MŠ za 1000,-Kč pro děti s odkladem

Zpět na hlavní stránku diskuzí pettas | 12. 1. 2012 8:45
Holky, víte něco víc o tom, že děti s odkladem by měly platit za školku 1000,-Kč měsíčně? http://www.novinky.cz/domaci/255968-skolka-se-d... Popř. jak to funguje u Vás?
Celkem 11 odpovědí Řazení příspěvků jako dřív
Cara | 28. 2. 2012 21:49
Koukam, ze rozdily ve skolkovnem jsou dost velke - na Praze 9 je to cca 800,- Kc mesicne + jidlo 600,-.
Jinak souhlasim, aby system byl spravedlivy pro vsechny, je nutne nastavit nejaka pravidla. Navic jak resite pripravne tridy pro deti s odkladem, tak ty uz funguji na nekterych skolach jiz od tohoto skolniho roku 2011/2012. Zdravim
hel.nova | 15. 1. 2012 19:09
@veronelka.v Myslím, že původně se osvobození od placení posledního roku v MŠ zavedlo proto, aby do předškolní třídy chodilo co nejvíce dětí (hlavně ze sociálně slabších rodin) a většina dětí byla připravena na školní režim. Souhlasím, že pokud někdo zůstává ve školce déle, ať už z důvodu "prodloužení dětství" nebo školní nezralosti, tak by poplatek platit měl. Např. děti narozené v září navštěvují školku vpodstatě 4 roky a také neplatí až ten úplně poslední rok.
veronelka.v | 15. 1. 2012 11:28
@hel.nova souhlasím s názory nade mnou. Řekla bych, že ten tisíc je strop. Ten poplatek jistě nemám mít sankční, ale pouze úhradový charakter. V tom případě pak nevidím důvod, proč by neměli platit. Pokud bude mít každý předškolák hrazený stejný počet měsíců školky (tedy ten rok), bude to spravedlivé.
lenkats | 13. 1. 2012 12:34
@ksanda.1 o nultý ročník základní školy bych určitě zájem měla můj kluk je říjnový a tudíž půjde o rok později ale ve školce se prý nudí alespon by se začal připravovat na řád který bude mít potom ve škole
Wery | 13. 1. 2012 5:37
ani v nasí skolce se 1OOOkorun neplatí, vychází to tady 24O a jídlo k tomu. A ty vyjímky pro sociálně slabší? to bych snad ani rozebírat nechtěla,kdo v této zemi je tak asi z 98% sociálně slabší. :-$
bobinekMD | 12. 1. 2012 21:39
těch 1000 Kč je maximum, které se měsíčně platí a skutečná výše je na zvážení každé MŠ. U nás například je to měsíčně 200 Kč + strava
ksanda.1 | 12. 1. 2012 20:57
Já jsem to jen zaslechla (moc se o to nezajímám). Sama přemýšlím zda nedat malé odklad, ale moje rozhodnutí to, že bych měla platit školkovné neovlivní. Ale obecně - myslím, že dětí, kterým opravdu pomůže odklad je dost, takže mně osobně se to zdá jako blbost. Ale myslím, že určitě existují nějaké vyjímky pro sociálně slabší..., takže to asi taková tragédie nebude. Nicméně - za mě je to krok špatným směrem - spíše by měli zajisti zvýšení počtu mš nebo zavést přípravné třídy v rámci ZŠ.
hel.nova | 12. 1. 2012 20:44
@Brblalka Mně to připadá docela logické. Naprosto souhlasím s tím, že se odklady školní docházky nadužívají, dosud stačilo, aby rodiče o odklad požádali a dostali ho. Je pravda, že některé děti nejsou v 6 letech dostatečně zralé, ale těch je z celkového počtu opravdu malé procento. Otázka je, jestli je spravedlivé, aby platily nebo ne.
svatenka | 12. 1. 2012 14:46
Já myslím že pokud dítě má z nějakého důvodu odklad,tak zato rodiče ani to dítko nemůže a zase nato doplatíme jen my...rodiče,podle mě už nevědí,jak znás ždímat peníze,tak hledají kde by se co dalo zpoplatnit,ale je fakt že je rozdíl pokud dítě do školy jít "může"proč ho tam nedat.
pajuna1 | 12. 1. 2012 14:36
Tak u nás už to zavedli, ale nejedná se o zdražení o tisíc korun (v té částce tisíc, jak uvádějí je zaúčtováno školkovné i stravné, které každý platí). Takže vlastně lonští předškoláci, kteří vloni neplatili školkovné ho letos platí, jedná se o 490 Kč.
Brblalka | 12. 1. 2012 13:43
Já jsem to dnes slyšela na ČT 1 v Dobrém ránu. Říkali, že děti, které zůstanou jako předškoláci ve školce dalších 12 měsíců, tak jejich rodiče budou platit 1000,- kč školkovné. Ze zákona prý má nárok každý předškolák na bezplatnou školkovou docházku po dobu 12m nikoliv po dobu 24m. Prý se tím má částečně zamezit nadužívání odkladů šk. docházky ze strany rodičů. Je fakt, že znám i takové rodiče, kteří řekli: Hm, ať si prodlouží dětství a my klid od školy, nemá kam spěchat (takové děti prý zbytečně zabírají místa, s tím souhlasím). Ale pak jsou přece děti, u kterých je to opodstatněné třeba nějakým handicapem atd., tam se mi to zdá nespravedlivé, že by měly platit.... Takže bych pochopila, že děti, které to nemají doporučené z ped. poradny, by platily.
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se

AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Hodně záleží na vaší předešlé práci, která byla výkonnostního charakteru, také však na vaší vnitřní síle. Odpoledne můžete cítit…
Maminka na Facebooku

Výpočet data porodu

Spočítejte si ovulaci