Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

miminko v prosinci 2011

Ahojky najdou se tu maminky co čekají miminko v prosinci 2011. Na popovídání atd.
Celkem 160 odpovědí Zobrazit jako strom
@Iveta Janečková Já jsem teda na začátku těhu řekla, že už nikdy více - začátek byl opravdu hrozný, neustále mi bylo špatně, ale myslím, že za to mohla hlavně psychika Jinak jsem to těhu nějak prožila a ani si to moc neužila. Jsem celou dobu ne neschopence a 2x jsem se stěhovala. Vždycky jsem si plánovala jak si to budu užívat a nějak to nepřišlo. Teď už se ale na malou moc těším a hodlám si to užívat, až bude na světě. Další těhu moc neplánujeme, přítel už má 2 starší děti, ale přítel se na malou moc těší, momentálně je celý natěšený, až pojede pro kočárek a až nás poveze domů z porodnice <3 S malou si povídá a myslím, že ji bude pěkně rozmazlovat...už se těším <3
Odpovědět To se mi líbí0
Holky,nevíte náhodou,co přesně znamená v těhu průkazce EDD?
Odpovědět To se mi líbí0
@LULU Ahojky jo holky,lepší už to asi nebude na jednu stranu je docela škoda,že je to ttěhu tak krátké! klidně bych si to znova zopakovala,je to moc hezký období,ale zase se na tu mojí princezničku tak těším,že si někdy říkám,už aby to bylo a jak vaše bejbátka reagují na tatínka???manžílek vždycky pusinkuje pupíček a povídá jí,jak se na ní strašně těší,až jí pomazlí a maličká vždycky přestane kopat...povídala jsem si o tom s doktorkou a ta říkala,že jde vidět,že se jí manžel dost věnuje už teď a že jí uklidňuje,když ho slyší...je krásný,jak jsou ty mrňátka už takhle chytrý... <3
Odpovědět To se mi líbí0
Konečně se to tu zase trochu hýbe:) Jsem ráda, že jste všechny v pořádku:) Dnes jsem 32+3 a vypadá to, že nás trápí stejné věci - neustálé kopance (občas si říkám, ať už je venku -ale pak jsem zase ráda, že je ještě v bříšku a čím déle tam bude tím lépe), neustálé chození na wc a špatné spaní. Já musím říct, že teda v noci chodím jen 2-3x, ale budím se častěji a pak nemůžu usnout. Hlavně malá hned jak se probudím, kope. Minulý týden mě začaly bolet snad všechny svaly pánevního dna, pomalu jsem nemohla ani vstát. Teď už je to lepší, ale mám pocit, že se batolím jako tučňák - ale jinak jsem čekala, že to bude horší, pořád ještě řídím a do obchodu to zvládám pořád na kole. Dnes jsem si musela odpoledne jít lehnout, nějak na mě padla únava, ale možná se není čemu divit - vysála jsem celé patro, vytřela a umyla koupelnu a wc. Teď se chystám žehlit, už mi chybí jen pár kousků pro malou. Dnes jsem si objednala druhé povlečení, jedno jsme si ušila a ještě budu šít jedno. A pořád mi chybí ušít jeden závěs do pokojíčku a bude to hotovo:) Už se na malou s přítelem moc těším, každé ráno i večer si s ní povídá, natírá mi bříško a masíruje mě. Je to super, vidím, že se o Vás ti vaši chlapi taky pěkně starají, tak to s tím mužským pokolením nebude, až tak zlé:)
Odpovědět To se mi líbí0
@miskynka přesně tak!!!Už se jí nemůžu dočkat!!!až je konečně budeme moct pomazlíčkovat! <3 Tak to máš taky moc hodnýho přítele,že ti tolika pomáhá!některý těhulky a maminky to mají opravdu těžký!Nikdo jim nepomůže a jsou na hodně věcí sami!V dnešní době je docela vzácnost mít někoho,kdo pomáhá a ještě ke všemu rád
Odpovědět To se mi líbí0
@Iveta Janečková No to teda jo, u prvnýho kopání jsme si ani nebyli jisté a ted bych chvílema byla ráda kdyby byla v klidu a kopla jen občas abych věděla že je v pořádku. Takby uvažuju o dvou taškách do porodnice. U nás je to podobné přítel chodí do práce, po práci jde ještě každou chvíli k někomu něco dělat aby byli nějaké penízky navíc a ještě doma dělá na našem autě aby bylo do porodu hotové- ted nám přijelo z lakovny tak ho musí složit. No a večer je rád když padne a nemusí nic dělat, ale krátkou masáž mi udělá , ani si o ni nemusím říkat. K tomu ted jak musím odpočívat, tak vyxuje a vytírá a snaží se po sobě vše hned uklidit, abych toho měla na práci opravdu minimum. Taky mě štve že nemůžu pořádně pomáhat, na autě mě práce baví, většinu bych mohla udělat sama kdyby to šlo a pracovat na zahradě, ještě chceme vymalovat chodbu a udělat nové schody a já se budu max koukat a říkat jak mu to jde :-X Ale hlavně že ty naše berušky krásně rostou, za chvíli je budeme mít u sebe a bude veseleji <3
Odpovědět To se mi líbí0
@miskynka tak přesně takhle to stím močákem mám taky.jdu na wc,lehnu si a musím jít znova. no ještě,že jsi mi to připomněla,nemám koš na plínky A jak to budeš mít s taškou do porodnice?Já si vezmu asi dvě.Jednu menší na sál a druhou na šestinedělí.Manžel mě občas namasíruje,ale nechci ho stím pořád otravovat.je pořád v práci a teď začal ještě dělat dálkově školu a do toho předěláváme barák!Má toho chudák taky dost a já mu ani nemůžu s ničím pomoct :-X Zajímavý viď,jak ty naše prdelky rychle rostou!nedávno jsem byla vyplácaná z prvního kopance a teď schytávám jeden za druhým...a že už to žádný pošímráníčko není
Odpovědět To se mi líbí0
@Iveta Janečková Tak to jsme na tom podobně, hlavičkou jsme dolu a do žeber mě kope skoro pořád - fotbalistka po tatínkovi. Taky mi dost řádí po močáku a hůř se mi spí, nebo lépe řečeno trvá než usnu a pak se budím několikrát na wc. Jinak už mám výbavičku taky vcelku všechnu, ještě pár plínek, koš na plínky a pak nějakou kosmetiku a bude to vše. Řekni příteli o pořádnou masáž, já si o ní řekla a ted jí dostávám přibližně ob den a spaní je hned lepší
Odpovědět To se mi líbí0
S výbavičkou dobře řekla bych,že už mám skoro vše,jen nakoupit ještě mantinel do postýlky a kolotoč a jinak snad skoro vše mám mám se docela dobře,akorát mě strašně bolí žebra a už začínám hůř spát.Jinak křížové bolesti mám pořád :'( malá je hodně aktivní a pořád mě kope do žeber Docela mě vyděsilo,že mi doktorka řekla,že má více sestouplou hlavičku,ale jinak se na mě ani pořádně nepodívala!!!!mám strach,aby se mi nezkracoval čípek atd.a jsem docela v nejistotě!!!A jak se máš jinak ty???co maličká???
Odpovědět To se mi líbí0
@Iveta Janečková Ted naposledy mi UTZ nedělal , ale na začátku 29tt měla 1224g ale jak je velká se prý už změřit nedá. Další UTZ mam za dva týdny tak jsem na to zvědavá Koukám že holčičky se většinou narodí před termínem, já i ségra jsme se narodili v 38 tt. a v okolí mam docela dost zmámých co měli holčičky a o trochu dříve. Jinak odpočívám pořád, přítel mě nenechá skoro nic dělat, teda krom rychlého oběda, do toho se nevrhá, aspoň ne v týdnu když je v práci , ale o víkendu určitě udělá něco on Jak se máš Ivet? Jak pokračuješ s výbavičkou?
Odpovědět To se mi líbí0
@zonan Zonam,to jsi snad ani nemohla stihnout všechno připravit,když jsi rodila na 30tt!Moje sestra rodila na 28tt.a teď je z tý malý 36cm princezny kus baby,která je větší než já
Odpovědět To se mi líbí0
@miskynka Ahojky Miškynko! :-[ Tak hlavně koukej pořádně odpočívat,at tam ta maličká ještě dlouho vydrží!!!Kolik už malá váží a měří?mě doktorka ve středu řekla,že má malá optimální proporce,ale každej mi říká,že je nějak moc maličká!!!!
Odpovědět To se mi líbí0
@zonan Hlavně že všechno dobře dopadlo
Odpovědět To se mi líbí0
@miskynka Miškynko, tehdy jsem rodila ve 30. týdnu. Maličkého jsem dostala domů až po dvou měsících. Ale všechno dobře dopadlo a dnes už je vysokoškolák .
Odpovědět To se mi líbí0
@zonan Ahojky , to je dobře že se vám tak daří . Já jsem právě ukončila 32tt ale malá je o týden větší. Na páteční kontrole mi dr. řekl že se mi zkracuje čípek CS3 takže mám odpočívat aby malá v bříšku aspoň 4 týdny vydržela. K tomu mi začalo tvrdnout břicho takže jsem dostala mangasolov, tak ho piju a trošku se to lepší. Takže já v týdnu taky balím tašku do porodnice a to i věci pro malou at mám vše pro jistotu. Doma už vše nachystané mám, jen musím vyprat podledních pár oblečků- kombinézku a druhé povlečení a bude hotovo. Taky už se na malou moc těšíme ale když v bříšku ještě vydrží tak budeme rádi. Copak jsi měla ZORAN za neduhy v prvním těhu že píšeš ze zkušenosti že už máš radši zbaleno?
Odpovědět To se mi líbí0
Už mi taky začalo být smutno po zprávičkách o vás. Jsem dnes 32+6 a zítra jdu na kontrolu. Čeká mě poslední týden v práci a je to právě tak akorát. Posledních pár dní se už kolébám jako kačenka. Bříško mi najednou povyrostlo a tak začínám řešit svrchní oblečení. Byla jsem dost naivní při dřívějším plánování velikostí . Sleduji také, že i pánev se začíná pomalu rozestupovat, protože mě už 2 dny bolí celá pánevní oblast. Už se těším na cvičení v bazéně, protože mi to vždy trochu pomůže od bolesti. Pro jistotu (a zkušenosti s prvním těhotenstvím) jsem si už sbalila i tašku do porodnice. Tedy alespoň základní věci, ať jsem ve větším klidu. Našemu zatím schovaném sluníčku ale budu balit až později. Tak po 35.týdnu. Pořád mu vykládám, že se na něj moc těšíme, ale aby si to v bříšku ještě užíval
Odpovědět To se mi líbí0
@LULU Ahojky maminy < Já se mám celkem fajn.Dnes jsem 31+4tt,maličká váží 1545g a měří 29+6cm.Už je hlavičkou dolů. clamp naštěstí teda zatím vše v pořádku,akorát máme více sestouplou hlavičku =-O tak snad se to zlepší!!!!Já už mám tedy kočárek asi měsíc uschovaný u švagrový < jinak ti LULU moc závidím to focení,taky bych nějaké chtěla...
Odpovědět To se mi líbí0
Tady to nějak umlklo...Jak se máte těhulky? Já byla v úterý na kontrole, malá váží 1825g a rozhodně nechtěla spolupracovat, takže nemám fotečku:( snad příště. Jak se cítíte? Já mám od včera trochu bolesti jako při menstruaci, ale jinak je všechno v pořádku. Dnes jsem si začala balit tašku do porodnice byla se fotit v ateliéru, ať mám fotečku s bříškem. Už jsme vybrali i kočárek, jen ho objednat a zajet pro něj. Moc se těším až budu mít miminko doma. Tak pište jak se máte:)
Odpovědět To se mi líbí0
@miskynka jejda,to jsem to zase vymňoukla promiň!!! tak to teda nevím,kdo to byl,ale někdo tam bude určitě
Odpovědět To se mi líbí0
@Iveta Janečková Ahojky tetrmín mám toho 12.12. ale rodit budu v Hořovicích, ale taky mam pocit že někdo říkal že rodit bude v podolí
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme