Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

miminka červen 2012

Ahoj holky, pokud ste některá v těchto dnech zjistila, že ste těhu a chtěly byste se přidat budu ráda. Můžem si předávat zkušenosti, pocity a tak. Já jsem si dneska ráno dělala test a po 21 měsích jsem se dočkala vytoužených dvou čárek. Doufám, že bude všechno v pořádku.
Celkem 621 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahoj holky, tak kontrola dopadla dobře, nic se zatím neděje. 30. 4. mi ukončí neschopenku a půjdu na mateřskou. Jinak jsem se pak vydala do bazárku, chtěla jsem si koupit něco na sebe, tak nakonec jsem si koupila jedny šaty a jedny rifle, ještě jsem chtěla nějaké tričko nebo tuniku, ale nic mi nesedělo. Ale hlavně jsem si udělala radost věcma pro Kubíčka. Koupila jsem pár bodyček, dupaček a nějaké čepičky. Jeden set se mi hrozně líbí, mám z něj radost. Za 70Kč jsem koupila bodyčko s dlouhým rukávem, dupačky a čepičku - vypadají jako nové.
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky gratuluju ke zkousce..ja uz se taky chystam brzy skladat postylku s nebesy at sem klidna ze mam pochytane..vecicky mam vyprane a vyzehlene ve skrini pak uz jen zbyva nachystat tasku do porodnice... hello
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak zkoušky jsem zváldla a cesta byla taky celkem dobrá, jen mě pak dost bolela stydká kost, ale to mě vždycky, když víc chodím nebo mám nějak náročnější den. Taky mě bolívají záda a kyčel, to bude tím velkým břichem. No a břicho mi taky tvrdne, ale doktorka říkala, že 10x za den je to v pořádku. Mám brát magnesium a jinak nic. V pondělí jdu na kontrolu, tak uvidím co se dozvím, já jsem dneska 31+2tt, ale když jsem byla před měsícem na utz. tak říkala že má asi 1,5 kila, tak nevím jestli taky nebudem mít obříka, ale raději bych, abych porodila dřív. Taky už mám pořádný balón a je dost těžký. Zítra možná ještě pojedem pro skříň, co přijde do ložnice, tak se těším. No a v květnu bych už chtěla projistotu složit postýlku a nachystat to na příchod Kubíčka. Do té doby doperu zbytek oblečení, vyžehlím a musím to přeskládat do druhé skříně. Musíme tam dát jinou, protože ta původní se nám tam s postýlkou nechce vejít.
Odpovědět To se mi líbí0
to s tebou souhlasím,loni jsem si taky dodělala školu a chybí mi to,Měli jsme dobrou partu a dodnes se scházíme.Jinak hlásím že jsem dnes byla na posledním UZ,dnes jsem 30+4 a vše je jak má být,jen mě mudr.postrašil že dítě je na svůj vývoj dost velký a mám počítat s minimálně 4kg prckem.Dnes váží 2kg.Taky si myslím že budu rodit dřív protože mě bolí stydká kost a cítím i poslíčky a na papír mi doktor napsal že jsem sice 30+4 ale vývoj je 33tt tak nevím jestli jsem to blbě nepochopila,necháme se překvapit a jsem ráda že se nám blíží konec protože to moje břicho už neunesu,je velký jak na dvojčata.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky:) tak naštěstí ještě nerodím:) už jsem měla ale každé ráno a večer bolesti, každopádně jsem to neřešila, musela jsem do práce a naštěstí byly jen po 15min a trvaly 2 hodiny, to se dalo:) dneska první den bez nich tak předpokládám že Julinka pochopila že není ještě čas, však termín je až za 6 týdnů tak toho musím ještě plno odpracovat:) Cítím se jinak skvěle, nic mě nebolí jen jsem unavená, ale to se dá přežít. Zítra mám přednášku o Jogurtech a v neděli jedeme s mužem fotit nahý pupík tak vám pak ukážu fotky:) jinak do porodnice už mám sbaleno raději a koupeno už máme také vše, takže krom toho že mi rodina neustále říká abych odpočívala mě nic nedeptá:) v neděli jsem měla uklizený celý byt, měla jsem hotovou práci a z nudy jsem se začala učit angličtinu na další státnice. Ta škola mi fakt chybí...ten stres byl k něčemu dobrej, tenhle občasný klid mě ubijí.
Odpovědět To se mi líbí0
ja myslim ze budu rodit driv kvuli tem bolestem stydkych kosti a tvrdne me bricho..u prvniho ditete sem se od 34 tydne otvirala ale vydrzela do 37.treba nakonec budu prenaset ale to bych umrela =-O =-O nam zbyva slozit postylka nacancat ju nebesy atd a pak uz jen veci do porodnice clamp at ti betus vyjdou dobre zkousky
Odpovědět To se mi líbí0
@LucieNo já se půjdu mrknout do dětského bazárku, mají tam i těhu oblečení, tak uvidím na kolik by to vyšlo a jestli mi něco bude sedět. Přeci jen je to na chvíli a po porodu si asi taky budu muset koupit nějaké kalhoty, do těch původních se asi hned tak nevejdu.
Odpovědět To se mi líbí0
tak my to máme v ložnici s postýlkou vyloženě TAK TAK =-O ale tam je postýlka jen pro malého na noc. jinak máme zařízení v pokoji který je mnohem slunnější a světlejší do ložnice nám sluníčko nesvítí tak bude v pokojíčku. Já si pěkné kalhoty koupila v HM měly tam ceny od 500 tak snad by sis taky něco vybrala ale jak koukám na vaše problémy finanční určitě se někde najde i něco levněji na tu chvíli a na to jaro pořid nejake legíny a máš to
Odpovědět To se mi líbí0
@LucieAhoj, tak koukám, že je to asi u všech stejné s těmi bolestmi. Tak tobě už končí nemocenská? To se máš, já budu na mateřské asi od května, uvidím v pondělí jdu na kontrolu a asi to budem domlouvat. Jinak nám se nechce vejít postýlka do ložnice, takže příští týden čekám, že přivezeme jinou skříň, která je o kousek menší, než ta co tam máme a pak se nám tam snad vejde, ale skládat ji teda ještě nebudem. Taky bych chtěla ještě pár věcí do výbavičky dokoupit, ale já mám většinu půjčených, takže toho moc kupovat nebudu, spíš mám v plánu v pondělí si koupit něco na sebe, mám půjčené kalhoty od švagrové, ale taky je těhotná, tak nevím jestli je nebudu muset brzo vrátit. Věci do porodnice si taky pomalu chystám. Tak se uzdravuj ať si brzo fit.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky tak jak koukám tak už asi u všech vrcholí ty poslední měsíce a takove to nepříjemné všechno od bolestí po spánek :( jj taky už nemůžu spát na každé straně mě kdesi bolí na zádech se špatně dýchá navíc jsem dostala nějákou nemoc tak to mě skolilo ted ještě víc horečka ryma bolest v krku no snad nebudu muset navštívit doktora zítra dneska horečka ustoupila tak uvidíme jak na tom budu zítra ráno. nemoct si vzít něco na uklidnění je hrozné to nemluvím stydká kost člověk jde na chvíli ven a večer už chodí jak kačer jedno příjemné že zítra konečně končí nemocenská a nastupuji na mateřskou takže žádné vycházky a konečně můžu kdykoli kdekoli :) jinak pro prcka už mame pomalu nachystany pokoj vymalovano nabytek postaveny ještě doplňky jako je do postýlky polička atd. ted jeste domalovat ložnici a dat mu jednu postylku na noc i tam. jedna várka hadříku už je taky vyprána a ted se chystam na nakup věci do porodnice a poslední kousky do výbavičky.
Odpovědět To se mi líbí0
@alenkazrisea proč myslíš, že budeš rodit dřív? Doktor ti něco říkal? Já musím jet zítra do školy, mám dvě zkoušky a trochu se bojím jak to zvládnu. Jednu mám hned ráno, pak přednášku a další až ve tři hodiny, než dojedu domů bude večer. Myslela jsem, že budou obě zkoušky odpoledne tak že bych nejela na přednášku, ale takhle mi to vůbec nepasuje. Minule jsem jela jen na zkoušku a hned zpátky a byla jsem úplně hotová, sotva jsem došla domů a teď jestli tam budu celý den, tak nevím jak to zvládnu.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj u me to vypada ze bud u rodit driv jinak termin mam jen podle ultrazvuku .16.6..podle mesicku me to vubec nesedi to by bylo 3.6.na porodopis pujdu nekdy az v 35tydnu budu rodit v Přerove
Odpovědět To se mi líbí0
@P.annaAhoj, já jsem v valašska, takže rodit v Jablonci nebudu Jinak taky čekáme prvního prcka, podle utz mám termín 11.6. a podle MS 15.6. No ale pořád doufám, že budu rodit dřív.
Odpovědět To se mi líbí0
@alenkazriseJá jdu v pondělí taky na kontrolu, ale myslím, že mi utz. dělat nebude, protože mi dělala minule velký utz. Teda mi ho dělá pokaždé, ale jen takový letmý, že nakoukne, jestli vypadá všechno v pořádku, ale minule mi dělala velký - měřila jak je veliký, kontrolovala orgány, jestli nemá roštěp rtíku a tak.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky..tak my čekáme prvního prcka a termín máme 12 a 14.6 ..už jsem se i objednala do jablonecké porodnice na sepsání porodopisu..jinak stále dokupujeme spoustu věcí na prcka a pomalu si chystám i tašku do porodky..budete taky některá rodit v Jablonci ??
Odpovědět To se mi líbí0
ahojte ja uz holky taky sotva funim a to mame pred sebou jeste 2 mesiceo))pipka boli cim dal vic uz i zada a jedna kycla :-$ sem zvedava na kontrolu pristi tyden dlouho me nedelali ultrazvuk sem zvedava jak je mala velka zda uz je hlavou dule atd drzte se
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky, Bětu stím usínáním mám taky problémy, ale teď zase budu chodit pár dní na brigadu tak snad budu tak unavená že lehnu a usnu já nemůžu ležet na zádech protože jak si lehnu okamžitě mě začne pálet žáha . Jinak jsem dnes byla na kontrole jsem 31+3tt a mimi je prý velký jako 33tt tak asi to bude cvalík :-S . Brali mi krev na krevní obraz a na další kontrolu jdu až za tři týdny a to by mi měla začínat i mateřská. A taky jsem tak trochu lempl protože do porodnice kromě prsních vložek nemám nic koupenýho měla bych to co nejdřív napravit, ale tak nějak se k tomu nemůžu pořád dostat.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky tak jak se máte? Koukám, že přípravy na mimi vrcholí. Jak se cítíte? Se mnou posledních pár dní hormony pěkně cloumají a nejraději bych měla mimi už doma. Bolí mě záda a kyčle, v noci nemůžu spát. Mám problém usnout, trápí mě lehké záškuby nebo nějaké tiky, které mě probouzí z počínajícího spánku a když ležím tak mi je zle od žaludku - a to spím snad v polosedě. Navíc se mi i hůř dýchá. Někdy mám pocit, že tohle nemůžu tak dlouho vydržet. Snad se mi brzo uleví a psychika se taky umoudří.
Odpovědět To se mi líbí0
jo ten ultrazvuk se dela 28-32tyd.,ja budu dnes zehlit a povytiram trochu prach...ikdyz to nema moc cenu chystame se brzy malovat mozn uz pristi tyden podle pocasi...at pak pekne pochystam vsechno do cisteho vecicky mam vyprane a vyzehlene,kocar s prislusenstvim mam u nasich ve vedlejsi dedine..plinkky zatim asi patery pro zacatek staci,ubrousky atd mam...jeste cekam az me kamoska doveze prebalovak v kterem je i vanicka...uz jen dokoupit nejake drobnosti kosmetika,porodnicke vlozky po male mam i kos na mimco a lehatko,kolotoc,hrazdicku...
Odpovědět To se mi líbí0
@alenkazriseJá mám 11.6. ale velký ultrazvuk mi dělala už na minulé kontrole - to jsem byla 28tt. Další kontrolu mám 16.dubna a už se těším. Jinak tak nějak pomalu uklízím, ale všechno mě hned unaví, takže jen tak zlehka. Každý den udělám něco a v sobotu něco upeču, pozametám, povytírám a dodělám výzdobu. Dneska utírám prach, umyju dveře a tak a zítra mám v plánu žehlit.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme