Nechodíme do školky

Zpět na hlavní stránku diskuzí bellis.e | 22. 7. 2011 14:25
Ahoj. Chtěla bych získat nějaké zkušenosti a rady od maminek, které nedávají své děti do školky. Já mám tři holky ve věku 5, 3 a 1 rok. Bydlíme v malém městě, v domku se zahrádkou, kde mají děti své království. Chci mít děti doma, dokud to půjde, a protože jsem ještě na mateřské s nejmladší, nechci je dávat do školky, připadá mi, že se jim doma mohu více věnovat... Pokud máte některá stejný nebo podobný názor, připojte se.
Celkem 7 odpovědí Řazení příspěvků jako dřív
Darina | 1. 11. 2012 8:34
Ahojky Bellis.e
Jsem stejného názoru jako ty.Mám 4 děti.První dvě kterým je ted 22 a 21 do školky chodily jako předškoláci.A další dcera která má ted 13 do školky nechodila vůbec a nemyslím že by nějak strádala.Za celou její školní docházku byla nemocná jen jednou a to je v 8 třídě.Ty dvě starší jsou nachlazené každou chvilku.A posledního máme ted 5 letého klučinu a taky na školku kašlem.Půjde až do 1 třídy.Nemyslím že by děti nějak strádali že do školky nechodí.Máme tolik kamarádů a nemáme žádný problém navázat další kontakty.Spoustu lidí mě řekne že si dítě utvoří protilátky když do školky bude chodit,ale můj názor je jiný a také z vlastní zkušennosti to tak vidím,že je to praví opak.Děti ze školky mají imunitu pošahanou,neb jsou pořát nemocné.Tělo už se nedokáže ubránit a zase ta rýma,kašel......Co do dítěte dáte v začátku,to mu také zůstane.Vím to z vlastní zkušennosti.Tak se mamky mějte pěkně.
Invaska | 23. 7. 2011 10:53
@Invaska Je to vzkaz pro bellis.e
Invaska | 23. 7. 2011 10:52
Prosím napiš mi na můj e-mail, ráda bych si s tebou napsala pár dopisů. Invaska@seznam.cz
Leontyna90 | 22. 7. 2011 19:56
@bellis.e Jojo to sice chodí,ale spíš si myslím,že na vinně jsou rodiče,když nechají dítko,ať se takhle chová a bohužel jich je čím dál víc.Jak píše Veruška,je to každýho rozhodnutí,jestli dávat dítě do školky,nebo ne.
Very | 22. 7. 2011 19:18
Ahoj.......ať si každý dělá podle svého uvážení. No ale u nás to bude tak, že David ve třechletech do školky pujde. Chci, ať si zvyká na větší kolektiv dětí, ať se naučí trošku větší samostatnosti než by tomu bylo doma, navíc sem kdysi ve školce nějakou dobu pracovala, tak vím co od školky očekávám...Taky to, že se naučí poznávat jiné situace, které v životě nastávají, než jenom ty, co ho čekají se mnou doma, nebo u někoho na návštěvě...ať je připravený i na školu tak, aby pak neměl problémy...Ono je to těžko: znám ze školky různé situace..znám i to, když se dovedlo děcko do předškolního roku, a řvávalo jak tygr, protože tam nechtělo byt, že bylo zvyklé jenom byt doma, nechtělo jíst nic jiného, než na co bylo zvyklé za X let z domu... Já si nemyslím, že by dítěti ublížilo jít do školky vetřech letech. Já si zas myslím, že když je 5 let doma, a nic jiného nezná, a pak šup do předškolního, je to pro něho větší šok, jak ve třech nebo čtyřech letech...Ale tím nechci znevažovat rozhodnutí, nechat si děti doma co nejdýl..každý musí sám vědět, jak si děti vychová, a jakým způsobem, a udělat si věci tak, aby jim to vyhovovalo.
bellis.e | 22. 7. 2011 18:45
@Leontyna90 Ahoj. Děkuji za názor. Rok před školou budou holky také do školky chodit, ale proč je tam posílat již od tří let. Děti, které na ulici pošlou mámu do pr..., které chtějí všechno co v obchodě vidí, které v první třídě mlátí spolužáky jen tak pro zábavu taky do školky chodí nebo chodily, tak si vůbec nemyslím, že se ve školce moje děti naučí lepší poslušnosti než doma. Naopak já mám doma děti tři, ale ve školce jich je na jednu učitelku mnohem víc.
Leontyna90 | 22. 7. 2011 17:17
Ahojky,můj názor je,děti do školky dávat.Myslím si,že je to dobrá přípravka na první třídu.Děti si zvykají na kolektiv a učí se poslušnosti atd.Já mám tři týdny do porodu a doma mám 2letou slečnu.Příští rok jí do školky dám 100%....
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Jak je to dlouho, co jste viděla film „Bezstarostná jízda“? Vzpomenete si ještě, jaký pocit to ve vás vyvolalo? Jestliže ve vás dřímá…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci