Netradiční jméno pro miminko

Zpět na hlavní stránku diskuzí jabinka | 5. 11. 2010 8:33
Ahoj maminky,našla jsem tady seznam jmen pro mimi a našla spoustu krásných jmen,ale nevím jestli všechna tato jména jsou schválená a dají se použít tady v ČR.Nevíte některá jak to je?Manžel je cizinec a chtěli bychom dát jméno z používané u nich,ale představa že budu muset jméno nechat ověřovat a posléze i za to platit , se mi moc nelíbí.
Celkem 6 odpovědí Řazení příspěvků jako dřív
Nikol | 5. 12. 2010 17:57
Ahoj,já si zasse myslim,že na takove jmeno budeš muset mit povoleni-Protože já tam byla kdýž jsem chtela jmeno Sarah,tak mi prvni rekli ze to musm mit povolene.Nakonec teda usoudili že zacina být bežným jmenem a podoba se jmneu Sára,takže jsem nakonec nemela problem.Ale s tím tvým jmenem...no..radši bež na matriku a tam ti reknou co a jak a uvidiš.)
hanka.krupkova | 5. 12. 2010 17:43
@ Ahojky,
máme také netradiční jméno Tommy, je původem z Anglie.Na matrice mají svojí knihu jmen a pokud ho tato kniha obsahuje, tak není problém. Nic jsme neplatili.
Nebo musíte prokázat původ jména, prý stačí kalendář s tímto netradičním jménem.
| 6. 11. 2010 9:18
@jabinka Já si vážně myslím, že Vám ho uznají, protože , jak píšete, je váš manžel cizinec, tudíž bude mít zžřejmě mimi i nečeské příjmení, tedy tu vlastně nemá úředník co řešit.
jabinka | 5. 11. 2010 13:41
@kuzlej No já jsem vybrala Meriem,ale nevím nevím.Já jsem si myslela,že jména která jsou tady na těchto stránkách jsou povolena všechna,ale když jsem si je pročítala,tak jsem si tím tak jistá nebyla
kuzlej | 5. 11. 2010 12:42
Já si myslím, že pokud je to jméno jinak běžně používané, byť v cizině, tak se schvalovat nemusí. A co jste vybrala?
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Jestli máte v posledních dnech nějaký dobrý důvod se nesnášet, není nejlepším řešením se sama v sobě přehnaně drásat. Namísto toho si…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci