Nápoj do mně!

Zpět na hlavní stránku diskuzí mamina bobyna | 16. 7. 2009 16:25
zdravím maminy! zajímala by mě vaše zkušenost s požíváním alkoholických nápojů (víno, pivo) v době těhotenství a po.. kolik miminko (a maminka;) snese a co už je moc.. dík za příspěvky..
Celkem 13 odpovědí Řazení příspěvků jako dřív
Bobeška | 21. 10. 2009 13:34
Ahojik, taky si myslím, že v prvním trimestru raděj nic, ale pak hlt piva po obědě nebo malá sklenička vína jednou za čas určitě neuškodí, když jsem byla těhotná před rokem, tak jsem si pochutnávala na burčáčku ale spíš na té šťávičce ještě dřív než to skvasí, to by bylo abych si to nasbírala a ani neochutnala. A kafe mi celé těhotenství nechutnalo. No a na vlastní svatbě jsem si přípitku taky cucla.
Luca83 | 16. 9. 2009 13:30
Den před tím, než jsem zjistila, že jsem těhotná, jsem vypila 2 svařáky Potom další 4 měsíce ani kapičku ničeho, měla jsem strach. No a potom od toho 5.-6. měsíce vyjímečně skleničku vína nebo malé pivo (max. 1x týdně). Myslím si, že malé to nemohlo ublížit. Nejdůležitější je nepít ty první 3 měsíce.
honey82 | 26. 8. 2009 15:45
@bebe skenička červeného k nedělnímu obědu ještě nikomu neuškodila
chasmi | 2. 8. 2009 19:42
Já si myslim zě malé pivo a nebo deci červeného jěště nikomu neublížili a když si to tak vemete tak jěšte než někdo zjisti že je těhotný a někde něco slavi a trošku se opije tak i přesto to miminko může být zdravé kolik je matek alkoholiček a dítě je naprosto v pořádku tak proč si to malé pivo nedat. Nikde neni psáno že nesmíš a pokuď na to pivo chuť je tak proč si ho nedat.
Svatava | 30. 7. 2009 14:14
Je to rozporuplné,první tři měsíce by si asi člověk měl dávat pozor...ale!!! je tolik zodpovědných a narodí se jim postižené dítě,matka alkoholička má dítě v naprostém pořádku.Myslím ,že k tomu všemu přispívá i genetika.Já jsem v těhotenství jela na pivu,netvrdím denně,ale když jsem měla chuť tak jsem si dala,někdy mi stačil i birel-ta hořká chuť byla nepřekonatelná,párkrát jsem zakusila i skleničku vína.Káva mi přestala chutnat.Syn se narodil i po klešťovém porodu naprosto v pořádku,v září máme rok a ještě kojím.Po porodu jsem si dopřávala dost často černé pivo,krásně se mi nalívaly prsa mlíkem a malému to rozhodně nijak neuškodilo,protože 2dcl denně nikoho neopijí.Navíc 4kg chlapeček,měl celkem dobrý apetit,kojila jsem co 2 hodiny snad celé 3 měsíce a nikdy jsem nemusela přikrmovat.Krásně nabíral na váze a rostl jako z vody!! Pokud si někdo myslí,že alkohol v těhotenství nikdy je to jeho názor a jeho volba,stejně tak jako je volba každé z nás,jestli si to pivo dáme nebo ne!
Lucie Hartigová | 25. 7. 2009 14:55
Já si dám občas (vyjímečně) třetinku piva. Víno jsem vždy milovala a ted to do mě neleze. Chuť mám ale napiju se a cítím takový blok... Před těhotenstvím jsem lemtala kávu a ted jí nemůžu ani cítit. Za to my chutná Špaldové kafe a caro.
bebe | 23. 7. 2009 21:57
@mamina bobyna Tak to by me zajimalo, jak ten doktor prisel ke svemu titulu. Byt vsema tehulkama, vyvarovala bych se alkoholu uplne, je to to nejmensi co muzete pro sve mimi v brisku delat!!!! Podle me je velmi nezoodpovedne, pit alkohol v tehotenstvi.
| 22. 7. 2009 10:45
@bebe Plnej souhlas. Teďka jsem někde četla, že jakékoliv množství alkoholu hlavně v prvním trimestru může poškodit plod natolik, že dítě bude schizofrenní nebo bude trpět autismem. Což je občas pořádnej průšvih, protože to ta žena ani neví.
Lenta007 | 22. 7. 2009 7:25
Já jsem si v obou těhotenstvích dala trošku piva nebo vína když jsem měla chuť. Pivo max. malé a vína jen třeba decinku. Tvrdý alkohol ale nikdy.
bebe | 21. 7. 2009 18:57
Ja bych tabulky 'kolik je povoleno alkoholu v tehotenstvi' prepsala na 0 sklenicek je povoleno. Neuznavam alkohol v tehotenstvi
Cassidy | 20. 7. 2009 10:28
Mě doktor dovolil pivo a víno v obecně doporučovaném množství. Ptala jsem se ho tehdy především proto, že jsem měla neustále chuť na pivo, přičemž jsem ho nikdy předtím nepila. Sááákriš...teď mě to teprve došlo...kluk bude pivař po dědečkovi. Ach jo
mamina bobyna | 17. 7. 2009 10:19
@lenička i když mi doktor povolil jednu skleničku denně?
lenička | 17. 7. 2009 9:48
leda banán...ten by sis mohla voloupat
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nabídne-li vám někdo možnost, jak se na chvíli dostat pryč od lidí, skočte po ní, samota by vám prospěla. V rychlém kolotoči práce,…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci