínající zoubky a v noci od nedávna asi špatné sny..Jo a malá se sice už chvilku zabaví pasením koníčků, ale jinak mi nevydrží přes den v klidu ani v postýlce, ani třeba sedět na klíně, pořád musím střídat nošení v náruči, vození v kočáru a pasení koníčků na dece, eventuelně ji po bytě vozit v proutěném koši-v něm vydrží tak 10 min. maximálně.Je to pořád dokola. Už se těším, až si zase osvojí nové dovednosti a den začne být trochu pestřejší..jinak mi z toho asi brzo hrábne. Máte nějaký tip, jak ten den na mateřské s kojencem líp prožít a nejen přežít? A jaké jsou vaše radosti / starosti?
Celkem 217 odpovědí Zobrazit jako strom
martanek: 2. unora mame prijit na prvni Hopsanky
Odpovědět To se mi líbí0
Přesnídávky baští, kaše i Bebu taky, jen ta zeleninka jí moc nejede - zkoušela jsem brambory, špenát, mrkev, kuřecí maso... kupované nechce vůbec. První trošku větší úspěch byl brambor s troškou mrkvičky a kuřecího masa, ale i to jí po pár dnech omrzelo a ofrňovala. A včera jsem jí udělala brokolicovou polívku (já brokolici teda nerada) - brokolice, mrkvička, ovesné vločky, kapka oleje a tou se celkem cpala. Tak nevím. Uvidíme, vím, že to chce čas a trpělivost.
Odpovědět To se mi líbí0
@Lilianty jo...au au au
Odpovědět To se mi líbí0
@Lilianmenší rýmička...jen jí trošku teče z nosu odsávám jen tak 2krát denne......ne na zadní rýmu netrpíme....
No čekám každým dnem kdy se nám rozuteče je to čiperka
Odpovědět To se mi líbí0
Jo a jeste dodatek, co se mi vcera stalo-jestli taky pouzivate tycovy mixer pri priprave miminkovskych jidel, nezkousejte dostat zevnitr zbyle vetsi kousky prstem, zvlast, kdyz zapomenete vytahnout snuru ze zasuvky..malem jsem si ten prst umixovala. No idiot! Chtela jsem spechat, a ted se mi s ovazanym prstem mala o moc hur prebaluje a prevlika, to jsem si teda pomohla :-X
Odpovědět To se mi líbí0
Paffi: To je škoda Nevím jestli tu dobu změní, spíš asi ne. Z 6 se to 3 hodí, 3 ne..To jídlo by tam myslím vyřešit šlo, určitě se tam dá ohřát, že bys ji nakrmila o něco dřív?Ale chápu,že nechceš měnit váš denní program a nedivím se, že s mimčem nechceš jet busem, to by se mi taky nechtělo.
Berca: Co to je mensi rymicka? My jsme ted odsavali nejmin 6x denne, hruza Taky trpite na zadni rymu? Vsude rikaji, ze na to nic neni, pry jen morska voda-ale ta nam nebyla nic platna. Rymu trochu uvolnil az detsky Nasivin. Jo, tak jak se male libilo to stani sama, tak to urcite ted bude porad opakovat a brzy ji to nebude stacit a vyda se pesky do sveta
Certik: Bohuzel neporadim, Sofi ji vsechno, jen nekdy v mensim mnozstvi, ale nestalo se, ze by neco uplne odmitla. A co ti neji,jen zeleninu? Ovoce, maso, kasi,mliko,jogurt ji? Treba ji zelenina zachutna casem.Myslim, ze chute se meni dospelym i detem.
Odpovědět To se mi líbí0
@maartanekmartanek: super! tak dam pak zas vedet, jestli a kdy bude od února první lekce
Odpovědět To se mi líbí0
Lilian nám by se to hodilo. Mi jsme naštěstí zdraví, takže si užíváme. Mi v noci krmíme, ale někdy se stane, že malá spí až do 6.30. Příkrmy zvládáme bez problémů, jak ovoce tak mi masozeleninové.
Odpovědět To se mi líbí0
@LilianTak nám se to taky moc nehodí. Dopoledne nemám možnost odvozu autem a pokud bych jela busem, tak musím vyjet o půl 10 a zpět až tak ve 14:45, což je zrovna přes oběd a neumím si představit, že ji krmím někde na cestě. Odpoledne by nás aspoň jednu cestu hodil tchán, takže by to bylo i pohodlnější.
Odpovědět To se mi líbí0
my máme tedka menší kašlík a menší rýmičku ale jen fakt tak trošičku...takže dáváme sirupek a odsáváme snad se nám to nerizmůže více.....
Jinak terka se včera pustila stolečku a stála sama asi pět minut a pérovala na nožičkách a strašně se jí to líbilo <3
Odpovědět To se mi líbí0
My nemocní naštěstí nejsme. Jen pořád válčíme s příkrmama. Jak jste na tom vy, resp. ve většině případů asi byli? Přesnídavky baští celkem dobře, ale zelenina ji moc nejede, spíš vůbec. Jinak u nás asi nic moc nového.
Odpovědět To se mi líbí0
jak se mate ostatni, co u vas noveho? nejste nemocni? my dobirame antibiotika..
Odpovědět To se mi líbí0
@Hankahanka: my taky davame tu bebu ba dobrou noc.akorat chvili trvalo nez jsme na ni nasli vhodnou savicku, je husta
Odpovědět To se mi líbí0
Paffi,martanek: Bude se vam ta doba herny hodit? Mne a kamosce se hodi, dalsim 2 asi ne. Takze jste nase jedina nadeje, aby nam to od unora otevreli.Ale kdyz neotevrou, nic se nedeje,pockame, az se prihlasi vic lidi.
Odpovědět To se mi líbí0
@LilianNapsala jsem to trochu zmateně. Takže pro pořádek. Metoda nezafungovala ani po 2 měsících. Začala pěkně usínat sama až poté, co začala spát s námi. Ale jak říkáš, je starší a možná k tomu prostě jen dozrála.
Odpovědět To se mi líbí0
@LilianJá dávám naší malé od sedmého měsíce večer Bebu 2 Pro Dobrou noc a taky krásně spíme. Obě dvě :) Jinak přes den kojím, ale stejně jsem musela celou dobu dokrmovat, takže na večer dávám tuhle Bebu a jsem moc spokojená.
Odpovědět To se mi líbí0
Paffi: Moc se v tom nevyznám..jestli u vás začala přece jen fungovat ta metoda, ale až časem..nebo ta metoda zafungovala přesně obráceně, že se malá začala ještě víc bát a utěšilo ji až když si ji vezmeš do postele a tím se i celkově uklidnila a spí někdy i sama?! Ale tak hlavně že to funguje, ať je to čím chce a taky jste o 3 měs. starší- to už mimčo zas vnímá okolí víc a jiným způsobem. Bůhvíjak na tom se spaním budem za 3 měs..
Odpovědět To se mi líbí0
Jaký máte názor na noční krmení? Mně nikdo nedokázal říct, odkdy nekrmit, doktorka už od 4. měs. říkala, že je to na mně..Většinou se píše, že od 6. měs. už v noci jíst nepotřebují (pokud dobře jedí přes den příkrmy atd.).Tak jsme to zkusily a fakt se hlady nebudí. Vydrží bez jídla 12 hod. Kdyžtak jí dávám jen cucnout málo slazený čaj. Takže jestli někdo plánujete taky přestat, tak doporučuju, šlo to snadněji, než jsem myslela.. Ještě teda uvidíme, jestli mi neubere na váze, ale myslím, že ne. Co te nesní v noci, to dožene přes den. O moc líp snídá.
Odpovědět To se mi líbí0
Certik: Hlavní problém se vzbouzením v noci mám u nás já..Vždycky jsem strašně špatně snášela, když mě někdo budil, jsem pak nevrlá, že bych vraždila. :-X Po nocích, kdy mě malá vzbudí 10x, mám o 50% méně trpělivosti s ní i přes den..jde mi teda hlavně o to, uspat ji co nejdřív a ať spí v noci co nejvíc. Takže pro nás asi všechny metody , kdy v noci bdím s ní a dělám vše možné, aby zas usnula ve své postýlce, nebudou použitelné. Nakonec bude nejschůdnější opravdu spát s ní v posteli téměř celou noc...Blbý je, že z toho zas mám záda v háji-jsme jak sardinky, partnerský život žádný a nejspíš bude odmítat pak spát sama až do puberty, ale zas lepší, než kdybych měla chuť ji kvůli neustálému nočnímu pláči zavraždit..Takže to asi zůstane tak, jak to máme posledních pár dní-usíná ještě sama v postýlce(jen večer,přes den ani náhodou), jsem si jistá, že ji dávám spát dostatečně unavenou a vyřáděnou, ale stejně se pak vzbudí asi po hodině, 2x jí po vzbuzení dám dudel a pak si ji vezmu do postele. Takže asi od 22 až do 7 bude spát se mnou. Jak to psala i Paffi..Když spí se mnou, nevzbouzí se. Dokonce už nekrmíme v noci. Tak jsem zjistila, že hlady se nevzbouzela. I v plíně vydrží celou noc-spíš se zlobí, když ji zbytečně svlíkám a přebaluju..No ale třeba si časem zas vymyslí jiný rytmus a změníme to. Vzpomínám na nádherný 4.měsíc,kdy spala 6-8 hodin v kuse :-S Snad zas někdy.. fakt je, že to večerní usínání sama si taky určila ona.Uspávala jsem ji odmala chováním , ale v 6. měs. se mi v náruči začala vzpouzet a jak jsem ji položila do postýlky, lehla a spala. Kéž by aspoň tohle vydrželo.
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranovaberca: tak ze k nikolce taky blahoprejem
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme